за попляскването

  • 2 485
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Смятам , че има полза от попляскването. Тук не става въпрос за бой или нон стоп удряне.  Поплясквам и по дупето и по ръцете, зависи какво точно е направил.   Преди доста време Ники ходеше и въртеше копчетата на готв. печка. Отначало започнах с обясненията как може да запали къщата или как ще се изгори...  Резултат никакъв. След едно пляскане по ръчичката, той пак отиде , вече на инат, и отново включи фурната, последва ново малко по-силно пляскане. Естествено , той се разрева, а аз отново обяснявам защо съм го ударила.   Повече не пипна печката. Сега често ходи до нея и ми казва, че няма да я пипа, защото може да се включи и да го изгори.   Вчера, обаче, като беше у баба му отишъл и включил тяхната фурна.  Баба му изобщо не видяла и добре ,че около 5 минути след това отидох да го взема и ми се стори, че мирише на нещо./ А майка ми си държи вътре тиганите./    Попитах го той ли е въртял копчетата и той си призна , даже горд. Развиках се, колко пъти сме говорили за печката, пак ли иска да го удрям по ръчичките, а той ми каза : Ами, ти каза да не пипам печката у нас, а тази е у баба.
Е, тогава не го ударих, а започнах лекцията отново, но този път за всички печки.    Снощи той обясняваше на баща си как пуснал печката, ама вече изобщо няма да я пипа.

Малко дълго стана, но исках с пример да покажа кога удрям и кога не. Но той се чувства най-наранен, когато му кажа че е наказан, и го сложа  без значение къде.

# 16
  • Мнения: 1 612
Още когато планирахме да си имаме детенце с мъжа ми си мислех, че никога няма да си позволя да го пляскам по дупето примерно. Даже сме си говорили с майка, че няма да разрешавам никой да го пляска.
Като се замисля сега ако е необходимо бих го направила.
До този извод стигнах като се замислих как са ме възпитавали моите родители. Не са ме наказвали до стената и т.н. Обикновено с повишаване на тон са се оправяли нещата, но е имало и случаи да ме понапляскат. Като си припомних няколко случки реших, че са имали право, а е имало и ефект.

# 17
Синът ми го гледаме от бебе и когато се е налагало съм го пляскала по дупето иначе щеше да ми изпочупи всички ел. уреди.Когато взехме малката първите два месеца в къщи беше ад.Малката пищеше и врещеше от това, че не е свикнала а батко и от това че вниманието не е само за него.Обикновено тези сцени се правеха когато бях сама с тях. Баткото с много обяснения и разговори прие нещата, но при малката никакви познати подходи не минаваха.Баща и не се церемонеше и като започнеше да се въргаля и да крещи с един шамар по задника  всичко се решаваше, но на мен нещо не ми идваше да я плесна. Това продължи цели 6 мес. не ме приемаше не ми даваше да я гушкам можеше само да я обличам къпя водя на градина да и купувам разни работи и с това се приключваше. На шестия месец един обяд бяхме само двете и пак започна крещене удряне от нейна страна блъскаше си главата ,моите нерви не издържаха станах и я нашамарих по задника. Тя се обърна и заспа без нищо да каже. Като стана дойде при мен и ми каза, че ме приема за майка и повече няма да се бори с мен. За какво се е борила така и не разбрах.

# 18
  • Мнения: 1 249
Синът ми го гледаме от бебе и когато се е налагало съм го пляскала по дупето иначе щеше да ми изпочупи всички ел. уреди.Когато взехме малката първите два месеца в къщи беше ад.Малката пищеше и врещеше от това, че не е свикнала а батко и от това че вниманието не е само за него.Обикновено тези сцени се правеха когато бях сама с тях. Баткото с много обяснения и разговори прие нещата, но при малката никакви познати подходи не минаваха.Баща и не се церемонеше и като започнеше да се въргаля и да крещи с един шамар по задника  всичко се решаваше, но на мен нещо не ми идваше да я плесна. Това продължи цели 6 мес. не ме приемаше не ми даваше да я гушкам можеше само да я обличам къпя водя на градина да и купувам разни работи и с това се приключваше. На шестия месец един обяд бяхме само двете и пак започна крещене удряне от нейна страна блъскаше си главата ,моите нерви не издържаха станах и я нашамарих по задника. Тя се обърна и заспа без нищо да каже. Като стана дойде при мен и ми каза, че ме приема за майка и повече няма да се бори с мен. За какво се е борила така и не разбрах.

Да те чета, Неизвестна, е все едно да пия чиста вода.

Ето това изпитвам към писането ти.

 Предполагам, че се е борила да те допусне до себе си. Да приемеш чуждата обич си е голям риск за нас - щом си я приел, значи си вече неимоверно много уязвим - има какво да загубиш.
А тя вече е загубила без да е направила нищо, а сега вече прави какво ли не и рискът да загуби е още по-голям. Изварятена логика, но той животът е такъв.

 Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 1 652
Родено или осиновено няма значение за възпитанието.
Ето това ми хареса.
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p5918.html

# 20
  • Мнения: 4 138
страхотно, дарена. кратко, ясно и много полезно. точно това ми трябваше. благодаря ти.  bouquet

# 21
  • Мнения: 230
Ето какво стана при мен:
 Аз съм майка едва от две седмици. Абсолютно начинаеща.
Напълно отричах физическите наказания. Казвах си: "Като му обясня на детето спокойно и простичко, то няма как да не ме разбере."
Да, ама не.
Мога да обясня, че ако се качи на облегалката на стола, той ще се наклони и тя ще падне. Даже й показах как столът ще се наклони. Тя наистина ме разбра и вече не се качва. Това е просто.
Хайде кажете ми сега как да обясня, че не бива да дърпа кабелите, защото, видите ли, по тях тече ток и това е опасно? Само нека да направя уговорката, че тя няма формирано съзнание за съдържанието на думите "опасно", "ток", "нараняване"...
Е, след като бях опитала с обясненията (поне по 20 пъти на ден, с различни думи), накрая пляснах ръчичката, с която пипаше. Не го направих премислено, беше по-скоро спонтанна реакция от моя страна. Да, изпитах огромно разочарование от себе си. Да, тя се разсърди, рева (за кратко и не от болка, защото това не е бой, а рева от обида), но мисля, че разбра.

Накрая искам да ви кажа, че това не означава, че съм си променила мнението за пляскането. Просто сега знам със сигурност, че се случва.
Имах един преподавател в университета, много колоритна личност. Един от неговите "бисери" беше:
"Разликата между теорията и практиката е като разликата между еротичната поезия и секса".
Извинявайте за последното, но ми се струва, че важи и в нашия случай.

# 22
  • на път
  • Мнения: 2 804
И аз съм възпитавано "с бой" дете ...  Cry Като погледна назад съм била ужасна. Предполагам, че възпитателните методи са били такива като чета другите включвания, пък и съм била третото - непослушно дете в семейството. Странното е, че сега точно аз съм най-близка с родителите си и ми се къса сърцето, че остаряват и много скоро ще остана без тях.

Като бях дете бях "сигурна че никога няма да посягам" на детето си. Сега не съм много сигурна. В ситуация, в която се страхувам за живота му и се сблъсквам с проява на инат (многократен) го направих. Не умея да крещя, не изпадам в истерия но ....
- Като взимам Мартин от градината тича бясно и се втурва многократно да пресича сам улицата. Гоних го 20 пъти, обяснявах 100 и най-накрая го ступах по дупето. Това го изуми - разстрои се много, извинява се много пъти и обеща "аз повече така няма правя мамо" и "ти си ми милото на мене".

 newsm78 Май ако ми се наложи пак ще го направя, но принципно съм много против ...

# 23
  • на път
  • Мнения: 2 804
 newsm78
Чесно казано, не ми се вижда уместно преместването на темата. Ако модераторът беше проследил по-внимателно гледните точки (основно първото включване) щеше да види, че се касае за "попляскването на осиновените деца". Там нещата макар и равнозначни с тези на децата отглеждани от биологичнти родители имат своите специфични белези. При попласкването на осиновено дете винаги си мислиш "а дали то някога ще ми го прости и имам ли въобще право да пляскам?" докато при биологичното този въпрос не е така болезнен (не че го няма).

# 24
  • Мнения: 7 821
Преместих темата от Осиновяване.

# 25
  • Мнения: 7 821
newsm78
Чесно казано, не ми се вижда уместно преместването на темата. Ако модераторът беше проследил по-внимателно гледните точки (основно първото включване) щеше да види, че се касае за "попляскването на осиновените деца". Там нещата макар и равнозначни с тези на децата отглеждани от биологичнти родители имат своите специфични белези. При попласкването на осиновено дете винаги си мислиш "а дали то някога ще ми го прости и имам ли въобще право да пляскам?" докато при биологичното този въпрос не е така болезнен (не че го няма).
Не мисля така, темата за възпитаването чрез "поплясване" си е за този под-форум! А и малко мнения на неосиновители няма да ви  попречат, напротив. Всички сме родители.

# 26
  • Мнения: 1 652
newsm78
Чесно казано, не ми се вижда уместно преместването на темата. Ако модераторът беше проследил по-внимателно гледните точки (основно първото включване) щеше да види, че се касае за "попляскването на осиновените деца". ...

Съгласна съм с d_iva.

Темата имаше друга цел- а не да обсъжда попляскването въобще.

В нашия подфорум има за чистене , но според мен е много прибързано и погрешно така да се чисти .

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
Вярно е,че всички сме родители,но при неосиновените деца родителите имат 9 месеца психическа подготовка.А тук днес ти звънят-след месец си родител.При повечето си действия свързани с възпитанието наред с въпроса "дали е правилно",аз си задавам автоматично и  следния:
-Ако бях го родила,дали пак така щях да постъпя?
На мен в случая не са ми нужни съвети от биологични родители,а от осиновители.Не бих "требила" темата,за търся такъв .А и съм  почти убедена,че вече съм чела подобна тема в Нашите деца.

# 28
  • Мнения: 4 138
стига сте ми спамили темата, ей #Cussing out
нека и биологичните родители да отговорят де, как мислят след като осиновиха децата си, ще ми е интересно. дали ги е страх, че хората ще кажат-ето, взе го от дом, а сега го бие.
дали в безсънните си нощи се чудят дали имат право да попляскват дете, което е родено от друга жена...........
и стига сте подлагали решенията на модовете на критика.

# 29
  • на път
  • Мнения: 2 804
...и стига сте подлагали решенията на модовете на критика.

Тъкмо се бях ядосала и заинатила (да не пиша повече) и  Hug ти ме разсмя от сърце  Laughing Laughing Laughing
И да си озаглавяваш друг път темите така, че на де подвеждаш модовете  Wink

Общи условия

Активация на акаунт