Какъв тип заведение ви липсва в София?

  • 4 483
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 818
Като стана въпрос за боза... Искам боза с простосмъртна захар, а не подсладители  Crossing Arms Confused

# 76
  • Мнения: 2 386
Ивче, липват ми:

Simple Smile свястна сладкарница, където да се правят истински майсторски торти (това обаче, само ако се целиш във високия сегмент потребители)

Wink Старбъкс, има няколко от този тип в София, но те разчитат да са по-големи заведения, пример Онда. Това което искам да има е верига с малки, но много на брой кофи шопс, за да покриват по-голяма територия, с поне 15 вида кафета. Това изисква много голяма инвестиция обаче.

Cry свястна дискотека не остана извън Студентски град, мрън. Не знам обаче как ще се бориш с мутрите.




1. А Романс-а?
2. Това ще го отворя аз някой ден  Mr. Green
3. Тук не разбирам, аз не бешал на таквизи места  Mr. Green

# 77
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Стани МАДАМ и си отвори малък спретнат и чист публичен дом!!! Всяка вечер ще е пълно с разгонени мъже!!! #Crazy

# 78
  • Мнения: 1 147
Липсва ми, че в София няма тайландски ресторант.
Другото, което ми липсва е място за закусване с голям избор - пържени филии, мекици, палачинки, сандвичи, баници, торти. Където в събота сутринт да си пия кафето по два часа и да закусвам на спокойствие.

# 79
  • Мнения: 4 300
В Хепи има столчета за деца. Преди 3-4 дни гледах как един малък змей си шляпаше с пържените картофи в локвичка от кетчуп и майонеза и се замислих как ли ги чистят тези столчета после Mr. Green
Иначе по темата- липсва ми хубава кръчма с народна музика, с много място за танцуване. И повече заведения от типа на Онда, където можеш спокойно да пиеш хубаво кафе, особено като най малката между Аксаков и руската църква, където няма жив човек.

# 80
  • Мнения: 7 130
Всички ресторанти в Париж дават
кана вода на масата. Е, може да си
поръчаш и бутилирана. На едно място
трябваше да чакаме за поръчката и ни
донесоха ядки и сушени плодове. В много
от ресторантите в Германия дижестивът
е от заведението. Сметанката, както
и салфетките са задълже към кафето.
Но това са дреболии за по-късен етап.
Виж си първо целевата група и конкуренцията.
Едно време,  когато отвориха "Манастирската магерница" донасяха първо една пърленка и шарена сол на поднос. В началото беше безплатно. После се осъзнаха и продължиха да носят, но вече я калкулираха.

# 81
  • Мнения: 4 138
манастирската магерница е обида за софиянци. в началото беше страхотно заведение, сега останаха май само цените. и там персонала започна да се държи все едно човек отива да яде на вересия. #Cussing out

# 82
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Разузнаването потвърди - Хепи има столчета, в Хепи ще се ходи.
Количката върши работа около 5 мин, все пак човекът иска да види какво става на масата.

Кейс, що ли не се учудвам на коментара...

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ресторант с  бебешка кухня ...  високи бебешки столчета за хранене до бара или масите ... меню с различни видове пюрета, каши, сокове ... прясно приготвени от подбрани продукти ... с лекар и психолог наблизо , кърмачески кътове ... менюто разделено на захранване по месеци ....  аз мисля, че само това липсва- Бебешки ресторант

# 84
  • Мнения: 7 640
На Бенковски, близо до Дондуков.

знам за това място, но не знам какво представлява- може ли малко по-описателно, моля Praynig

# 85
  • Мнения: 2 070
Липсва ми уютно, малко, на хубаво място, леко потайно, или поне изолирано...да можеш да се усамотиш с приятелка, мъж, който и да е. Това зад Етнографския не е лошо /забравих му името/, но ми е скъпо и на моменти претенциозно... Абе някакво романтично-усойно такова, като от европейски филм, без много пртенции...

# 86
  • София
  • Мнения: 1 635
1. А Романс-а?
2. Това ще го отворя аз някой ден  Mr. Green
3. Тук не разбирам, аз не бешал на таквизи места  Mr. Green

1. Че какво му е хубавото на Романса - ни тортите като торти, тясно и неприветливо и на всички отгоре сто килограма баир до там. Задължително трябва да се посещава с кола и човек не може една биричка да пие.

2. И аз имах същите планове, но вече не виждам ползата - чуждите вериги вече са тук.

3. А трябва.

# 87
  • София
  • Мнения: 938
В София липсва тотално тай-ресторант. Просто няма. Китайските са супер гнусни, няма и качествен такъв.

Няма и хубави бистра, такива, за които пише във френските романи - с карирани покривки, висящи връзки чесън от тавана, чисто и вкусно. Единственият френски ресторант, който си струваше е в една пряка на Мария Луиза, цар Симеон мисля се казваше, но първо е доста скъп, и второ, залитнаха по фюджън кухнята, което просто съсипа концепцията и ме изгубиха като клиент.

Няма и бутик-ресторант, освен Вишните, ама и там вече не е същото.

Няма и ресторант-изненада -  влизаш, питат те какво ти се яде - риба или месо, без меню и получаваш салата, предястие и основно от избрания вид - ама супер вкусно и винаги има елемент на изненада. Без да е претенциозно.

Няма и много истински италиански ресторанти - пицарии има бол, ама според техните разбирания паста означава преварени спагети, обилно поляти с кетчуп и кило кашкавал. Истинска паста има в Капанина (незаслужено скъпо), в Парламент (приемлива кухня, но не чак кулинарен връх) и в Кемпински - ресторант Алфредо.

Няма и фондю-ресторант. Едно време във Вкусен свят предлагаха фондю, ама явно го приготвяха по спомени на очевидци, които някога са яли фондю. Месно фондю пък не предлагаха въобще.

С две думи, в София въпреки многото кръчми има пазар за ресторант с добре приготвена храна, дори и да е скъпа. Аз с удоволствие бих се разделила с по-крупна сума, ако салата ми е прясна и измита, добре овкусена, има асортимент от добре подбрани и добре сготвени основни и селекция десерти. Не е нужно менюто да е тритомник, а картинките по менютата ме ужасяват.

# 88
  • Мнения: 4 447
70 на 30 и казвам!

Навитак?
 Money

# 89
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Сетих се - хубав френски не много скъп ресторант - тип брасери, със сепарета и маси. Лучена супа, охлюви, пастети (месни и зеленчукови), салата Ница, стек фрит, кок-о-вен и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт