сърбеж по интимните части

  • 86 233
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 917
Да знаете във Варна гинеколог да работи и в събота?

# 16
  • Мнения: 143
Иди в Майчин дом

# 17
  • Мнения: 4 053
Честно казано аз сърбежа винаги го свързвам с гъбички, но не съм медицинско лице все пак  Thinking

 Peace

# 18
  • Мнения: 143
 Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

# 19
  • Мнения: 3 010
Аз доста 4есто имам тоя поблем, при мен е нещо като контактен дерматит, помага смрадлика!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мехлем от невен.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 917
Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

Ходих днес на лекар при д-р Минчева в клиника Европа... Каза, че са гъбички и изписа антибиотик за една седмица...много съм стресирана, имам добра хигиена, с мъжа ми ползваме презерватив и не знам как се появиха. Възможно ли е от спарване- ползвах ежедневни превръзки, ходя с дънки и в офиса ни е голяма жега....лекарката каза че в никакъв случай не трябва да ползвам ежедневни превръзки

# 22
  • София
  • Мнения: 5 729
Може да е от много неща,не е задължително да е от мъжа ти.Има цяла тема тук,ако искаш я погледни.Успех с лекуването.  bouquet.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94371.0

# 23
  • Мнения: 2 082
какъв АБ ти изписа-гъбичките не се ли получавт от антибиотици.аз знам,че се ползва нистатин и др.такива...може би съм в грешка-поравете ме ,ако е така...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Luminary , пусни моля, малко информация щом получиш развитие на нещата около твоя проблем.
Дано да не е сериозно.

Ходих днес на лекар при д-р Минчева в клиника Европа... Каза, че са гъбички и изписа антибиотик за една седмица...много съм стресирана, имам добра хигиена, с мъжа ми ползваме презерватив и не знам как се появиха. Възможно ли е от спарване- ползвах ежедневни превръзки, ходя с дънки и в офиса ни е голяма жега....лекарката каза че в никакъв случай не трябва да ползвам ежедневни превръзки
Направиха ли ти изследвания на секрет?
И обясни ли ти защо да не ползваш ежедневни превръзки?

# 25
  • София
  • Мнения: 5 729
И аз се зачудих за АБ-то ,но реших,че може и такива да има или да е изписала хапчета, които не са АБ  newsm78.

# 26
  • Мнения: 34
Как лекарката установи,че сърбежа се дължи на гъбички.Прави ли ти някакви изследвания.
На мене гинеколожката ми изписа Лактацит гел,именно заради сърмеж в тази област.
Какво ти изписа?  Rolling Eyes

# 27
  • Варна
  • Мнения: 917
Изписа ми Dalacin C и някакв гел, който се поставя вагинално с накрайник. Гледа секрет под микроскоп и каза да пия антибиотика, който обхваща основните групи бактерии. След две седмици ще ходя на контролен и тогава ще вземе секрет за цитонамазка и микробиология... От вчера съм ужасно притеснена и съм отчаяна, защото не знам какво го причини,не чувствам спад в имунната система, но е факт че често боледувам от настинки...
За превръзките каза, че не трябва в никакъв случай да се ползват защото спарвали. А аз ползвам, защото така се чувствах по комфортно, когато съм на работа....не знам вече...

# 28
  • Мнения: 1 111
аз при сърбеж също се мия със сода и се мажа с нистатин
сърбежът  е доста неприятен,колкото повече се чешеш толкова повече се увеличава #Cussing out
и аз се чудя при мен от какво се получава,след като пазя изрядна хигиена Rolling Eyes,не се мия с интимни гелове и сапуни...но...

а преди време тук в Бг мама имаше реклама за някакво прахче ли е течност ли е /и аз незнам/ - Тантум роза мисля,че беше.Пишеше че е за промивки и подмивки именно при сърбежи  и парене и неприятна миризма  и т.н.Някой ползвал ли е и може ли да кажете нещо повече? /извинявам се,че се вмъквам с този въпрос в чуждата тема/

# 29
  • Мнения: 1 540
И аз имам същите оплаквания, ходих днес на гинеколог и ми предписа разни хапчета и мазила - гъбички. Попитах каква е причината, обясни, че е от топлото, от море, от басейн. Лятото зачестявали тези случаи, тъй като там долу е влажно а топлото предразполага към такива неща.
Три дена се промивах с Тантум роза, на собствени начала си го предписах, но то успокоява временно. Не лекува. Гинеколога каза да спирам тези промивки и да мятам лекарствата, които ми предписа. Също така - да спирам интимния душгел. Вместо него - само вода със сода или отвара от лайка.
Надявам се да съм била полезна  Peace
Тичкайте на лекар като ви засърби  Blush, защото симптомите може да отшумеят, но бактериите, или там каквото са, трябва с лекарства да се изтрепят.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт