Защо си нямаме модератор?

  • 3 026
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ва-ва си е вашия мод...без опити за преврат моля Mr. Green
Това, че няма изписан мод незначи, че сте безнадзорни.
Ако нещо искате или ЛС на мод или "информирай модератор"...много е просто.
Всеки мод има "ключ за вашата палтка"...както четох някъде из вашите теми.
Ва-ва е страхотен човек и още по-старохтен мод.

# 16
  • Мнения: 1 843
Нека не забравяме защо сме тук точно в този форум.

Наистина, за какво сме в този форум?
Някой би ли напомнил?

За някакви деца, май идеше реч.

# 17
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ва-ва си е вашия мод...без опити за преврат моля Mr. Green
Какъв преврат бе хера? Mr. Green
Дайте ми ключовете и властта,само за два дена,(това в кръга на шегата,кибритлия съм и не ставам за модератор)че от една седмица,честно да си призная,на мен ми се отщя да влизам тук.
Това въобще не е шега.Големи злери хора сме уж,а се държим кето сеца,не може така.
Ми някой от време на време присъстващите тук,да си основе свои си форум и да си разтяга локумите там,на мен тук не ми се чете и не ми се спори още по малко.
От този форум се запознах със страшно приятни хора,с много семейства станахме добри приятели и си поддържаме контакт постоянно.
Моля ви,не разеденявайте форума,защото лично аз,имам намерение да се запозная със още хора,а ако се продължава във този дух,това няма да стане........
Много от тук пишещите въобще не са писали със месеци,други пишат от дъжд на вятър на два месеца веднъж,трети предстои да напуснат форума,защо??????
Защото ще стане тук едно затворено общество,във което ще остане шеха народ със свои си възгледи,мислиния и хапливи забележки.

Че за тази цел раздайте си номерата на Кюто и си обменяюйте мисенията там,обидите и хапливите забележки.

Това инсках да напиша и ви се заканвам,че ако не престанете,ще вдигна всички модератори на крак(а съм много убедителна) и темите отново ще бъдат заключени,защото там оссвен хапливи подмятания и обиди,друго не се пише. Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 843
Ivke, разбирам напълно желанието ти, форума да продължи по стария си, утъпкан път. И ми е драго, за което.

Но много от вас са казвали и писали тук: За детето си, човек убивам!

Е, чакам вече втора седмица някой да се сети от намеците и от НЕнамеците ми, да се извини на децата, които определи като генетично обременени да крадат, лъжат, ходят мръсни  и лентяйстват! На нашите деца!

Не ме интересува дали ще има модератор или не. Човещината ме интересува и доблестта да признаеш, че си сторил гаф.

Ако някой "настъпи" твоите деца, все така ли благо ще се усмихваш?

Не ми е присъщо, но този път съм се зарекла, че няма да оставя така нещата. Не само тук. За някои неща човек не бива да обръща и другата буза...

# 19
  • Мнения: 358
Да наистина за нашите деца иде реч.
Точно това не трябва да забравяме.
Ivke, разбирам напълно желанието ти, форума да продължи по стария си, утъпкан път. И ми е драго, за което.

Но много от вас са казвали и писали тук: За детето си, човек убивам!

Е, чакам вече втора седмица някой да се сети от намеците и от НЕнамеците ми, да се извини на децата, които определи като генетично обременени да крадат, лъжат, ходят мръсни  и лентяйстват! На нашите деца!

Не ме интересува дали ще има модератор или не. Човещината ме интересува и доблестта да признаеш, че си сторил гаф.

Ако някой "настъпи" твоите деца, все така ли благо ще се усмихваш?

Не ми е присъщо, но този път съм се зарекла, че няма да оставя така нещата. Не само тук. За някои неща човек не бива да обръща и другата буза...
Аз също мисля че ти се дължи извинение. 
Децата независимо от етноса си са наши деца. Ние сме тези които ги създаваме като личност.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 222
Момичета,
Рядко влизам този подфорум, основно-за да чета. За първи път пиша.
Мои близки ще осиновяват детенце, аз писах препоръка, сега заедно с тях съпреживявам донякъде вълнението, тревогите и всички онези чувства, които всички вие сте преживели и познавате много по-добре от мен.
Откровено казано, изумена съм от настроенията и тона в някои от темите и постовете от последните дни, които прочетох.
Има различия в мненията по определен въпрос, което, според мен, е напълно нормално. Това е форум, предполага се, че хората ще споделят това, което мислят. Много пъти са се пускали теми за фалша и неискреността във форумите. Темите от последните дни ме карат да мисля, че искреността не винаги е добре дошла. Добре е да се научим да приемаме мненията на околните, дори и когато не ги споделяме. И да не ги вземаме толкова навътре.
Едно от нещата, които ми направиха впечатление, е,  че има хора, които изискват толерантност от околните, но са крайно нетолерантни към съществуването на мнения, различни от собственото им.
Между другото, проследявайки корените на "конфликта" се натъкнах на странни противоречия. Някои от застъпниците на едната позиция сега, са заемали другата-преди време. Еволюирали са-няма лошо. Но нека не бъдат заклеймявани хората, които още не са претърпели такава еволюция. Или пък не са в състояние да я претърпят, или пък не искат.
Светът е шарен, момичета.
Хората имат право да бъдат различни.

На мястото на дейните участници в "горещите теми" бих си взела отпуска от форумите за няколко дни. Струва ми се, че уталожване на страстите няма да е излишно.

А по въпроса за модерирането:
Неприемливи във форумите са не само мненията с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.
Абсорютно неприемливи са и гневните или оскърбителните постове.

При първа възможност аз ще изтрия или редактирам някои от прекалено гневните постове, които прочетох. В момента просто трябва да изляза от форума.

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Момичета,
Рядко влизам този подфорум, основно-за да чета. За първи път пиша.
Мои близки ще осиновяват детенце, аз писах препоръка, сега заедно с тях съпреживявам донякъде вълнението, тревогите и всички онези чувства, които всички вие сте преживели и познавате много по-добре от мен.
Откровено казано, изумена съм от настроенията и тона в някои от темите и постовете от последните дни, които прочетох.
Има различия в мненията по определен въпрос, което, според мен, е напълно нормално. Това е форум, предполага се, че хората ще споделят това, което мислят. Много пъти са се пускали теми за фалша и неискреността във форумите. Темите от последните дни ме карат да мисля, че искреността не винаги е добре дошла. Добре е да се научим да приемаме мненията на околните, дори и когато не ги споделяме. И да не ги вземаме толкова навътре.
Едно от нещата, които ми направиха впечатление, е,  че има хора, които изискват толерантност от околните, но са крайно нетолерантни към съществуването на мнения, различни от собственото им.
Между другото, проследявайки корените на "конфликта" се натъкнах на странни противоречия. Някои от застъпниците на едната позиция сега, са заемали другата-преди време. Еволюирали са-няма лошо. Но нека не бъдат заклеймявани хората, които още не са претърпели такава еволюция. Или пък не са в състояние да я претърпят, или пък не искат.
Светът е шарен, момичета.
Хората имат право да бъдат различни.

На мястото на дейните участници в "горещите теми" бих си взела отпуска от форумите за няколко дни. Струва ми се, че уталожване на страстите няма да е излишно.

А по въпроса за модерирането:
Неприемливи във форумите са не само мненията с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.
Абсорютно неприемливи са и гневните или оскърбителните постове.

При първа възможност аз ще изтрия или редактирам някои от прекалено гневните постове, които прочетох. В момента просто трябва да изляза от форума.
Ето нещо,което напълно подкрепям Peace

# 22
  • Мнения: 4 138
майкоууууууууууууууу. голямо триене ще падне Crazy
а като се изтрие всичко, дали ще бъде пак като преди, а Thinking
преврат Shocked Shocked Shockedподривна дейност Shocked Shocked Shockedлелемале кви времена настъпиха.
пу съм ятяк, пу съм ятак.
възстанниците да ми кажат къде ша се крият, ще им нося цигари и гроздова. мезето кво да е.
предлагам явките да са тайни в дом и семейство например. ще се правим, че плетем дебели вълнени чорапи за африканците, а всъщност ще се занимаваме с подривна дейност.
детето ще е свръзка. ще крием послания в наакания памперс.
ротфронт, другарки и другари. но пасаран hahaha

# 23
  • Мнения: 1 843
На мястото на дейните участници в "горещите теми" бих си взела отпуска от форумите за няколко дни. Струва ми се, че уталожване на страстите няма да е излишно.

Ок.
Ирина ви казва 'чао'. Аз отивам с нея.
Починете си хубавичко!


П.П. НО ПАСАРАН! ВЕНСЕРЕМОС!

# 24
  • София
  • Мнения: 15 222
matakosmata ,
Излишно е да казвам, че твоите постове ще ми създадат най-много работа.

Времето ще покаже дали всичко ще бъде както преди.
Този форум не е от вчера. Виждали сме и други драми. За някои си спомняме, други са забравени. Ако някой целенасочено и тенденциозно рови и се стреми да подклажда конфликти-нещата дълго няма да са спокойни. Но пък срещу целенасочено създаващите форумски трагедиии има предвидени начини на противодействие. Нека не звучи като заплаха.

# 25
  • Мнения: 1 152
Не подкрепям подобно решение Виви. Отскоро съм в този форум. Не съм осиновител (засега). Осиновена съм. И аз се почувствах леко обидена от някои постове, но съм тук. Избрах да съм тук. Който го е страх от мечки, не ходи в гората.
Темите, които разискват форумците са не просто щекотливи. Те парят. Защото тук всички носят болката си. Гневни постове има, да. Гневът е една от нормалните човешки реакции, ако ще и да  е един от седемте смъртни гряха. Излязъл на повърхността тук, в този форум, е знак за това, че ние сме живи човешки същества.
Да, добрият тон трябва да се спазва, но когато някой те "настъпва по мазола" няма как да не извикаш от болка. А тук се случват настъпвания не само по краката.
За оскърбени- може и да има такива. Макар да не видях някой да напада ожесточено някого конкретно. Пак си мисля, че всичко е в главите ни. Неразбирането на другата позиция не е непременно липса на толерантност. Лицемерието е по-гнусно.

Има различия в мненията по определен въпрос, което, според мен, е напълно нормално. Това е форум, предполага се, че хората ще споделят това, което мислят. Много пъти са се пускали теми за фалша и неискреността във форумите. Темите от последните дни ме карат да мисля, че искреността не винаги е добре дошла. Добре е да се научим да приемаме мненията на околните, дори и когато не ги споделяме. И да не ги вземаме толкова навътре.
Едно от нещата, които ми направиха впечатление, е,  че има хора, които изискват толерантност от околните, но са крайно нетолерантни към съществуването на мнения, различни от собственото им.
...
Светът е шарен, момичета.
Хората имат право да бъдат различни.

Да, ето за това съм съгласна. Хората споделиха това, което мислят. Конфликтът на позиции е неизбежен. Иначе щеше да намирисва на елементарно написана пиеса с хепиенд, който зрителят не дочаква, защото е заспал още в първо действие.
Хората са шарени. Айде да не мацаме със сивата боичка  Peace.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 222
.:: ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите! ::.
"2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани."

Всеки има право да бъде гневен. Но се налага да се гневи извън форумите. Има различни начини човек да се освободи от отрицателните си емоции. Разтоварването на напрежението във и чрез форума не се приема.
В тези форуми има правила. Който държи на присъствието си тук, трябва да ги спазва.

Момичета,
Малки "войни" са избухвали и в другите подфоруми. Разгорещяването на страстите не нищо ново. Повярвайте ми, не ми е първа страст да разчиствам постове, но се налага модераторите да го правят и от ефекта обикновено са доволни всички.

В този ред на мисли, изобщо не си представям, че е възможно форум да съществува без модериране. Работата на модератора не винаги се вижда, но се налага тя да се върши ежедневно.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 222
Между другото,
наистина нямам много време днес, но при първа възможност ще разгледам по-подробно първата-заключената тема-за осиновяване на деца от различен етнос. В нея наистина има полезни неща. Ще поразчистя малко и ще я отключа.  Peace
Не че оспорвам решението на Ва-ва. Струва ми се, че мога да вложа една нотка безпристрастност.

# 28
  • Мнения: 7 821
Тогава те ми помогнаха много, но през първия ми сблъсък с модераторско решение (да премести наша тема с красоти, зададена от Маг РОз) в клюкарника, нося усещането си за контрол и ограничаване на личната ни свобода! smile3516 Защо във форум за осиновяване да няма и дискусии и по други теми, носещи естетическа наслада, щом това е потребност на списващите го?...
Това не е форум за осиновяване, а под-форум за осиновяване към форумите на бг-мама. Мястото на "естетическите" теми е в "Клюкарника" или в "Дом и семейство". Тук се дискутират теми свързани пряко с осиновяването, а за всичко друго което ви интересува си има други под-форуми. Когато осиновите детето си не питате тук "как да храня?" или "с какво да го обличам" пускате тема в Майките или Адаптираното. Не разбирам защо искате да се делите, нали като осиновите деца ставате родители, ставате майки, защо трябва да общувате само по между си, защо не споделяте опита си с другите и не черпите от техния?!? В тази връзка току що преместих една тема в "Нашите деца", защото там и е мястото.
Колкото до анкетите за модератори, аз бих изчакала Мамма да се върне от отпуската си и да вземе отношение, не бих прибързвала. Форума ви и до сега е бил модериран, никога не сте се "справяли сами", а това че не сте ни забелязали е комплимент за работата която вършим и най-вече за работата, която върши Ва-ва.
Весел ден  Simple Smile!

# 29
  • Мнения: 1 652
Ellypr, ако реда в този форум е всяка тема да си е на местото - о'k. Мисля обаче, че с участието си във форума  всеки  търси някаква са полезност.
Не виждам нищо лошо в нашия подфорум, където се познаваме, срещали сме се и знаем, и децата си и проблемите си  да зададем тема, която е по принцип за друг подфорум.  Посещавам един руски форум за деца и родители. Осиновителите там си обсъждат всички теми в своя подфорум именно защото се познават и могат да си дадат и съвети от тази гледна точка дори.

Честно казано за мен се губи смисълът и звученето на темата от такива местения. Смисълът и звученето, което такава тема би имала тук в Осиновени, не е същият както в Нашите деца.

Е, редът го създавате вие. Аз просто ви казвам, че това на мен не ми харесва.

А за чистене има в нашия форум...

Общи условия

Активация на акаунт