Реактивен артрит

  • 44 658
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 531
Благодаря miroslava-1 , днес ни поставиха диагнозата в детска консултативна поликлиника-Д-Р Стефанов.Минко от няколко месеца се оплакваше от слаби болки в крачето, но тогава говорихме с GP, и тя каза че е от растежа.Преди около 1 м болките станаха по-силни но отново откъслечни, а не постоянни и само 1 ден го боля повече и започна да куца.Личната ни докторка каза да купиме ортопедични обувки и да ходи повече бос, да натоварва по-малко крака.И болките отшумяха до преди 2 дена когато започна да го наболява наново и до вечерта не можеше да стъпва.Трябваше да го носиме дори и до тоалетната и при гушкане пак го болеше.Сега е много по добре, ходи спокоино но малко накуцва.Е май за друго не се сещам поне сега.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз се надявам, че е лечимо, поне от това което прочетох тук.Доктора не каза нищо по този въпрос, а и аз не се сетих да питам.Каза, че и двете ми деца са с плоскостъпие и както се изрази халтави стави.Изписа нурофен за болката и контролен преглед след7 дена.

След като открихме д-р Стефанов, вече започнах да вярвам, че е лечимо. Ние сме с ювелирен, хроничен артрит. 3 години преди това само лекарства пиеше, но ефект никакъв. Сега - да чукна на дърво, вече втора година е без болки, само леко се подува отвреме на време коляното. На шест месеца веднъж сме на преглед и изследвания, последните бяха отлични.

# 17
  • Мнения: 5 531
Ние също ходиме при д-р Стефанов, и аз съм много доволна.Сега Минко е много по-добре, доктора му разреши да кара и колело, но да не натоварва много крачето.Надявам се че ще се оправи.При нас болките са от около година, но GP първоначално мислеше че са от растежа, и едва сега когато зачестиха и станаха по-силниотидохме на ревматолог.: Лалка , ако имаш време би ли ми писала как се проявява заболяването и как протича, и в следствие на какво?Минко не е боледувал почти тази година, а доколкото разбрах обикновено е вследствие на някаква вирусна инфекция.

# 18
  • Мнения: 5 531
Момичета, аз пак имам нужда от вашият съвет.Значи, от 30 дена Минко пие АБ, и вече не го боли крачето, но ми прави впечатление, че е по-нестабилен, имам впредвид, че постоянно пада.Няма болки, но сякаш кракът му не го държи особено добре.И постоянно пада-като ходи, като се затича, чак той започва сам да се ядосва.Имате ли представа дали се дължи на артрита?

# 19
  • Мнения: 5 531
При нас изолираха стрептококи  в гърлен и носен секрет. Минко пи оспен по половин таблетка за 60 дена и след това секрета беше чист. Но периодично е с болки в различните стави - започнахме с тазобедрена, но го болят и коленете, глезените и сега след гадният грип рева от болки в ръката. Когато е с болки пие фелоран 3 по половин таблет за около 5 дена, нурофен  и мажеме с фастум гел. Но при последните два пъти когато го боляха ставите, беше и паралелно с асматичен пристъп и пи и метилпреднизилон, и доктора е на мнение че е спомогнал за да премине възпалението.
Сега е добре. Записах го на плуване и много се надявам да преодолееме проблемите.
Поздрави от нас . Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 214
Здравейте момичета  bouquet

Отдавна не съм писала и не смея да се похвала но да чукам на дърво да не чуе дявола но засега при нас всичко е ОК

Искам само да ви кажа,че за облекчаване на подути стави много помага компрес от намокрена кърпа с ябълков оцет слага се върху мократа кърпа една чаена лъжица сода и се налага на подутата става.

# 21
  • Мнения: 5 531
Здравейте отново. Аз за съжаление трябва да добявя в списъка освен баткото и малката ми дъщеря. И тя вече е с диагноза реактивен артрит. Миналият септември оперирахме трета сливица, заради хронична стрептококова инфекция(не успяхме да изчистиме стрептокока мсеци наред) . Мислихме че нещата ще се нормализират, но не стана така. Сега Мария пак е със стрептококова инфекция, отново пие АБ, но този път започнаха и оплаквания първо от болки в коляното, след това в глезена. Оказа се че има лек оток на коляното и малко вода. Сега пие Клацид , фелоран и панадол за болката и е много по-добре. При брат и нещета варират , има някакви моментни състояния в които  се оплаква от болки в различни стави. Започнахме с тазобедрена, после глезен, коляно, след това ръката и бедрото. Заведох го и него миналата седмицапокрай сестра му и без оплаквания преди това,  при прегледа се оказа че пак има болка в тазобедрената става. А аз убеждавах доктора как в момента е добре и няма болки .
Ами това е от нас.

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 18:31 от marychery

# 22
  • Мнения: 214
marychery-Много съжалявам да науча,че и малката е с тая диагноза.
Знам колко е мъчително да гледаш как детето ти страда.
И Ади почна пак да пие фелоран понеже и се поду едното коляно но без силни болки ама сега имаме и проблем с дясното око.

Много целувки на дечица и дано по леко и бързо израстат артрита.

# 23
  • Мнения: 5 531
Днес др  ни даде талон за ортопед. Миналата седмица ни прати с баткото на снимка на тазобедрените стави, има някаква разлика м/у дясна и лява става и леки изменения. Но не би трябвало те да са причина за болката. Днес др Стефанов каза че има нещо което го притеснява и ни даде талонче за ортопед в Горна баня. Но не каза какво точно го тревожи newsm78.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 348
Синът ми пие кортизон от вече почти 6 месеца и още не се възстановява напълно. Има диагноза Ревматоиден полиартрит и явно оправяне няма, поне не гарантирано. Засега е стабилизиран, но не се знае какво ще се случи като спрем стероидите. Поне някъде на запад да имаше лечение, за да го пробваме и него, но май нищо никъде не е измислено.

Ще караме на билки и надежди.
Съжалявам, че при другите деца нещата също не се оправят бързо или напълно.

# 25
  • Мнения: 18
И ние сме на билколечение.
Вие какви билки пиете?

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
ами още никакви. Чакам да намалим лекарстватау за да не се получава натрупване. След това ще се почваме и с билколечение, но не съм проучвала още възможностите.

# 27
  • Мнения: 3 122
В момента личния ми лекар има съмнения за реактивен артрит за мен.
Да ви попитам, освен болки в ставите, други някакви симптоми има ли тоя артрит. Например - температура 37,2, нощни изпотявания, умора?

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
предполагам, че може да има и такива странични ефекти, защото е възпалени. Но най-вече висока утайка и Реактивен фактор евентуално. И подуване на ставите.

# 29
  • Мнения: 869
Миличка,не четох предните отговори и може да се повторя,но ще те посъветвам да заведеш детето в Клиниката по ревматология на "Урвич"13.Препоръчвам то проф.Златимир Коларов-страхотен човек и специалист.Аз лежах 2 седмици в клиниката и съм много доволна.Но не видях деца.Въпреки всичко той ще те посъветва как да постъпите.Успех.И знай ,че реактивния артрит се лекува.Бъди силна.Знам колко е нечовешко детето ти да страда,но за това има лек.Само трябва да намериш правилния път.Надявам се да съм ти била от полза.

Общи условия

Активация на акаунт