По колко пъти на ден хляб или сухар?

  • 2 470
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Синът ми не яде често хляб - когато му предлагам попара я правя с 2 или 3 сухара (2 или 3 пъти седмично), а хляб му давам когато види и си поиска, но това не е много често.

# 16
  • Мнения: 1 165
Аз правя само попарата със сухари. На обед и давам 1/3 от супата + ястието от кухнята и количеството е повече от достатъчно, за да слагам и сухар.

# 17
  • Мнения: 1 081
Нещо не ми стана ясно - как на обяд само супа, нали супата е за разяждане, а после основно? Или аз нещо не схващам.

# 18
  • Мнения: 1 230
При нас режимът е подобен. Обаче вече предпочита сама да си дъвче хляб, а не да е накиснат в яденето Peace

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Детето трябва да яде хляб всеки ден, той е полезен в разумни количества.

 Аз давам по един път на ден, обикновено хляб намазан с нещо.На обяд и вечер синът ми яде без хляб.

# 20
  • Мнения: 245
аз слагам сухарчета в попарата, която яде 1-2 пъти в седмицата. гризкането на парченце коричка води ли се за даване на хляб??? вие давали ли сте така да си чешат венците децата ви? на малката много и харесва  newsm78

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Направо съм учудена от отговорите ви  Rolling Eyes
Моя син яде хляб с всяка манджа, а това значи на обяд и за вечеря
Когато го записах на детска кухня му дробях в супата сухар за обяд и вечерта пак му дробях сухар в манджата, сега е на ясла и пак предлагат филия с основното ядене, да не говорим, че сутринта може да е закусвал пак там филия с нещо си...а за следобедна закуска пак да има филия с нещо си... Rolling Eyes

п.п сина ми си е в нормата по кг.

# 22
  • Мнения: 46 518
doniboni, всички сме хранени така, но в един момент организма спира бързия растеж (след пубертета) и започва трупане на кила, защото се приемат прекалено много калории и то от неподходящи храни. Сега чета, че лекарите искали промени в менюто в градините и училищата, махат тестените закуски, за сутрешна и следобедна искат да не е филия, кифла и т.н., за мен също не е правилно.
Нямам обяснение защо с яденето трябва да се яде хляб? Освен да се спести от манджа, защото хлябър засища.

Разбра се без крайности - 1-2 филии хляб на седмица става + много, много зърнени храни  Peace

# 23
# 24
  • Мнения: 5 026
Ако закусва попара-тогава. Понякога минават  дни, без да е ял сухар или хляб.Не ги обича  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 273
Аз си мислех също,че дава повече хляб отколкото трябва,ама май не е така като чета-попара давам 1-2 пъти в седмицата с 3 сухарчета,филийка с нещо си давам горе-долу през ден.Значи Дими яде максимум 1 филийка на ден.Излиза,че не е много,май newsm78

# 26
  • Мнения: 4 447
Детето трябва да яде хляб всеки ден, той е полезен в разумни количества.

 Аз давам по един път на ден, обикновено хляб намазан с нещо.На обяд и вечер синът ми яде без хляб.

 Shocked Какво значи трябва?

 Naughty

Тцъ, не съм съгласна.

От време на време му правя попара, харесва му, но гледам да не е гола вОда със сиренце и сухар, слагам и малко наши си подправки  Mr. Green

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Детето трябва да яде хляб всеки ден, той е полезен в разумни количества.

 Аз давам по един път на ден, обикновено хляб намазан с нещо.На обяд и вечер синът ми яде без хляб.

 Shocked Какво значи трябва?

 Naughty

Тцъ, не съм съгласна.

От време на време му правя попара, харесва му, но гледам да не е гола вОда със сиренце и сухар, слагам и малко наши си подправки  Mr. Green



  Ами като не си съгласна си е твой проблем, не те заставям! FlutterВсеки лекар ще ти каже, че хляба набавя на мозъка ценни вещества, но трябва да се консумира в разумни количества.Когата бях бременна и се хранех разделно, двама лекари ми казаха, че трябва да се консумира и по малко хляб!

  Тъй, че тези" Shocked Naughty" си ги запази за себе си!

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367


По-повод статията искам да попитам, тъй като се споменават млечните продукти:
Малко ли е кофичка кисело мляко на ден  /за 2-3-4 годишните деца/ ?

# 29
  • Мнения: 4 447


По-повод статията искам да попитам, тъй като се споменават млечните продукти:
Малко ли е кофичка кисело мляко на ден  /за 2-3-4 годишните деца/ ?


не, мисля е добре, даже..

Общи условия

Активация на акаунт