Марина за пилешки филенца?

  • 68 173
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Аз слагам водка -  1 - 2 с.л./ зависи от количеството на месото /  , соев сос , мед , подправка за пиле на котани .....и каквото още ми дойде на ум , но от водката стават крехки
От водката стават наистина крехки!  chef

# 16
  • София
  • Мнения: 1 654
бира, вегета и малко унисос за около час, а отскоро ги правим на тиган като първо ги задушаваме в тоя сос, стават страхотни

# 17
  • Мнения: 730
Бяло вино,лимонов сок,сол,чеснов прах,черен пипер,малко оцет и захар 1ч. лъж.Стоят 1 нощ.

# 18
  • Мнения: 3 251
Аз ги мариновам само в соев сос+ лим. сок и 1-2 л. олио.
Но има един трик, който многократно съм писала:ако се пекат на скара- всяко филе, след като е извадено от маринатата и поне 20-тина минути трябва да отлежи във фризера - за да се стегне . Когато се постави така полуохладено/полузамръзнало на нагорещената скара , се получва коричка, която не позволява сосовете да изтекат и филето остава крехко и сочно. Това важи не само за пилешки филенца.

# 19
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Знам, че месо киснато в кисело мляко една нощ става толкова крехко, че се разпада. Пробвай, ако искаш.

# 20
  • Мнения: 292
Маринатата която използвам за всяко месо е -прясно мляко с малко олио и оцет вътре/1 кафяна лъжичка/ и много подправки.Оставям месото на престой най-малко 2 часа.Ставя добре.

# 21
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Трябва да има някакъв алкохол и със сигурност ще стане крехко всяко месо.Колкото повече стои толкова по добре-ебна нощ~
С мед също е върха.

# 22
  • Мнения: 154
Моята любима марината за пилешко е от бяло вино, зехтин (може и олио) и много чесън. Освен нея правя с горчица, лимонов сок и черен пипер.

# 23
  • Мнения: 2 849
Аз марината я правя със соев сос,горчица и подправки каквито решиш .Държала съм така месо и цял ден ,по-бързо се приготвят после .

# 24
  • Мнения: 3 360
Соев сос,зехтин/олио/,чесън/може и на прах/,подправка за пиле  и прясно мляко.Ако нямам мляко,слагам малко водка Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Кис.мляко, горчица, соев сос, розмарин, червен пипер, чубрица и чер. пипер. Стват много крехки! Ползвам охладено месо обаче.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз слагам водка -  1 - 2 с.л./ зависи от количеството на месото /  , соев сос , мед , подправка за пиле на котани .....и каквото още ми дойде на ум , но от водката стават крехки
И аз така я правя! Стават супер!  Peace

# 27
как стават по хубави печени в фурна или пържени в тиган

# 28
  • Мнения: 1 117
истината е в соевия сос (и алкохола, де), после пробвай на грил-тиган, много добре се получава.

# 29
ок мерси точно за такъв си мислеш!с какъв алкохол е добре освен водка/че това никой не го пие вкъщи/

Общи условия

Активация на акаунт