Руло от бисквити

  • 8 417
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Благодаря! Май освен бисквити "Закуска" други меки и квадратни няма. Правила съм бисквитена торта с тях и нещо не ми харесват по вкус.
И аз не харесвам Закуска, тези обаче са вкусни, макар и по-хрупкави

# 16
  • Мнения: 31
И аз съм се спряла на тях, пък имат и бели и какаови, но са твърдички.  Притеснява ме рулото да не стане сухо. За сладък салам са подходящи, но за руло  newsm78.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Няма проблем за покрива на Наталина, като престои бисквитките поемат от крема и омекват. И другото руло съм правила с тях, понеже така и не намерих маслени бисквити без дупка. Но както вече казах аз топя бисквитите в компот. Бързо потапяне де, иначе се разпадат.

# 18
  • Мнения: 167
Аз използвах тези на Победа /обикновени и какаови/ за покрива на Наталина. Преди да ги редя ги топих за кратко в малко течна растителна сметана, разредена с вода /имах сметана в изобилие/ станаха много приятно меки.

Успех  Hug

# 19
  • Мнения: 31
Ще пробвам  и със сметана, и с компот. В момента ми хрумна 1 идея и реших да я споделя с вас. Какво ли ще стане ако се потопят в сироп от вода и захар? Дали няма да стане много сладко рулото?

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Двуцветна бисквитена торта

3 пакета бисквити Пти Бьор
1 кофичка изцедено кисело мляко
100г захар
1 есенция ром
400г течен шоколад
натрошени ядки за украса

За напояване на бисквитите:
100г прясно мляко
3 с.л. коняк
3 с.л. кафе
2 с.л. захар пудра

Разтапяме течния шоколад на водна баня.  Киселото мляко го смесваме с есенцията и захарта. Избираме подходящ съд за да можем да редим бисквитите вертикално. Потапяме ги с сместта от мляко, коняк, кафе и захар ( предварително разбъркани) и редуваме ред бисквити, ред бял крем, ред бисквити, ред шоколад. Заливаме сладкиша с остатъка от разтопения  шоколад и гарнираме с ядките.

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето моето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151926.0

Днес нещо snimka.bg не иска да показва по-старите снимки и на горния линк се вижда само текста. Предполагам че по-късно днес или утре трябва да се видят снимките.

# 22
  • Мнения: 804
Момичета,съжалявам за забавянето. За тези,които ме помолиха за рецептата на сладкия салам. Рецептата я имам оттук,защото майка ми не можа да си спомни точно всички продукти и доста време я търсих.Накрая я намерих тук и съм много щастлива.Страхотен десерт ще бъде за зимата.

Салам от бисквити

200гр. обикновени бисквити
250гр. пудра захар
100гр. нарязани орехи
2 яйца
2с.л. какао
100гр. масло


Приготвяне: Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. След това се прибавят: разбитото масло, какаото, натрошените бисквити и орехите. Разбърква се добре и се изсипва в пергаментна хартия. Увива се във формата на салам и се овалва леко в пудра захар. Оставя се в хладилника за 2-3 часа.


Да ви е сладко. Ако имате въпроси,питайте. Ще имам грижата да минавам по - често оттук.

Общи условия

Активация на акаунт