Какво казва законът в случай, че съседът гледа миризливи животни.

  • 19 598
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Къщата е в Брани поле, имот на мъжа ми, преди имаше стара къща, където много години са живеели баба му и дядо му. Но точно на нашата улица в момента се строят три нови хубави къщи. Белащица е малко по-нагоре. С водата нямаме проблем, даже има обещание да имаме и канализация в най-скоро време. Даже се и копае. Единствен трън в очите са ми кокошчиците засега.  Simple Smile

# 16
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Вашите кокошчици,като нашите прасета!От три години водим битка за чист въздух и не,и не,съседите си продължават с развъждането на свине - и това в град,краен център,където къщите ни са метри една от друга.На площ от около 100кв.м. се гледат незнам си колко прасета и свине майки.И това без прекарана вода за измиване на свинарниците.Нямате си и представа като почнат да изнасят лайната с едни кофи,товарят на ремарке и го изкарват някъде извън града,каква смрад настава на цялата улица.Всички негодуват и нищо в действие.Миналото лято им идва проверка от общината и малко се бяха стреснали - изнесоха половината прасета в някаква друга къща.Казали им,че е позволено по две животни на семейство,ама те се водят три семейства по един и ето ти три свине-майки с по десет подрастващи и .....А сега като е горещо още повече мирише . ooooh! Outta Joint Shocked.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Хм. Вятърът накъде духа и постоянно ли носи миризма на кокошки или в определени моменти?
Аз предлагам, да си вземете прасенце. За улеснение, нека е домашно, виетнамска порода, гуси-гуси, ще грухти сладко и ще пази къщата, когато няма стопани, ще играе ролята на куче.  Animal Pig Но ще го научите да се изразходва  от излишни телесни производства до оградата с кокошкарника. Нека да ароматизира съседската баба. Има няколко варианта на последвалите събития:
 - бабата харесва прасешкия аромат и заменя кокошките с вашето прасе, защото изведнъж ти не можеш да се грижиш за него. А то е възпитано и ще си кенза на отсрещната стена, при другите съседи. Прасетата разбират от Изток и Запад, както и от звездни карти;
 - бабата е със запушен нос и само ще влезеш в преразход с тая свинка, но поне ще научиш детето за язди;
 - бабата ще се възмути и ще отрови прасето, ти пък ще й отровиш кокошките, в знак на вендета и тъй всички ще са умрели и ще мирише на цветя;
Има всякакви варианти, ама аз пожелавам да опиташ меко и мазнишки почвата, виж я бабата на какъв акъл е, подразпитай я, туй-онуй.. Може да е някой свестен бабиер, да не я е треснал склерозата и да прояви разбиране към проблемата. Бъди дипломат, пробвай се.
УСпех, Поли, надявам се да елиминираш скоро кокошата тор! Hug

# 18
От кокошки мирише лошо, но от зайци как мирише.... Прозорецът на спалнята ни гледа към двора им, където са дългоухите. Осем години дишам пикоча на зайците на съседите, до него има друг съсед, който гледа прасета, а от противоположната страна ( т.е. от дясно на нашата къща) гледат кокошки, чиято миризма бледнее пред тази на зайците и прасетата. Това се случва в града, в квартал само с къщи. Ако тръгна да обяснявам как мирише, нали разбирате, че ще станем първи врагове, като ги знам какви хора са...   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 041
И аз търся решение на подобен проблем - нашата съседка почти всеки ден пали огън и димът идва точно към нашия двор и прозорците на кухнята. Направо се чудя какво толкова има за изгаряне и не е ли по-лесно да го изхвърли, но......Два пъти говорихме с нея - има резултат за 1-2 седмици и после пак се връща към пироманските си занимания.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Селски неволи ....  ooooh!
И ние ги имахме! Whistling
Направихме дебел 40 сантиметра и висок 2 метра и малко отгоре (20 сантиметра още) зид, точно на страната на съседите, които гледаха и кокошки, и прасета ....
Бабата реши, че кокошките и прасетата се били стресирали,  Whistling Whistling докато се строял зида,  Whistling а ние го превихме дълго и напоително (2 месеца) ....  Whistling
Така направихме сянка на горките животни Rolling Eyes  и бабата ги премести от другата страна на имота си, далече от нас.  Stop
Не че пак не мирише, ама не е толкова много, както беше преди. Flutter

# 21
  • Мнения: 187
 HugОХО, какво се оплаквате бе, на моя приятелка съседите отглеждат към 100 прасета и към 30 крави, пернатите въобще не ги слагам в сметката Mr. Green.Лятото става Sick #Crazy - миризма и мухи, като отвори да проветри става много приятно.Жената си изгледа детето край този концлагер,което на всичко отгоре е и алергично и с дихателни проблеми.Така, че от лошо по-лошо Wink

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Каспър, има начин.
Майка ми преди години се пребори с нещо подобно. Само здрави нерви, някоя и друга връзчица и много тичане. Ще стане Wink
Късмет  Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Изтрови кокошките Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт