как се справяте с диарията?

  • 2 610
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 081
Понякога никненето на зъбите е придружено с разстройство. Аз съм давала само ентерол, но от него май нямаше голяма полза, честно казано на мен повече ми помага.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ентерола е само бирена мая, която оправя бактериите в стомахчето и червата ( лекарката ми го обясни ).
Смектата е тази която спира разтройството. При нас има голям ефект съчетаването и на двете прахчета.

# 17
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Не искам да те плаша, но и ние така чакахме да се оправи-цяла седмица. Беше зимата. Не ги разбирам тези лекари-чак на седмия ден аз настоях да му се направят изследвания - имаше ешерихия коли - бактериална инфекция, която се лекува в Инфекциозното. Отказах и бяхме 10 дни на инжекции-силен антибиотик, после още 5 дни на Аугментин. Ужасът беше пълен. Но най-ме беше яд на лекарката, защото изследването на акото струва само 7 лв. и нищо не ни коства...Затова съветвам всички ви - при повече от 3 дни разстройство-носете проби-за да изключите вероятността и за да реагирате на време. Има и други теми за това в Здравния форум. Иначе всичко писано е така... Но причината е по-важно да се открие. Така и не получих обяснение за себе си от къде се е заразил...

# 18
  • Мнения: 6 029
глюкозата само засилва диарията...

# 19
  • Мнения: 1 165
На вашата възраст се оправяхме с лечебната милупа.Сега твърдо я отказва, както и всякаква друга храна и караме само на сухари...
Четох тук във форума за една билка "Камшик"- тя е за разстройство.Но първо се консултирай с педито, за да определите пропорциите. Можеш да даваш оризова, шипкова водичка, смекта.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не, не може да е от зъбите толкова време.

И изобщо как хората не разбраха, че дете, боледуващо от зъби няма  ooooh!  Tired
Да, зъбоникненето е съпроводено от Т, сополи, разстройство, но то е, защото имунитетът е отслабен и децата лепват дори и най- безобидните вирусчета.
Още по- странни са ми лекари, които поставят диагноза Зъби!  Shocked

# 21
  • Мнения: 1 230
Още един глас за Ентерол  Peace

# 22
  • Мнения: 46 518
Давам нормална храна, без разхлабващите само (круши, сливи, мляко ...), пробвала съм и диетата, която прилагаш, но с нея само се удължи разстройството, поне при София.

# 23
  • Мнения: 6 029
Не, не може да е от зъбите толкова време.

И изобщо как хората не разбраха, че дете, боледуващо от зъби няма  ooooh!  Tired
Да, зъбоникненето е съпроводено от Т, сополи, разстройство, но то е, защото имунитетът е отслабен и децата лепват дори и най- безобидните вирусчета.
Още по- странни са ми лекари, които поставят диагноза Зъби!  Shocked

и аз повтарям на всеки, който се опита да ме убеди, че има диагноза ЗЪБИ, ама на... никой не слуша....

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 13:19 от Julie

# 24
  • Мнения: 2 849
Изключваш всички млечни продукти ,минавате на препечен хляб,сухари ,солети,печени банании ябълка,компот от дренки .

# 25
  • Мнения: 1 294
И ние имахме такова изживяване с малката Confused.
Три дена беше само на лечебна Хумана.На 4-тия ден заместих едното хранене с гъста каша от същатата хумана, на 5-тия ден заместих още едно хранене със зеленчукова супа от картоф, морков, ориз и зехтин, на 6-ти ден върнах Аптамила, който тя пие по-принцип.В следващите дни просто внимавах в храната й да не присъстват разхлабващи и тя се оправи.
Педито ме беше предупредила, че ако при връщането на Аптамила детето пак се раздриска, да заместя пак със Хумана млякото й.

# 26
  • Мнения: 1 610
Кефите!
Ами какво значи диария? По-колко пъти се изхожда детето и каква е консистенциата на изпражнението. Аз пък познавам хора, които на "меко ако" от свръх компетенция казват диария. Каква е разликата с разтройството?
както и да е, при разстройство, независимо дали е вирус/ но не и бактерия, за което моля да бъде изследвана кръвта на детето винаги/ не давам нищо. Тоест давам- Морковено пюре, картофи пасирани и ориз. Разстойството не е болест, а естествен процес за пречистване на организма.
Предприема се лечение и се нарича диария след 7мия ден.
Успех в борбата с природата! Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 294

Предприема се лечение и се нарича диария след 7мия ден.
Успех в борбата с природата! Mr. Green

Пробвай да оставиш детето си за 7 дни с диария и ще му разкажеш играта на флората на стомахчето, а след това върви я възтановявай...трудно е, бавно е Confused

п.п.След като майката е писала, че детето е с диария, вероятно акото е воднисто или отива към такова, не е нужно да разсъждаваш върху това до къде се простира компетентността й

# 28
  • Мнения: 1 610
Щом пиша как се процедира, явно ще е от личен опит. Диария се лекува след седмия ден. Поне в цивилизованите страни, където докторите отбират от стомашна флора.
Нищо лично, азия,просто мое мнение! Wink

# 29
  • Мнения: 6 029
Щом пиша как се процедира, явно ще е от личен опит. Диария се лекува след седмия ден. Поне в цивилизованите страни, където докторите отбират от стомашна флора.
Нищо лично, азия,просто мое мнение! Wink

ооооооо я стига! аз за три дни с диария бях напълно обезводнена и ако не бях пила лекарства не е ясно до къде щях да стигна. а представям си едно бебе за 7 дни какво ще остане от него. след 7-8 изхождания всичко се е изчистило.

Общи условия

Активация на акаунт