депресия!!!:((((((((

  • 1 707
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моля кажете какво да правя,чувствам се ужасно,мога ли да вземам нещо за успокоение към кого  трябва да се обърна,дайте съвет моля ви имам чувството че ще откача #2gunfire #2gunfire #2gunfireкакво сте правили вие?

# 1
  • Мнения: 1 092
търпение,мила - ще премине  bouquet.След първото раждане не съм имала дискомфорт,но след второто....ужасна работа Mr. Green.Зареди се с повече положителни емоции Peace

# 2
  • Мнения: 2 005
Успокой се всичко ще се нормализира Peace Това е от хормоните Rolling Eyes Стреми се към повече положителни емоции Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 6 277
Както са ти казали, от хормоните е. Няма ли кой да ти помага, че да си почиваш повече? И аз бях така в началото в съчетание с безсънието, направо беше ад. Опитай се да мислиш малко по-позитивно и се отдай само на бебчо. А като се оправиш ще обърнеш внимние и на останалите. Мен депресийката ме държа към 2 месеца  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 5 476
Зареди се с повече положителни емоции...и търпение ..ще мине. Peace

# 5
  • Мнения: 54
Мила, вероятно говориш за депресивно състояние, не за депресия.

Ще се оправиш, разбирам те отлично.
Нека близките ти помагат постоянно и да те обграждат с внимание и любов.
Аз така се възстанових... Wink

# 6
  • Мнения: 1 081
От хормоните, е, нормално е да се чувстваш така, ще премине. Ако няма да кърмиш може да вземаш хапчета, но ако ще кърмиш само спокойна атмосфера.

# 7
  • Мнения: 4 546
и аз бях така от болницата още и още повече - като се прибрахме в къщи. вече взе да отшумява. ще мине. особена като почнете да излизате на разходка ще ти просветне

# 8
  • Мнения: 1 555
Обръщай внимание на голямото си детенце, поне аз така мисля да направя, а и като гледам време за депрсивни съсътояния май няма да имам  Grinning
Спокойствие, увереност в себе си и много любов към децата ти !!!

# 9
  • Мнения: 3 069
Може и да е следродилна тревожност.Ако нямаш подобрение до 1-2 месеца задължително се консултирай със специалист, защото никак не е безобидно

# 10
  • Мнения: 7 723
Чакай малко. Бебето ти е все още само на 4 дена! ooooh!
Ще се оправиш, нормално е! Wink

# 11
  • Мнения: 1 849
Единствената рецепта която аз прилагам е " С каквото си пълниш главата, такива ще са ти и действията и мислите". Започни да  мечтаеш за хубавите неща които ви предстоят, да си поставяш някакви цели които да постигаш. Да намериш някой който да погледа бебето и да се наспиш, защото не доспиването също е предпоставка за такива състояния, поне при мен.
Успех ти желая!

# 12
  • Мнения: 724
Постоянно си повтарях-търпение търпение търпение търпение спокойно ще свикнеш търпение................

# 13
  • Мнения: 4 496
Чувствах се добре като си измиех главата.От тогава ми е манията да си мия главата два пъти дневно ku-ku perko.Не прекалявай като мен!!Най-трудно е първите дни,но времето е на твоя страна!! newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 4 590
Спокойно, всичко ще се нормализара! Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 593
Ако можеш тичай навьн с бебока вьв всеки удобен момент времето е хубаво и прави дьлги разходки!Сьбирай се с познати мами навьн като си кажеш олеква на мен поне така ми ставаше а и всички са го преживели в някаква степен и ще проявят сьчувствие и разбиране Winkна мен най-гадно ми беше вечер едни мисли ме нялягаха от рода" ами сега как си го представях а то какво било" незнам дали ме разбрахте newsm78Помагаше ми да стоя на светло с тв. за фон  bouquet

# 16
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Кафета с приятелки навън, с бебо  Peace Оплаквай им се, колкото си искаш ... И повече целувай малкия звяр, ще ти домилее и ще теглиш една майна на депресията   Mr. Green Колики ли има ? Какъв е проблема не казваш? Не ти помага никой ли, не спиш ли ... Пиши   bouquet

# 17
  • Мнения: 553
Моля кажете какво да правя,чувствам се ужасно,мога ли да вземам нещо за успокоение към кого  трябва да се обърна,дайте съвет моля ви имам чувството че ще откача #2gunfire #2gunfire #2gunfireкакво сте правили вие?

Ами това че изобщо осъзнаваш че откачаш си е половината работа.
на мене ми трябваха доста повече от 5 дена и много рев и сръдни докато се сетя че ме тресе следродилна депресия...
Опитай се да си вярваш на детето, колкот и объркана и неготова да се чувстваш то е едно кълбо от инстинкти и няма да спре да ти подсказва от какво има нужда, няма как да пропуснеш нещо наистина същед.ствено, споко.
Опитай се да спазваш неговия режим за да се наспиваш и тегли една .... на всичко останало, което може да почака нека да почака, имаш пълното право.
И да ти кажа детенце особено в началото може спокойно да си спи и на шумно... в корема ти никак не му е било тихо- така че пусни си радои, музика, нещо което те тонизира и не те оставя да се вскисваш още повече.
след по-малко от месец ще си се хилиш на изпълненията..аз още си се хиля като си спомня заедни завеси какъв скандал вдигнах на мъжа ми...слид 7 години още го помни...
иначе докато кърмиш не виждам освен чай от мента и маточина какво друго би могла до пиеш.
дано има кой да ти помага... без да ти пречи всъщото време.

# 18
  • Мнения: 666
Знам как се чустваш и аз го изживях. Лошото беше че на мен освен мъжа ми нямаше и кой да ми помага и по едно време имах чуството че ще умра и животът ми е свършил, но всичко отминава с времето. Гледах едно предаване за следродилна депресия и психоложката която беше на гости каза че до 3 месеца след раждането е нормално да се чустваш подтиснат и депресиран, но ако продължи повече трябва да се потърси помощ от специалист. Иначе златното правило е обгради се с възможно повече помощници. Аз съм казала че втори път ще раждам САМО ако майка ми е тук иначе нъц  Naughty

# 19
  • Plovdiv
  • Мнения: 554
Май всички отговори са получени. Grinning Хубаво е да знаеш, че не се случва само при теб, но ти си "изнасяш товара". Wink Говори, говори, говори. Опитай се да си направиш график със задачки, така мислите по изпълнението му ще те отклонят от другите. Навън, сред други майки и приятели.
Трудно е, но и минава.  Hug Аз се чувствах така след раждането на големия син. Ревах почти месец. LaughingИмах чувството, че са ме затворили в клетка. Особено се засилваше, когато оставах сама. Когато мъжът ми тръгваше на работа го изпращах с плач. Ужас. Mr. Green Не можех да се позная.
След раждането на малкия син обаче, нямаше нищо подобно, за моя радост. Grinning
Дано премине бързо. И да нагушкаш малката шушка и от нас. Hug Heart Eyes

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Спокойно!
Всичко ще си дойде по местата, имай търпение

# 21
  • Мнения: 867
Около две седмици при мен трая това което наричат следродилна тъга. Нормално е и колкото и да има кой да ти помага и какво ли не, в главата идват налудничави мисли. Всичко е от хормоните.
Ако продължи обаче повече от месец е добре да се консултираш със специалист.

# 22
Благодаря ви за отговорите,не знам какво ще правя,мисля още утре да го изведа.А в момента съм ужасно разтроена,защото всички са на сватба на едни приятели а аз стоя затворена като в клетка заради бебока,яд ме е че те се веселят а аз се надух от рев и не мога да се укротя,относно коликите за сега няма,но ми казаха че при момченцата били по силни вярно ли е и кога идват

# 23
  • Мнения: 3 069
И при момичетата и при момчетата са еднакви.Все пак това са си колики.
А, да не забравя.Ти не си сега сама в къщи заради бебето а защото ти си направила избора да го имаш това бебе, а следд като е така ще трябва да се жертваш и то без да те е яд!

# 24
  • Мнения: 1 672
ще трябва да преодолееш това състояние с повече търпение.всичко ще премине




# 25
  • Мнения: 1 988
Гушни младежа, помириши му главичката, излез с него за 5 минути на терасата за да те напече слънчицето, после си легни и се наслади на спокойствието и ще ти мине! Почети книжки и си отвличай вниманието от лоши мисли. Hug

# 26
  • Мнения: 2 849
Очевидно е следродилна депресия ,мен ме тресе на моменти още .Ако има кой да те сменя за поне 1 час на ден и да си сама ще се зареждаш и ще си друг човек .Изморява еднообразието ,още бушуват хормони при теб и така,търпение .

# 27
  • Мнения: 558
Кураж, мила!!! Няма нищо по- нежно, чисто и прекрасно от едно толкова малко бебенце, което си е твое, и хубавите моменти, които ви очакват са тепърва пред вас!!!! Това е самата истина Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 643
Всичко ще се нареди,мила!Та ти си родила съвсем скоро,нормално е да си объркана и стресирана.Погледни от другата страна-станала си майка,гушкаш бебе-какво по голямо щастие от това?!

п.п.с второто дете имах адска депресия,която продължи месеци наред.

# 29
  • Мнения: 177
И аз имам следродилна депресия, доскоро леех сълзи като из ведро. Нещата почват вече да се стабилизират.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Кураж, мила!!! Няма нищо по- нежно, чисто и прекрасно от едно толкова малко бебенце, което си е твое, и хубавите моменти, които ви очакват са тепърва пред вас!!!! Това е самата истина Simple Smile

Така е.Свга ти е тежко, но няма да усетиш как ще свърши и колко хубави моменти те очакват само  Hug

# 31
  • Мнения: 5 026
Повече разговори, непрекъснат диалог с близките ти, говори им за страховете и тревогите си, те ще те успокоят  Peace

# 32
  • Мнения: 108
моето бебе е на 8 дни, рева си по3-4 пъти на ден и после ми минава, така е и аз се чувствам като в клетка от една страна и адски се притеснявам за бебо, да не би да объркам нещо, толкова е безащитен малкия от друга страна. но знам че е абсолютно нормално преходно състояние предизвикано от хормони и стрес и изтощение. повтарям си това и ми олеква. всяка драстична промяна е трудна. Аз например всеки път като сменя работа (средно на 3 години в моя бранш това е нормално) и по един месец я мразя докато се адаптирам и колегите ме дразнят и мястото и работата и все си мисля че съм можела по-добро място да си намеря и даже съм и ревала заради нова работа. та така, успех мила, не се предавай Simple Smile

# 33
  • Мнения: 679
Първо честита рожба!   bouquet
Спокойно, и аз бях така. Мислех, че за всичко съм готова и изведнъж като останах сама с бебето и откачих, то реве, и аз рева. Така си ревах доста време. После малко по малко всичко отмина. Пустите хормони - те са виновни  #2gunfire

# 34
  • Мнения: 20
        На мен много ми помага разходка вечер. Като се прибере мъжът ми от работа му оставям бебето и излизам сама навън или да напазарувам или да поспортувам /разходките произвеждат хормони на щастието/. Много отпуска. Може и музика да си слушаш на слушалки отвреме на време, че постоянния рев на бебетата е доста изнервящ. Но най- добре е да сменяш обстановката, да се откъсваш, когато имаш възможност. Друг трик е да си мислиш за бъдещето. Няма вечно да е така, бебчо ще порасне и ще те радва все повече и повече и ще се случват толкова интересни и хубави неща Simple Smile
Успех и не се предавай. Не си сама. Повечето майки се чувстват така но с времето минава и нещата се променят и бебето се променя и ти ставаш по търпелива. Няма страшно.  bouquet

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как точно се чувстваш , опиши ...

# 36
  • Мнения: 237
Като гледам бебчо е съвсем мъничък, така че състоянието ти е повече от нормално. Аз плаках почти нон стоп поне 3 дни Laughing

# 37
  • Мнения: 3 268
Мама Дани,сега обърнах внимание на възрастта ти.Много си млада,на 22 години много момичета още хич не мислят за бебета , а купонясват яко,учат или просто си живеят живота.А ти на тази крехка възраст си вече с две деца.Като добавим и хормоните, и това,че си родила преди 8 дни,и това,че имаш малко 3 годишно дете,картинката вече ми се изясни.И ти искаш да идеш на сватбата,и ти искаш да танцуваш и да се веселиш.Изборът си го направила сама.Защо не отиде на сватбата,щеше да е едно развлечение за теб.Толкова ли там нямаше кой да поеме бебето за няколко часа...Бабите за какво са,да помагат в такива моменти,ама и на тях им се танцува,нали,щото и те са млади.Да ти кажа насадила си се малко на пачи яйце,ама няма как вече.Тъй,че с бебето навън по-често,разходки,повече положителни мисли в главата ти,като например,че рано си станала мама,но и рано ще порастнат децата и тогава ще си отживеете с мъжа ти.След месец,два ще се пооправят нещата и хич не ги щади бабите,ами ги строявай да помагат при всяка възможност.Поне една вечер в седмицата отделете само за вас двамата с мъжа ти,излезте някъде,виж се с други хора.Ами това е моят съвет

# 38
  • Мнения: 474
....да ме беше видяла мен когато родих .....  Crazy чувствах се точно като теб....търпение му е майката и още по-голямо търпение на всички около теб спрямо теб  Wink таткото трябва да ти помага много.... с течение на времето ще отмине........абе мен все още ме хващат бесните по някой път  /ама по-рядко/ newsm78

# 39
  • Мнения: 474
Първо честита рожба!   bouquet
Спокойно, и аз бях така. Мислех, че за всичко съм готова и изведнъж като останах сама с бебето и откачих, то реве, и аз рева. Така си ревах доста време. После малко по малко всичко отмина. Пустите хормони - те са виновни  #2gunfire
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт