Нормално ли е така да протече лечение с хомеопатия

  • 11 918
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Добре де,много съм объркана толкова ли е вредна тази хомеопатия(боаронската),всека тя е педиатър ,ох и аз незнам вече.Да не би да имате горчив опит с нея.

# 16
  • Мнения: 4 414
Добре де,много съм объркана толкова ли е вредна тази хомеопатия(боаронската),всека тя е педиатър ,ох и аз незнам вече.Да не би да имате горчив опит с нея.
просто не е хомеопатия!
това, че е педиатър, не значи че разбира от хомеопатия! хомеопатията и алопатията /медицината, която познаваме/ имат диаметрално различни виждания за болест и здраве, съответно за лечение.
класическите хомеопати прилагат принципите на Ханеман - едно лекарство, което е подходящо не за болест/симптом, а за човека индивидуално. боаронците лекуват като алопатитте, но използват хомеопатични лекарства - за всеки симптом се предписва лекарство.
ето малко цитати от тук
Защо е опасно да се самопредписват хомеопатични лекарства или да се предписват от общопрактикуващи лекари?

Хомеопатията е свързана с индивидуалността на всеки човек и далеч не е толкова безобидна и "масова " колкото изглежда. Хомеопатичните лекарства може да навредят, ако се дават безразборно от неспециалист.

Как биха навредили:
* ако е дадено лекарство, което не пасва на конституцията на човека, то лекарството може да се докаже от приемащия го, т.е. да се проявят симптоми от картината му.
* подтискане на болестта. На практика сте излекували моментното състояние, но се влошава някой по-важен орган, на по-високо ниво. Всеизвестно е подтискането на екземи с кортикостероиди, от което нерядко последва поява на астма. С хомеопатия може да се подтисне още по-силно дадено заболяване.

Не е безопасно използването на домашни наръчници по хомеопатия, даването на Хамомила против колики (освен ако не е предписана въз основа на проявената картина при детето), пиенето на рицинус комунис за увеличаване на кърмата (освен ако не е предписана въз основа на проявената картина при кърмачката).

Внимание! Комбинирани препарати
Комбинирани хомеопатични препарати са такива, които съдържат повече от едно хомеопатично лекарство в състава си. Примерни такива са:
   -производство на Боарон:Коризалия, Хомеожен, Хомеовокс, Седатиф, Куетюд...
   -производство на Heel: Angin-Heel®, Cerebrum comp., Cralonin®, Discus comp., Engystol®, Euphorbium comp., Gripp-Heel®, Lymphomyosot®, Nervoheel®, Nux vomica-Homaccord®, Spascupreel®, Traumeel®, Vertigoheel®, Viburcol®, Zeel®
Повечето от изброените комбинирани хом. препарати съдържат 5 и повече хом. лекарства.
По горе прочетохте какви последици би могло да има неподходящо приетото хомеопатично лекарство. А сега си представете реакцията на организма при приемането на комбинация от няколко различни лекарства. Да не говорим за абсурдните схеми за прием на комбинираните лекарства... Забравете за тях, за ваше добро!

 

# 17
  • Мнения: 19 302
bendji2710 , Albena9 , моля ви се споделете при кои хомеопати се лекувате? ние също лекуваме АД с хомеопатия,но състоянието ужасно много се влоши вече трета седмица.по бузките имаме вече мокрещи рани.направо ще се побъркам и се чудя какви алтернативи да търся.

# 18
  • Мнения: 455
bendji2710 , Albena9 , моля ви се споделете при кои хомеопати се лекувате? ние също лекуваме АД с хомеопатия,но състоянието ужасно много се влоши вече трета седмица.по бузките имаме вече мокрещи рани.направо ще се побъркам и се чудя какви алтернативи да търся.
Писах ти  ЛС.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре де,много съм объркана толкова ли е вредна тази хомеопатия(боаронската),всека тя е педиатър ,ох и аз незнам вече.Да не би да имате горчив опит с нея.

 Боаронската "хомеопатия" е извратено използване на истинската хомеопатия за комерсиални цели и е "изобретена" в отдел Маркетинг и Продажби към френската фармацевтична фирма Боарон, за да стимулира продажбите си. И като такава тя е мъртвородена!
 И за да постигне по-лесно комерсиалните си цели, тя се отъждествява със философията на предписване на конвенциалната - господстваща и монополистична медицина, която пък е в изгода на всички фармацевтични фирми произвеждащи алопатични лекарства.
 А философията на предписване е колкото елементарна, толкова и погрешна - т.е. предписва се на всяко симптомпче - по лекарство и така с гордост тази медицина се самонарича - Анти-симптоматична медицина.
 По същата философия докторите-боаронци предписват и хомеопатичнити лекарства, като по този начин изначално опорочават хомеопатичното лечение, чийто основен принцип е "ПРИНЦИПА за ЕДИНСТВЕНАТА ДОЗА"

 Но да пропагандираш принципите на хомеопатията на един лекар, е все едно да пропагандираш принципите на Капитализма във "Висшата партийна (комунистическа) Школа"
 И не случайно хомеопатията е един от Алтернативните Комплементарни Методи - КАМ,
  а думата алтернативен означава различен и взаимноизключващ се!  Laughing

# 20
  • Мнения: 341
Добре хубаво е да научиш нещо,но как протича интервю при малко бебе след като тя няма стари заболявания и не може да гтовори,нали казвате че се лекува човека и ка тогава като не се гледат симптомите,нали те са най важното за едно заболяване или греша.

# 21
  • Мнения: 4 414
Добре хубаво е да научиш нещо,но как протича интервю при малко бебе след като тя няма стари заболявания и не може да гтовори,нали казвате че се лекува човека и ка тогава като не се гледат симптомите,нали те са най важното за едно заболяване или греша.
не са най-важни симптомите, а как човек реагира. симптомът главоболие при мен означава едно, а при теб - друго. мен може да ме боли главата от ляво и като забиване на нож, а друг да го боли отгоре като постоянен натиск. и за двете традиционната медицина дава Ацефеин, Аналгин, Аулин или някое друго обезболяващо. хомеопатията ги третира във връзка с цялостната картина на човека и най-вероятно тези двама души ще получат различно лекарство.
за бебетата има също доста да се разказва. още от времето на бременността, как е протекло раждането и т.н. има значение как реагира на разни неща, как спи, какво го успокоява или изнервя, от какво се подобрява или влошава. бебето си е разична личност, нищо, че е на няколко месеца Simple Smile. доколкото знам често малките бебета имат картината на майката, но не съм много в час. ще ми бъде интересно да се включи някой по-запознат.....
за протокола, моето интервю беше 2 часа и половина, интервюто на дъщеря ми беше почти 4.

# 22
  • Мнения: 2 761
Добре де,има някои работи,които не мога да си ги обясня.
Примерно хомеопатията лекувала човека,а не симптома и затова за всеки имало индивидуално лекарство.Като е така защо се ходи на хомеопат?!?!Той от къде ще знае аз какъв индивид съм,след като и аз не се познавам Grinning И със всеки следващ миг се променям.Ако ще не 2,а 4 часа да е интервюто,той няма да ме опознае по-добре.Уж всичко е индивидуално,а се ползва компютърна програма,дето изплюва няколко възможни решения. И накрая  хомеопата решава за моята индивидуалност.
И после това разделение на класици и боаронци-също като синодите-всеки казва аз съм истинския Grinning
А пък ако класи4еския допусне потискане...веднага се измислят други оправдания-не било точното лекарство.
Тъй де,да не се заяждам,4е сега ще подско4ите,ама на мен ми е интересно преди да отидете на хомеопат опитвате ли да си помогнете с други нетрадиционни средства,или направо се доверявате на друг?Щото човек така е устроен,4е все друг да му реши проблема.

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре де,има някои работи,които не мога да си ги обясня.
Примерно хомеопатията лекувала човека,а не симптома и затова за всеки имало индивидуално лекарство.Като е така защо се ходи на хомеопат?!?!Той от къде ще знае аз какъв индивид съм,след като и аз не се познавам Grinning И със всеки следващ миг се променям.Ако ще не 2,а 4 часа да е интервюто,той няма да ме опознае по-добре.Уж всичко е индивидуално,а се ползва компютърна програма,дето изплюва няколко възможни решения. И накрая  хомеопата решава за моята индивидуалност.
И после това разделение на класици и боаронци-също като синодите-всеки казва аз съм истинския Grinning
А пък ако класи4еския допусне потискане...веднага се измислят други оправдания-не било точното лекарство.
Тъй де,да не се заяждам,4е сега ще подско4ите,ама на мен ми е интересно преди да отидете на хомеопат опитвате ли да си помогнете с други нетрадиционни средства,или направо се доверявате на друг?Щото човек така е устроен,4е все друг да му реши проблема.

 Омега, наистина си права, че е много трудно да се предпише най-точното хомеопатично лекарство, особено пък на бебе, което още не може да говори и дори да каже къде го боли.
 За щастие, при бебетата кръгът от възможни хомеопатични л-ва е мн. по-малък, от този при възрастен човек.
 Както каза и agneshka, мн. важно е поведението на бебето (или детето), например при неспокойно, мрънкащо и плачещо бебе, дали се успокояват от вземане на ръце, докато други напротив се влошават и ето че останаха половината възможни л-ва!  Laughing и така продължаваме докато останат 5-6 с  най-близко подобие.
 Много важно е дали бебето е планирано, желано, желано и от таткото, дали е очаквал син, пък то се родила дъщеря, как е протекла бременноста - майката преживяла ли е стресове и негативни емоции, а и самото раждане как е протекло.
 Хомеопатията е доказала, че бебето в утробата усеща емоциите на майката, а също и на бащата, дори и да не разбира думите...

 Омега, права си и за друго - добрия хомеопат разбира и знае много повече за пациента, отколкото той самият за себе си. По принцип ние се познаваме не повече от 30 %. Не е и случайно, че и хомеопатите не си самопредписват, а ходят при друг хомеопат, защото човек не може да погледне обективно на себе си. Нали така Омега? ... или греша...
 

# 24
  • Мнения: 455
Интересно е това, което са писали agneshka   и Aleksander...Аз обаче имам един конкретен въпрос, който касае дъщеря ми. Както писах в първия постинг- четири дена приема хомеопатичен препарат, който е спрян вече, но явно все още действа, защото обривите постоянно търпят развитие. Днес вече има обриви и по-надолу по гърба и в сгънките на коляното. За съжаление обаче обрива по другите части на тялото не намалява.....

 Тази седмица ни предстои ваксинация - дифтерит, тетанус и коклюш. Трябва ли да отложа тази ваксинация и тя противопоказна ли е на лечението с хомеопатия ?

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Интересно е това, което са писали agneshka   и Aleksander...Аз обаче имам един конкретен въпрос, който касае дъщеря ми. Както писах в първия постинг- четири дена приема хомеопатичен препарат, който е спрян вече, но явно все още действа, защото обривите постоянно търпят развитие. Днес вече има обриви и по-надолу по гърба и в сгънките на коляното. За съжаление обаче обрива по другите части на тялото не намалява.....

 Тази седмица ни предстои ваксинация - дифтерит, тетанус и коклюш. Трябва ли да отложа тази ваксинация и тя противопоказна ли е на лечението с хомеопатия ?

 Според мен непременно трябва да отложите ваксинацията, а и да посетите педиатър си. Току виж причината се оказала .... някой вид шарка...  Thinking

# 26
  • Мнения: 455


 Според мен непременно трябва да отложите ваксинацията, а и да посетите педиатър си. Току виж причината се оказала .... някой вид шарка...  Thinking
[/quote]

Ходихме при педиатъра преди два дни и тя видя обрива - според нея е себореен дерматит и ендогенна екзема...А кожните лекари твърдят гъбична инфекция....А до кога да отлагам ваксината - докато изчезне обрива?

# 27
  • Мнения: 2 761


 Хомеопатията е доказала, че бебето в утробата усеща емоциите на майката, а също и на бащата, дори и да не разбира думите...

 


Твърдението е вярно,но не съвсем-не го е доказала хомеопатията.


 Омега, права си и за друго - добрия хомеопат разбира и знае много повече за пациента, отколкото той самият за себе си.
 

Ти пък...Направо врачки ги изкара-с кристална топка ли познават Grinning

# 28
  • Мнения: 38

 А до кога да отлагам ваксината - докато изчезне обрива?

Отлагайте ваксината колкото можете повече. Нищо страшно от това. След като детето ви развива такива обриви, означава, че имунната му система е разбалансирана, а ваксината ще допринесе още повече за това. Така че се уговорете с джипи-то да почакате максимално. И освен това поговорете с хомеопата си -  и кандида, и атопичен дерматит могат да се лекуват успешно с хомеопатия.  bouquet

# 29
  • Мнения: 455
Вече съм напълно отчаяна. Всяка сутрин се събуждам с надеждата, че нещата ще са малко по-добре от вчера, но уви НЕ. Вече даже ме е страх да поглеждам дъщеря си, за да не открия някъде нов обрив. Вече нямаме сгънка по тялото, която да не е обрината. А на шията и зад ушите, където е най-тежък обрива мирише много много силно и сладникаво...(въпреки че го почиствам)...Това, че обрива слиза надолу вече даже не ме окуражава... Имам чувстовото, че вече обрива се разпространява навсякъде, а не че слиза надолу. Веждите вече целите се покриха с жълти корички...Има пъпчици и по клепачите...
Лекуващите хомеопати казват, че се чистела...но аз виждам само влошаване...(Днес е седми ден от лечението...)

Вече се чудя дали да се върна към традиционната медицина...но тръпки ме побиват като си представя, каква площ имам за мазане и какви ще са последствията...
Бебка е само на кърма и като си помисля, че моите мрачни мисли, безсъние и терзания сигурно и се отразяват и на нея......

Приемам всякъвки съвети.....

Общи условия

Активация на акаунт