Защо в хладилника ми мухлясват сирената и зеленчуците?

  • 5 596
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Искам да споделя с вас, че му намерих цаката. Свалих температурата в хладиника и трайността на продуктите се удвои веднага. За съжаление храната е доста студена и неприятна за ядене, като я извадя, ама няма как. Освен това като ми писна, наврях една Гауда във фризера и се оказа, че нищо й няма. Не пострада ни най-малко. Пробвах с всички сирена - само синьото стана леко тричаво, наложи се после да го готвя. Изобщо нямам интерес към българското сирене и кашкавал, моля за извинение, но мисля, че е въпрос на вкус. Особено при Новите Еснни Цениjavascript:void(0);
#2gunfirejavascript:void(0);
#2gunfire

# 16
  • София
  • Мнения: 2 857
Имам No Frost вече 7ма година.
Единствената му цака е да е пакетирано всичко.
В затворени кутии или в прозрачно фолио отгоре.
Иначе всичко изсъхва.
Зеленчуците при дълго стоене не мухлясват, а просто се спаружват.
Няма как да гният или мухлясват.
Преди да го купим попаднахме на продавач, който ни обясни как действа самата система.
Тогава тепърва излизаше.
Въздуха циркулира из целия хладилник.
Всъщност аз съм си много доволна от него.  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 300
Нищо не мухлясва у дома. Зеленчуците и плодовете прибирам обезателно извадени от торбичките в чекмедженцата, предназначени за тях. Седят си по цяла седмица ( последно едни тиквички бях забравила). Ако ги прибереш с торбичката от температурната разлика се получава конденз и може наистина да мухлясат.
Сирене също никога не ми е мухлясвало- нито евтин0о, нито скъпо, нито насипно, нито пакетирано. Държа го в торбичката, в която съм го купила за ден- два. Ако се задържи повече ( обикновено така се получава) го слагам в пластмасова кутия с капак. Ако го забравя дълго време почва да пожълтява лекичко, но според мен си е от самото сирене- на някои трайността е 7 дни.

# 18
  • Мнения: 5 362
Не мисля, че вината е в хладилника все пак. Моят е без особени екстри, но не ми се налага да изхвърлям храна. Плодове и зеленчуци съхранявам в отделението за тях, немити и без всякакви пликове и прочее. Сирене и кашкавал- само в кутии, иначе бързо изсъхва.
И аз така правя Peace Никога нищо не ми е мухлясвало.
Как съхраняваш продуктите?Да не би да е от това?

Общи условия

Активация на акаунт