За големите деца и желанието да ги носим...

  • 1 632
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми е на 3 г. и също имам голям проблем с вървенето. От малка не иска. Никъде не мога да отида. Махнахме количката като стана на 2г. защото брат й се роди и нямаше как да се движа с 2 колички. Сега като тръгнем някъде, стават сцени, защото иска да я нося, а аз не мога да я носа и да бутам количка едновременно. Малко по малко започва да вурви повече, но абсолютно недостатъчно все пак. На 10-тата минута иска да я нося и започва да плаче.

# 16
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеря се возеше в количка почти до 3г.
Ако бяхме без количка, неминуемо я носех на ръце...
Малката пък излезна от количката още
откакто проходи и не я ще и тва си е.
Дори, ако бързам и искам да я гушна, определено
не й е приятно и иска да я пусна долу.

Според мен не връщай количката, колкото ще е удобно за теб,
толкова вероятно и ще ти навреди... още малко търпение просто... Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз имам подобен проблем понякога.
Решавам според ситуацията дали да го нося. Ако наистина е много уморен и няма къде да седнем го нося (стига да мога). Нося си обаче в раницата количка и когато каже да го нося му я давам да си я носи. Той се занимава с нея и така си ходи без проблем  Mr. Green. Или пък някоя малка найлонова торбича с нещо дребно в нея, да помага на мама с носенето на багаж Simple Smile. За сега работи.

# 18
  • Мнения: 4 915
Каката не е в количка, откакто проходи, то и без това не стоеше в нея...Ходеше си, чат-пат се носехме...Обаче покрай бебето взе да се поглезва повече и вечно е "Мамо, гуши ме!" Tired...Иначе с баща си и бабите не се сеща толкова често...Или иска тя да се вози в количката на бебето.

Ако искам по-бързо да се прибираме, я гушвам...Това е по-рядко.

Напоследък измислих друга тактика - гушвам я, но стоим на едно място. Казвам й, че ако иска да продължим, ще трябва сама да ходи. Или - като си почине (щото и умората изтъква като причина да я нося, а хич не е уморена  Twisted Evil) - ще я пусна и ще ходим...Кибичим си 5-6 минути на 1 място, на нея й писва и тръгваме пеша... Mr. Green

Определено не бих върнала количката обратно. Ако наистина е уморена - след много тичане, разходки, игра - ще я гушвам или ще спираме за почивка. Ако се глези - стоим си на едно място, докато сама поиска да ходи...Понякога, за да спестя сцени или ако бързам, я нося, но за кратко...Общо взето - според ситуацията...Но гледам да не го превръщам в навик, защото маймунката се пробва - още излезем ли и на първите 10 - метра "Мамо, гуш!"... Crazy

# 19
  • Мнения: 1 072
Аз го нося, макар че е 17 кила. Толкова ми липсва по цял ден докато съм на работа, че хич не ми тежи. Взимам го веднага щом поиска, но го оставям пак да ходи след 5-10 минути като му казва, че съм се изморила. Интересното е, че не протестира и продължава сам. Другия вариант е да му нося играчката и да казвам, че немога и него да нося - иначе трябва да оставя играчката / да я изхвърля. Чувството му за собствност го кара да си ходи сам при тази заплаха:-) Но ми се е случвало да вземе дрънкалката от мене и да казва: "а сега на ъчички" Mr. Green
количка нямаме вече - дадохме я и не мисля, че трябва пак да взимам. Купих си раница за пазар и са ми свободни ръцете.

# 20
  • Мнения: 641
Взимам го веднага щом поиска, но го оставям пак да ходи след 5-10 минути като му казва, че съм се изморила. Интересното е, че не протестира и продължава сам.

Същото положение е и при нас.

Аз не бих върнала количката, опитай някой от споделените "номера", все някой ще сработи.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Дъщеря ми също има такива мераци понякога ( напоследък по-рядко). Но аз просто нямам сили да я нося. Казвам й че не мога, че ме болят ръчичките, и ако има къде я оставям да седне някъде да почине за малко и пак тръгваме. Забранила съм даже на баба й да я носи, защото нейната братовчедка ( на съпруга ми племенница) беше така научена от баба си да се носи и сега все още я носи понякога ( а вече е на почти 7 години, и около 22 кг). А това според мен не е нормално. Мисля, че това, че децата искат да се гушкат, а не да ходят в повечето случаи е каприз, а не истинска умора. Защото съм забелязала, че ако има и други деца с нас дъщеря ми може да тича 5-6 часа, ако сме сами и трябва да ходим някъде се " Изморява" за около 20тина минути.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На мен не ми пречи да го нося...  Йоан е само 15 килограма и не ми тежи много.... в едната ръка нося две пълни торби, с другата го нося...  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Возих Дариа в количка до към 2 години и половина. Сама се отказа.

Сега иска да я нося понякога и аз я нося...понякога и за кратко. На мен ми доставя удоволствие, но тя е лекичка и разстоянията са малки.

Теа, не се захващай с това... В България си има срокове за тези неща: биберон до 6-8 месец, мляко от шише до 1 год., памперс до 1 год. и половина и т.н. Ако ги прехвърлиш - Мнеее, много лошо му се пише на детето ти.  Naughty Идея си нямаш даже  ooooh! Joy

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нося и аз и таткото, по-бързо става придвижването. Случвало ми се е , като съм сама с 2те деца да нося и двамата, докато мога, спираме, правим пауза, оставям  да походи сам и като ми писне на мен бавното темпо, вдигам и нося. Количката я вземаме, когато знаем, че ще сме с часове навън или ще има и покупки, но мъжът ми предпочита да носи и той, отколкото да бута количка.

# 25
  • Мнения: 4 390
Сега ще скандализирам Дика. Mr. Green Wink

Дъщеря ми е на 4г. и 4м., но още я возя в количка понякога, особено, ако часове наред ще сме навън. Grinning
Много ми е мързелива и за да не ми се налага да я нося, предпочитам количката.
Удобно ми е, вози си се детето, спи си - изобщо прави си каквото му е кеф, мен не ме болят ръцете, оттам нататък да си мисли кой каквото ще.





# 26
  • Мнения: 388
Винаги когато иска я гушкам,за по-дълги разстояния сме с количката-на 3г 2м.Често ме питат защо още сме с количка?По-удобно ми е,особенно ако пазарувам. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 114
Теа, не се захващай с това... В България си има срокове за тези неща: биберон до 6-8 месец, мляко от шише до 1 год., памперс до 1 год. и половина и т.н. Ако ги прехвърлиш - Мнеее, много лошо му се пише на детето ти.  Naughty Идея си нямаш даже  ooooh! Joy

Isa, все ще те питам... Махнахте ли вече бибата?
Ние още се офлянкваме.  smile3541 Като ме "загризе съвестта" се сещам за вас и знаеш ли колко успокояващо е да зная, че не сме единствените "изостанали със сроковете"  в това отношение. Знам и за памперса кога го махнахте.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Теа, за твое успокоение - на вашата възраст още не бяхме - мога и снимки да приложа даже - Дариа заспала на масата с биберон в уста  Mr. Green.

При едно гостуване на майка ми - тя казала на детето, че сме я забравили у дома и Дариа се отказала. Още се ядосвам като се сетя.  #Cussing out

# 29
  • Мнения: 2 309
Полезни отговори сте дали Hug
Този период отШумя,може и да ми е про4ел темата Mr. Green Wink
Няма да се поддавам на глезотии... Peace

Общи условия

Активация на акаунт