Как растат нашите недоносени дечица?

  • 54 416
  • 264
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 32
Отчет и от мен!

Изабела се роди в 34 гс, 2060 гр, 44 см.
На една година е 9550 гр и 74 см, стои сама права, но още не ходи.

# 196
  • Мнения: 110
Момичета, знам че изобщо не е по темата, за което се извинявам, Искам да попитам кога за първи път заведохте децата си на невролог, ако някой помни много ще ми помогне!?!?! И също така, кога започнаха да реагират на звук и да проследяват предмет?

# 197
  • Мнения: 500
Миа се роди на 14.09 - 1470 гр, 43 см
изписаха я на 13.10 - 2120 гр
на 10.11 - 3 000 гр, 50 см
на 13.12 - 3 850гр, 54 см

dimitrina8405, kие отидохме на невролог още на по-малко от 1 месец корегирана възраст, около 2 месеца реална. На около 2 месеца мече проследяваше предмет, но мудно и невинаги. Вече на 3 месеца го проследява без проблеми. Какво разбираш под реакция на звук? Миа се стряска от звуци, но не се обръща по посока на звук, а и мисля, че е твърде рано за това.

# 198
  • Мнения: 110
Сега ще разкажа защо питам, за да се ориантирате. На 7 декември ни изписаха от Дома, в който беше дъщеря ми, за наддаване на тегло. В епикризата пише да се консултираме с очен и невролог. Както виждате от лентичките ми, Йоана е на няколко дни коригирана възраст. Та днес отидохме на невролог, май беше грешка, твърде рано отидохме, та след като си направи прегледа, отбеляза че не реагира на звук - пляскания, не проследява и ни извика след месец да отидем пак, но не ми каза нищо конкретно, но още от самото начало се зачуди защо сме отишли.
Та питам във връзка с това далине съм отишла твърде рано и това което изискват от Йоана не трябва ли да се случи в един по късен етап?!?!?!? от развитието й.
[/size,

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
Дими,мисля,че е още рано.
Племенницата ми отиде на невролог много по-късно.
Не се притеснявай,че не реагира.Това е нормално,тя все още спи.Сестра ми така се шашна от това нереагиране,че отида на специално изследване с компютър.Резултатът беше плачевен-няма наличие на слух!
Ела да ни видиш сега! Grinning
Какво са отчели на знам.Вижда и чува като нинджа.
Тогава като бебе не се стряскаше от нищо,даже при най-силен шум.
За информация тя беше родена 29г.с.

# 200
  • Мнения: 110
Hug Славка70
И аз попрочетох вчера тва онова и май наистина малко съм избързала, но хубавото е че след месец ни е следващия преглед и сигурно тогава ще има вече някакви индикации.
Вкъщи сме я засичали да се стряска от кихане, шуменето на телевизора, но еустествено когато е будна и е по наострена, това се случва по време на баня, иначе през останалото време и парад да мине през вкъщи няма да му обърне внимание Simple Smile
Моята маймунка е родена 30-31 г.с.

# 201
  • Мнения: 500
Димитринка, и според мен е твърде рано. Не се притеснявай. В началото и дъщеря ми не реагираше на никакви шумове, като спи, но сега вече се стряска.

# 202
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 802
Като се отиде на невролог как протича прегледа?Благодаря.Питам защото ние още не сме ходили,иначе на ТФЕ  ходихме.Имам сега голяма дилема със ваксините-докога да ги отлагаме.

# 203
  • Мнения: 500
Ивелина, прегледът на невролого проверява дали и как се справя с нещата, които трябва да прави за определената възраст, реакциите, които има, рефлекси. Не знам за вашата възраст, но ние ходихме на 2 и 3 месеца и общо взето я проверяваха за стряскане - рефлекс на Моро, проследяване, дали си контролира главата като от легнало положение я дърпат за ръцето до седнало, изправят я права и като я придържат дали стъпва на крачета, вдигат я за едната ръка и крак във въздуха, после за другите и др. подобни неща. Не знам дали ти стана горе-долу ясно, ако имаш други въпроси, питай Grinning

# 204
  • Мнения: 54 864
Ивелина, прегледът на невролого проверява дали и как се справя с нещата, които трябва да прави за определената възраст, реакциите, които има, рефлекси. Не знам за вашата възраст, но ние ходихме на 2 и 3 месеца и общо взето я проверяваха за стряскане - рефлекс на Моро, проследяване, дали си контролира главата като от легнало положение я дърпат за ръцето до седнало, изправят я права и като я придържат дали стъпва на крачета, вдигат я за едната ръка и крак във въздуха, после за другите и др. подобни неща. Не знам дали ти стана горе-долу ясно, ако имаш други въпроси, питай Grinning

Точно това проверяваше нашия неонатолог , при който водех дъщеря ми докато проходи .
На невролог не сме ходили , тъй като имах пълно доверие на неонатолога .
Ходихме всъщност , но може би към 2 годишна възраст , че аз се бях притеснила защо не казва изречения . Blush

# 205
  • Мнения: 32
Дими, не се притеснявай, наистина рано си я завела. Ние отидохме на невролог на 4 месеца, дъщеря ми е родена декември в 34 гс, а отидохме април. Така пишеше в епикризата, да я заведа тогава.

# 206
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 802
Това със стряскането и придърпването със ръце го прави ортопеда при нас.

# 207
  • Мнения: 110
Момичета, да ви се похваля, знам че само вие ще ме разберете Simple Smile Днес ходихме на ТФЕ за първи път след изписването. ЕЕЕее няма ни нищо, всичко се е оправило  Laughing направо не мога да си намеря място от радост. Но пък за сметка на това ми стана много мъчно за бебенцата, които видях там. Пак във кувьози, пак мънички....  Cry

# 208
  • Мнения: 15
Здравейте,нашата беба,която вече е едногодишна госпожица е родена в 34 г.с. по документи,на невролог я заведохме за първи път на 2 месеца коригирана възраст и я водим за мониторинг през определно време.Да чука на дърво,въпреки всичките ми притеснения,вече на 1 годинка реално се подпираме по мебелите,за да ходим,бърникаме копечетата на дистанционното и правим бели...така,че вяра ,сила и мониторинг му е майката!

# 209
  • Мнения: 110
Какво представлява мониторинга?  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт