Закаляването - кога, как, какво

  • 1 492
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Триците заздравяват ранички, действат добре на изпръхнала кожа, с екземи и обриви. Аз ги слагам за дезинфекция. Ореховата шума  дразни нервните окончания по кожата, действа на мускулите, костите и нервната система. Против рахит, мускулни и ставни проблеми. Има укрепващо действие за целия организъм, поради съединенията, богати на йод, които се съдържат в листата.
Благодаря ти krasssi1 сега се сещам, че съм чувала за настойки от коприва, лайка или орехова шума и за изплакване на косичките, но понеже рядко имаме повече от 2-3 сантиметра косичка  hahaha hahaha hahaha
не съм се замисляля. А триците какви са и от къде ги купуваш, защото и двамата са ми с атопичен дерматит и очевидно ще ми е полезно?

# 16
  • Мнения: 4 915
Лени, моя позната къпе детето си само с хума - слага я във водата. Не ползва сапуни. Детето й също е с АД (както и моята щерка, но почти сме го преборили) - има лишейчета по кожата, според нея хумата помага много.

# 17
  • Мнения: 1 044
Продават пшеничени трици по магазините като козметичен продукт - по една шепа се слага във водата за къпане. Аз си вземам и от село, там почти всички имат, заради животните

# 18
  • Мнения: 1 555
Не е било умишлено, но  като се роди синът ни проветрявах по няколко пъти на ден, т.е. правехме въздушни бани, извеждах го и при -10, не го навличах ! Това се сещам за сегА  !

# 19
  • Мнения: 7 263
Лени, моя позната къпе детето си само с хума - слага я във водата. Не ползва сапуни. Детето й също е с АД (както и моята щерка, но почти сме го преборили) - има лишейчета по кожата, според нея хумата помага много.

Да на мен една приятелка ми каза за един сапун от хума. Мъничък е, но доста икономично върви. Ползвам го доста редовно за миене. Бях купила и един наполовина катранен наполовина хума, но явно не им се понрави миризмата на катрана и вече не го ползвам.
виж тази идея за триците на krasssi1   ще я пробвам непременно. Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 263
Лени, моя позната къпе детето си само с хума - слага я във водата. Не ползва сапуни. Детето й също е с АД (както и моята щерка, но почти сме го преборили) - има лишейчета по кожата, според нея хумата помага много.

Притеснява ме дали хумата не изсушава допълнително кожата, но определено може да пробвам и във ваната малко хума да разтворя вав водата - само да я монтират, че аман от майстори  #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 242
признавам си - закаляването не е силната ми страна (малко прекалявам с подсигуряването  Mr. Green) и темата ми е много полезна
благодаря на всички за идеите  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Май не правя нищо целенасочено, за да закалявам децата.
Винаги са леко облечени, винаги боси, Габа обожаваше да лежи на теракота само по памперс. Всъщност, позволявам им да се обличат така, както се чувстват добре.
Не ставам през нощта да завивам.
Къпят се с вода, която аз определям като хладка - те казват, че им е добре. Габа снощи като се прибра си изми краката със студена вода, че не й се занимавало да си я нагласява. Simple Smile
Когато сме на море, няма ограничение за престой във водата. Дори ако се заиграят на пясъка, ги подсещам да влязат във водата, за да не прегреят.
Миналата зима прекараха безкрайни часове по ледените пързалки - без якета. Очакваме и тази зима да е така.
Шалове не ползват. Шапки - понякога.

Сигурно може да се прави още - системно и целенасочено, но не се справям нито с организацията, нито с контрола в тази насока.

# 23
  • Мнения: 1 568
Не можах да се науча да го закалявам! Мисля че самото дете си показва!

Общи условия

Активация на акаунт