Къде предпочитате да отидете на почивка?

  • 3 264
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на мен ми е гот и в бг- то и в чужбинско Mr. Green
ако има парички ,предпочитам ей така в края на седмицата да си ходим из европата ,а по- дългата отпуска да я ползваме за булгаристан...на моренце,на планина,на селски туризъм.има толкова места,които искам да посетя Stuck Out Tongue
тази седмица в петък се грабнахме с мъжо  и ходихме в един град тук- Саламанка.страхотен е!  направо ви го изрекламирвам Grinning .после решихме,че ще прескочим до Португалия и ходихме до Порто...е тук не съм доволна,ама от почивката съм супер доволна Mr. Green изкарахме страхотни медни дни само двамата.поглезихме се доста.... Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 072
По4ивка в Бьлгария. Хем да се видя с приятели, хем да си поспя в моето си легло, хем да ми се порадва мама... <та нека и другата работа така да отхвьрля. Вярно, не е като истински релакс, но аз харесвам  когато неЩата не са сьвсем и безгрижни Mr. Green Някьде сьм 4ела, 4е идеалната по4ивка трае три седмици: 1ва_ свикване с новото място и копнеж по старото, "2ра:_ наслаждаване истински на по4ивката, 3та:_ малко носталгия по новото и и отново копнеж по старото. Приблизително така беШе Thinking

# 17
Цитат на: jara
...изкарахме страхотни медни дни само двамата.поглезихме се доста.... Heart Eyes

WOW  Flutter

# 18
  • Мнения: 146
Ходи ми се на стууууд и много сняг #Milti  и по възможност в БГ Praynig .Омръзна ми слънце и плажове 12 месеца в годината,не го виждам горкия ми мъж-не е виждал сняг в живота си,а лед само във фризера Crazy

# 19
  • Мнения: 4 390
Цитат на: marcheto
Ходи ми се на стууууд и много сняг #Milti  и по възможност в БГ Praynig .Омръзна ми слънце и плажове 12 месеца в годината,не го виждам горкия ми мъж-не е виждал сняг в живота си,а лед само във фризера Crazy

Марче, да взема да ви поканя в Канада, ама ще е догодина като паднат много температурите (-35, -45С). Twisted Evil
Да не затрием мъжът ти, обаче... Laughing  Wink

По темата - навсякъде ми се почива...Нямам нахождане аз! Grinning
Ако може и в България и на друго място най-добре ще е.
Ето сега стягаме куфарите за Доминиканската Република. People Angel Юни пък в България ще заминаваме.
И това, ако не е кеф... #Milti

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: diviana
Цитат на: marcheto
Ходи ми се на стууууд и много сняг #Milti  и по възможност в БГ Praynig .Омръзна ми слънце и плажове 12 месеца в годината,не го виждам горкия ми мъж-не е виждал сняг в живота си,а лед само във фризера Crazy

Марче, да взема да ви поканя в Канада, ама ще е догодина като паднат много температурите (-35, -45С). Twisted Evil
Да не затрием мъжът ти, обаче... Laughing  Wink

По темата - навсякъде ми се почива...Нямам нахождане аз! Grinning
Ако може и в България и на друго място най-добре ще е.
Ето сега стягаме куфарите за Доминиканската Република. People Angel Юни пък в България ще заминаваме.
И това, ако не е кеф... #Milti

Брех,Дивианка,то не беШе обикаляне ваШето, не беШе 4удо   ooooh!   Wink То не беШе Бг, сега Санто Доминго,после пак БГ  Thinking Нямате ли спира4ки бе хора  Crossing Arms  Grinning  Sunglasses
Благородно завиждам  Embarassed  smile3506
Да вземете да си 4укнете една среЩа с idaraiza и да пийнете по едно коктейл4е и заради нас  Wine Glass

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ако е за по4ивка: по_добре в друга държава (както са казали мамите по_горе в Бг от рода и приятели и разни бЮрократи4ни дейности много много не си по4ивам Thinking).Ако е за пътеШествие бих обикаляла много в Бг: има толкова красиви места а и мъжа ми не е бил по4ти никъде освен на Рилския манастир и на Банско и иска да види.Ина4е бих обикаляла и Италия ( съЩо има безброй много неЩа за виждане) а и света. С две думи: не бих се спряла...

# 22
  • Мнения: 114
и аз предпочитам почивка в чужбина- или на някое далечено мнооого топло място, където да НЕ вали /че в Хамбург подгизнах вече/, или из интересни европейски градове- Париж, Рим, Венеция, Флоренция... размечтах се!
в БГ също обичам да почивам, но мъжът ми е свикнал на мааалко по-добро обслужване от това по нашето черноморие- той много си харесва Канарските острови /и аз също де Blush /, дай му да мързелува по цял ден на плажа Heart Eyes  и като му кажа- хайде тоя път малко културен туризъм към Прага и ме гледа едно не много въодушевено #Shocked  
иначе за немско-говорящите- ако сте си избрали хотел, може да видите доколко хората са доволни от нивото му тук>

http://www.holidaycheck.de/hotelbewertung.php

# 23
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Marie
Ние сме със дабъл-трабъл екстри. Поне веднъж в годината трябва да идем в БГ и веднъж в годината до Англия, защото ина4е родителите се сърдят. И те парите за по4ивка свършили... Sad
А сега какъв график с гости се о4ертава в Прага-не е истина. Кога ще сколасаме да останем сами, не знам... ooooh!
 #Puppy dog


И ние сме точно така - малко в България, по-дълго в Англия; а по-рано (когато нямаше "куфар" и до Финландия ходехме за да си видя приятелите; аз по принцип ходех много по конференции (най-малко по 4-5 на година, повечето из Европа; аз така си ги избирах Laughing ) + посещенията в България и Англия + конференциите на мъжа ми (из Щатите) + десетина пътувания из Канада и няма време и пари за "почивка". Тази година сме вързани заради кучето и ще ходим само в Англия, за догодина не сме решили. Много ми се иска да отида във Финландия, но ще видим. Иначе ще изчакам Изабела да порастне още малко за да я заведа на гости на моя приятелка в Париж (тя отдавна ни кани), отдавна не сме ходили в Лондон (макар че годишно минаваме десетки пъти оттам). Искам също да отидем на екскурзия из Канада - Роки маунтинс, Ванкувър, атлантическите провинции (маритаймс), където е страшно хубаво - мои колеги ходят всяка година да гледат китовете и да ядат лобстър, искам да обиколим Квебек. До две години имаме "задача" да посетим и  Дисни курорта във Флорида (ние сме били там, но Изабела бе много малка и не я взехме, а сега и е точно времето!). Аз не съм особен "фен" на плажовете. Предпочитам да отида в някой красив град, където има музеи, ресторанти и красиви сгради. Това ме удовлетворява напълно. Може би защото като студентка си прекарвах летата по българските курорти (работех като преводач към курортните поликлиники) и сега не ме влече....

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лаури4ка,малко ОФФ: вие като ходите някъде къде мислиШ да оставяШ Еинджъл и котето ? Питам те Щото на мъжа ми това му е един от основните доводи да не вземаме ку4е " Какво Ще го правим като тръгнем на някъде"  Whistling

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mcdirock
Лаури4ка,малко ОФФ: вие като ходите някъде къде мислиШ да оставяШ Еинджъл и котето ? Питам те Щото на мъжа ми това му е един от основните доводи да не вземаме ку4е " Какво Ще го правим като тръгнем на някъде"  Whistling


Наблизо има "кучешки хотел", където ги гледат срещу заплащане. Не е както вкъщи (т.е. никой не се занимава специално с тях), но са нахранени, имат подслон и ги водят на разходка. Досега сме я оставяли там 2 пъти  (за кучето става въпрос) за 24 часа  когато ходим до Отава по работа за цял ден и тя и двата пъти си мислеше, че сме я "захвърлили", защото на следващия ден бе буквално залепена за мен. Затова не мисля за по-дълги пътувания, защото ми е жал за нея - още е много малка. Котката е лесна - тя може да се оправя сама за 1-2 дни и няма нужда от "хотел".
Тази година Изабела ще замине за Англия с баба си и аз ще отида да я взема сама т.е. винаги ще има човек вкъщи. Иначе другата седмица заминаваме за 2 дни и ще дадем Ейнджъл в "хотела" за 2 дни.

# 26
Цитат на: Marie
Ние сме със дабъл-трабъл екстри. Поне веднъж в годината трябва да идем в БГ и веднъж в годината до Англия, защото ина4е родителите се сърдят. И те парите за по4ивка свършили... Sad
А сега какъв график с гости се о4ертава в Прага-не е истина. Кога ще сколасаме да останем сами, не знам... ooooh!
 #Puppy dog


А и ние сме така, трябва и до БГ да прескочим, и в Германия да се отбиваме, а отпуската една за всичко. Затова в БГ ходим за по-дълго, около 2 седмици, но пък рядко, може би на година и половина веднъж ни се събира. А в Германия ходим по няколко пъти в годината като се съберат малко повече почивни дни, но пък е за кратко, най-много ден-два отпуска да си вземем. И пак не сме угодили, ама нали знаеш че угодия няма. Оставям ги да се оплакват и немските и българските ми роднини. Аз тях ако ги питам, все с тях трябва да си седя и нищо друго да не видя. А по света има толкова много красоти... Всеки ден от безценната ми отпуска се обмисля много внимателно. Благодарение на това сега успях да спестя 1 месец за едно далечно пътуване на много интересно място, а някъде на есен, ще се опитаме и до БГ да прескочим за десетина дни. Но наистина са сложни тия гимнастики.
Ако знаете само колко си мечтая да си взема 3 дена отпуска и да си седя вкъщи, без да пътувам нанякъде. Никога не съм имала 1 ден отпуска който да си прекарам вкъщи.

А за гостите, не можеш да си представиш колко добре те разбирам. Първата година след като се преместихме във Виена, мечтата ми беше да успея да се видя с мъжа ми насаме за 1 седмица. Вече си мислех че ще е по-добре да напусна работа и да отворя хотел. Но след това вълната от гости попремина и сега са в нормални граници. В общи линии съм доволна да дойдат роднините които най-много се оплакват колко рядко сме се виждали, че така ми се освобождава малко отпуска.

# 27
  • Мнения: 4 399
Ууууупс, това бях аz... Embarassed

# 28
Цитат на: diviana
..Ето сега стягаме куфарите за Доминиканската Република. People Angel ....
Дивианката, а малчуганката с вас ли ще идва в Доминиканската република. Искат ли ви допълнителни ваксини да поставяте?!
Кога летите? Wink  Flutter

# 29
  • Мнения: 4 390
Цитат на: mcdirock
Цитат на: diviana
Цитат на: marcheto
Ходи ми се на стууууд и много сняг #Milti  и по възможност в БГ Praynig .Омръзна ми слънце и плажове 12 месеца в годината,не го виждам горкия ми мъж-не е виждал сняг в живота си,а лед само във фризера Crazy

Марче, да взема да ви поканя в Канада, ама ще е догодина като паднат много температурите (-35, -45С). Twisted Evil
Да не затрием мъжът ти, обаче... Laughing  Wink

По темата - навсякъде ми се почива...Нямам нахождане аз! Grinning
Ако може и в България и на друго място най-добре ще е.
Ето сега стягаме куфарите за Доминиканската Република. People Angel Юни пък в България ще заминаваме.
И това, ако не е кеф... #Milti

Брех,Дивианка,то не беШе обикаляне ваШето, не беШе 4удо   ooooh!   Wink То не беШе Бг, сега Санто Доминго,после пак БГ  Thinking Нямате ли спира4ки бе хора  Crossing Arms  Grinning  Sunglasses
Благородно завиждам  Embarassed  smile3506
Да вземете да си 4укнете една среЩа с idaraiza и да пийнете по едно коктейл4е и заради нас  Wine Glass


Ами ние няма да бъдем в Санто Доминго, а в Пунта Кана, дооооста далеч от столицата. С idaraiza се чухме (на бележки), тя много мило ни покани, ако посетим столицата.Дано има такава възможност. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт