Скарахме се

  • 5 041
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Аз пък смятам, че не е трябвало да правиш проблем за такова нещо. Колкото ти е дал толкова, за първи път му се случва да ти даде по-малко пари и при положение, че не е непрекъснато мисля, че не трябва да скачаш веднага срещу него. Имал е непредвиден разход-хубаво, не е споделил - малко кофти, но не е станало нещо кой знае какво че да се стигне до скандал. Направи ти първата крачка за сдобряване!  bouquet
Shocked Shocked Shocked Shocked
Ма как така няма да прави проблем. И какво значи "колкото ти дал толкова". Жената е по майчинства и гледа бебе, т.е няма никакви приходи, а разходите не са малки. Ако днес му е изникнал непредвиден разход и тя си е замълчала, утре ще му изникне друг, по-голям. Когато има семейство, има и семеен бюджет, т.е. приходите /без значение от кого идват/ се разпределят спрямо нуждите на семейството, а не спрямо личните желания на някой от съпрузите. И какво значи  "не се карайте за пари"  newsm78. А когато не стигат за мляко на бебето защото таткото е задоволил свой каприз без дори да се допита... Е няма как да се "обичат и да са щастливи".  Sick
Ако бях на мястото на авторката - нямаше да се обадя, колкото и да ми е кофти. На такива ситуации трябва да се реагира веднага и то достатъчно категорично. В последствие сериозен разговор на вечеря, подчертавам разговор, а не скандал.
Успех   bouquet

Напълно подкрепям!  Peace Била съм в позицията да завися от половинката, и той е зависил в даден момент от мен, и такива глупости не е имало - парите са общи и всички разходи се обсъждат, независимо дали са предвидени, непредвидени, неотложни и т.н.  Naughty

# 16
Когато се скараме за пари не му се обаждам за да разбере той колко е сгрешил и да се обади сам.

# 17
  • Мнения: 473
Случвало се е подобно нещо и при нас, но не сме се карали за пари. Неприятно ми става, че не достигат парите, но с тези, които ти е дал ще направиш сметка какво ще хапвате, за да стигнат. Ще направиш по-икономично меню и ще се оправите някак. И да се карате парите няма да станат повече, но не му се обаждай. Нека той да се извини пръв. Винаги карам мъжа ми да се чувства виновен за всеки скандал, защото наистина все той започва с рогата напред, за такт и дипломатичност изобщо не е чувал.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Аз вярвам, че жената трябва да разпределя семейният бюджет - тези задължения не се отдават твърде добре на мъжете
В този ред на мисли – вкъщи аз разпределям бюджета и съответно на мен се дават парите.
Аз ще откача, ако попадна в твоята ситуация

# 19
  • Мнения: 26
Скарахме се с мъжа ми и той отиде на работа. Сега ми е много кофти и се чудя дали да му звънна. Аз мисля, че съм права, както и той за себе си предполагам.
Проблемът беше, че този месец той ми даде по- малко пари от предния, тъй като излезе непредвиден разход, за който ми сподели или по точно съобщи, когато ми даде парите. Аз съм в майчинство и изцяло завися от него.
Всички знаем, че цените скочиха доста, а тези пари, които ми даде са главно за храна. И определено няма да ми стигнат. Предложих му да си ги вземе обратно и да пазари той, ама не ще.
Всъщност, когато се роди бебето, моите и неговите родители сами предложиха да ни помагат с някои сметки, докато аз започна работа. И скарването стига да там, моите колко са дали, твоите колко са дали и стана дори малко грозно.
Моето мнение е /и му го казах/, че когато имаме непредвидени разходи би следвало да поговорим, кое, как, защо и въобще как ще се справим като семейство с проблема, като тези неща се правят предварително, а не "ето ти ... лв, защото трябва да платя ..., оправяй се."
Друго, което му казах е, че помоща която идва от отвън /т.е от неговите и моите родители/ не е задължителна от тяхна гледна точка и се прави, защото хората имат желание, не защото са длъжни. Така че нямаме право да съдим и да надничаме в техния семеен бюждет.
Да, обаче той започна "твоите това, моите онова" и аз не останах по- назад и въобще скарахме се много гадно.
И сега се чудя да му звънна ли и въобще какво да му кажа, а ако му се обадя, ще си помисли, че се чувствам виновна и т.н, а аз всъщност мразя да сме скарани.
Това е в общи линии.

Мъжът ти ,ти дава пари  Embarassed .. А ти неможеш ли сама да си вzемеш .. След като ти паzаруваш е редно ти да раzпореждаш с тях. Ега ти, остава и мъж ми да определя колко да ми дава..
Неzнам какво да те посъветвам, аz нямаше да му се обадя , но не zа да се докаzвам, че не ми пука, ами zащото не бих допуснала такова нещо..
 Успех !

# 20
  • Мнения: 660
Това е н-та подобна тема, която чета и не мога да се въздържа да не задам няколко въпроса. Първо, защо мъжът ДАВА пари на жена си? Как така? Ние в нашето семейство не си даваме, а имаме пари. Те стоят на място Х и така.
И другото, което ме учудва е - това, че сме в майчинство, не означава, че зависим от парите на мъжете си. Ние какво, да не носим или да се грижим за чужди деца в този момент? Нашата работа за този период от време е бебето/детето! Ако това не го разбирате вие, надали мъжете ви ще го разберат.
Валери го е казала вече - къде би трябвало да седят парите, при жената. И не за друго, а защото тя плаща сметки, тя пазарува, готви, купува необходимите неща за дома.
Представям си как отивам при мъжа си и му казвам да ми даде 3 лева, за да купя хляб и мляко. То дали е само за мен, а?!

А по темата, ако жената-гостенка изобщо прочете, е - при подобни скандали, работа не върши разговор по телефона, а още по-малко смс. Когато се прибере мъжът от работа спокойно да се седне и да се обсъди проблемът.

Извинявам се, ако съм била по-рязка, ама наистина има неща, които са ми непонятни. Не влагам нищо лично и не искам да засегна никой.

# 21
  • Мнения: 72
Скарването ви е било напълно излишно, още повече сравняването чии родители са дали повече. Те наистина не са длъжни да го правят!
Просто през идващите дни разпредели парите така, че да ви стигнат, като отделиш първо за задължителните плащания, а за вас ще предвидиш по-икономично меню.
Дупе знае 2 и 200 Grinning  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Неприятно скарване, но ако продължавате така, няма и да е последното.
Родителите ви са решили да се доказват едни на други с пари. Веднъж започнало - никога няма да спре.
За да ви е мирна главата - оправяйте се сами, независимо колко ще ви е тежко. Повечето мъже са много чувствителни на тема помощи от родителите - кара ги да се усещат неуспели и некадърни да си изхранват семейството. По-добре само с хляб на масата от съпруга ти, отколкото луканки от родителите (с бонус конфликт).
Явно сте младо семейство - така ще е докато се напаснете и във финансовите операции. Ама сами. Така ще спечелите и уважението на родителите си и ще ви оставят на спокойствие.
Спокойно, преживява се с общи усилия.

# 23
  • Мнения: 1 322
Много е гадно, когато скандалите в семейството са за пари. А си мисля,че няма семейство, в което да не е мало подобен скандал. Та било то и при богатите.

# 24
  • Мнения: 274
Наистина няма семейство, в което да е нямало подобен скандал. Но пък съм сигурна, че и мъжът ти в момента се чувства не по-малко зле от теб. Скоро бях в подобна ситуация /макар и не заради пари/ и му пуснах смс: "Не си прав, да знаеш. И все пак те обичам..." Дойде да ме вземе от работа с подарък и извинение....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт