Какво изисквате от детегледачката си?

  • 3 342
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие.
абсолютно
освен това да обича детето и то да я обича, и да се чувства сигурно с нея

# 16
  • Мнения: 532
Вчера бяхме на ресторант и там имаше от гостите една жена ,която се оказа педагог,детски учителка и баба едновременно: тя след като ме наблюдава известно време как нахраних детето ми каза:"Личи си ,че мама е работила с детето!".......Сега се скъсвам от притеснения къде да намеря жена,която да продължи да го развива както аз и какво да искам от нея и изобщо трябва ли да ходя на работа??????Ох.
А пък за сигурността да не говорим.

# 17
  • Мнения: 1 072
Според мен детските учителки (не всички, нооо...) са с изкривени разбирания, че децата трябва да се "дресират" както в ясла/градина.... Търси добра, културна и скромна жена, с индивидуален подход. Колкото по-малко ползва "АЗ...", толкова по-добре. А най-добре ако можеш да получиш препоръки от предишно семейство.

# 18
  • Мнения: 2 885
Според мен детските учителки (не всички, нооо...) са с изкривени разбирания, че децата трябва да се "дресират" както в ясла/градина.... Търси добра, културна и скромна жена, с индивидуален подход. Колкото по-малко ползва "АЗ...", толкова по-добре.  А най-добре ако можеш да получиш препоръки от предишно семейство.

Много добре казано.

Е, аз съм много доволна от нашата детегледачка. Не съм поставяла кой-знае какви изисквания, наблюдавах я един месец преди да тръгна на работа цял ден. Търсила съм ЧОВЕК, а не "дресиран педагог", който да ми дава акъл. Не съм чула и едно "Аз..." досега.
Детето здраво ли е, нахранено ли е, спокойно ли е, разходено ли е, спазва ли му се режима всеки ден, играе ли си с него, изгладени ли са му дрехите, прибрано/чисто ли е като се върна от работа?
Нищо повече не ме интересува. Тя се грижи и е взискателна къде-къде повече от мен, търсила съм много пъти съвети и съм споделяла проблеми. А е намерих за 15 мин чрез обява в този форум. Ще съм й благодарна цял живот за тази една година със синчето.
Жената е част от нашето семейство.

Многото капризи и изисквания понякога са нерешим проблем. Да, все пак става дума за най-скъпото ни. Но според мен спокойният подход и разговори са по-добрият вариант от непрекъснатото следене и тревожене. Последното го усеща и детето и това му влияе и на него в голяма степен.

# 19
  • Мнения: 967
Винаги като съм търсила детегледачка на моята дъщеря (при нас беше основно след детската градина докато се върна от работа - някъде от 16-20 часа) съм я пускала нея самата да преценява. Ако се доближи, почне да контактува с нея, усмихва й се, значи първото ми изискване е изпълнено (детето да я харесва). Отсявала съм кандидатки, които носят играчка или лакомство, за да предразположат детето (смятам, че тогава не мога да имам "истинска" реакция).
Оттам нататък нещата се нареждат - спогодяваме се с детегледачката.
Другото нещо на което съм държала е да се разхождат много - в парка и т.н. После винаги разпитвах другите мами за впечатления как се отнася тя с детето.
Понеже живеехмте тогава в Австрия и малката не искаше да говори много на български, държах да е българка с добър книжовен език.

# 20
  • Мнения: 2 673
леле,  Shockedтова с разнасянето на детенцето из София с градски транспорт\ама и ..с такси де е..\ направо ме шашна ooooh! ooooh!Тая е заслужавала голямо отупване.. Sick

За мен най-важно би била сигурността на детето - чисто физическа на първо място\адекватна реакция при спешна ситуация\, после..Желателно е да я познавам по-отдавна, ако ли не - да е препоръчана от близки, приятели. После са игрите, забавленията, чисто педагогическата страна на нещата..

# 21
Няма идеални хора.
Аз не съм идеална, предполагам, че и ти не си.
Ти имаш майчин инстинкт, детегледачката ще е далеч зад теб в това отношение.
Като се съобразиш с тези неща, сама ще прецениш какво да изискваш.
Досега моите изисквания са били главно за часа на идване - закъсняване от страна на детегледачката води автоматично и до твое закъсняване. Всичко останало съм оставяла на желанието и разбиранията на жената. Ако нещо в последствие не ми е харесвало, говорили сме с нея.
За съжаление някои трудно приемат чуждо мнение, и така се разделихме с една бивша педагожка от детска градина - термина "дресировка" е много удачен за разбиранията на голяма част от жените, практикуващи тази професия.
Попаднах и на страхотна какичка, която след 2 годишни ангажименти ни напусна, защото не мога да и давам такава заплата, каквато тя в момента взима в чужбина.
Оставяйки детето си на нея бях значително по-спокойна отколкото оставяйки го при моята майка или майката на съпруга ми.

Основната идея ми е - не налагай прекалено много изисквания - срещу теб също стои човек. Прецени кое е най-важното за теб, постави го като условие при наемането. Всичко останало можеш да промениш в последствие. Компромиси винаги има и от двете страни, важното е да не се отразяват негативно върху детето.

А страхът - винаги съществува. Дори и ти да си не можеш да опазиш детето си винаги и от всичко. Важното е да няма необмислени рискове.

Успех!!!

# 22
  • Мнения: 3 367
..като ви четох за транспорта-аз има лист с инструкции какво се прави и какво не,като е изрично упоменато може би вероятността за самоволия е по-малка и отговорността не е върху тях (което от опит искам да кажа че тежи много)
*
бях описала  и "преговорила" на живо къде и в каква поредност да се обадят при спешност; как да реагират на истерии; на неядене; на неспане; ако трябва по спешност да излязат и нямат седалка за кола за децата и пр..

# 23
  • Мнения: 532
Първостепенно за мен също е детето да я харесва и да се чувства добре с нея.
Аз държа много да се говори на детето ,да му се обяснява всичко, да се приучава към хигиена ,да се учи да си подрежда...........
ама не знам тия работи ако взема да й ги изброявам .......за сега реших първо да оставя да видя тя как ще се справя ,а после ако трябва да коригирам нещо.

Наистина тази  "раздяла" явно е трудна както за детето така и за майката,но мисля ,че ще се справим.
Наистина ви благодаря за думите,вече гледам по-трезво на нещата и много добре ми дойде съвета:
" ....не налагай прекалено много изисквания - срещу теб също стои човек....."


А междувпрочем при целодневно гледане изисквате ли от детегледачката да пере и глади дрехите на детето?

# 24
  • Мнения: 2 885
Аз нямах такива изисквания за дрехите на дребното.
Жената сама си предложи услугите, за което съм й много благодарна.
Аз пускам сутрин пералня преди да тръгна на работа /не само неговите дрехи/, тя ги простира.
Но глади само на детето дрехите и ги сгъва по начин и ги подрежда в неговия скрин, по който аз съм й показала /като в магазин/.
Перфектно се справя, докато детенце спи.

Вечер като се прибера вкъщи е подредено, чисто и измито.
Но не съм повдигнала въпроса въобще. Всичко си зависи от жената.

# 25
  • Мнения: 1 640
  Аз не бих поверила детето си за 8-9 или повече часа на чужд човек/разбирайте детегледачка/!Дано не ми се налага,все пак!
Категоричността ми се основава на наблюденията ми над бебета/деца и гледачки от кварталния парк и площадките.
Видях как едно бебе/малко над 1 г./ се опитваше да излезе от количката,защото край него имаше мн.др.деца,които тичаха,вървяха и търкаляха топки,играеха свободно,а то,милото-вързано в количката.Детегледачката го хокаше и заплашваше с бой,защото явно й се стоеше седнала на пейката,а не да се превива на две като другите майки,които придържаха още неукрепналите съвсем в ходенето деца.И др.път съм засичала тая мързелана да си стои спокойно , а детето като затворник само в количката го държеше.Виждала съм и как с видимо мръсни ръце детегледачки натъпкват набързо храната в устата на децата,че да се освободят от ангажимента си.Виждала съм и четящи вестници по пейките,докато поверените им малки деца лапат пясък в пясъчника.Виждала съм и детегледачки с големи капели , а децата до тях без шапки по обед в жегата и големия пек.
Мога още да разказвам,ама темата не е за това.
Просто исках да споделя.

# 26
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
  Аз не бих поверила детето си за 8-9 или повече часа на чужд човек/разбирайте детегледачка/!Дано не ми се налага,все пак!
.
       
 Дано не ти се налага ,но по принцип всяко правило си има изключение.Не всички детегледачко са еднакви.Синът ми бе поверен на гледачка  коята беше изключителен човек.Детето се чувстваше спокойно и обградено с любов.Къщата ми бе подредена и имаше сготвено за всички ни / нещо което не и влизаше в задълженията/ Викаше и бабо и плачеше за нея вместо за истинската си баба.Стана член от семейството с който и сега поддържам страхотни отношения.Така че въпроса с избора на гледачка е много спорен.Някой път оцелваш от първият път/като мен/ някой път не.Аз лично поисках препоръки от семейството където е работила преди това и отзивите бяха супер.

# 27
  • Мнения: 2 885

Все едно аз съм го писала.
Много ми е тъжно, че ще се наложи да се разделим
/пуснала съм обява в конкретният подфорум/,
защото Стефан тръгва на ясла..................... Cry Cry Cry

# 28
  • Мнения: 1 172
ФЕЯТА, има и такива майки като описаните от теб детегледачки. Това не значи, че всички майки са лоши. Или че всички детегледачки са лоши.

Моят син пък остана с детегледача още преди да може да пълзи. При нея се изправи за първи път, с нея проходи - много по-рано от връстниците си, с нея се отказаха от количката много по-рано от останалите (защото той не искаше да стои в количка, не че на нея й е по-лесно да го мъкне без количка). По всяко време сме се прибирали без предупреждение - и вкъщи, и в парка сме ги засичали. Без забележки.

Да, возила го е с градски транспорт (нищо, че моят син е от глезените с по няколко семейни коли и ако не беше тя, не знам кога въобще щеше да види що е то разходка с градски автобус), ходили са в други квартали, но винаги ме е питала може ли и винаги съм знаела къде са.

Жената го е вземала и го е гледала и в извън работното си време. Като внуче. Никога не бих си помислила, че човек, извеждащ по собствено желание детето през уикенда, иска час по-скоро да се отърве от ангажимента към него. Както и не бих си помислила, че жена, която по пет пъти на вечер ми се обажда да чуе как е болното дете, до което е била цял ден, се интересува само от заплатата си.

Не се настройвайте За или Против детегледачките. Решавайте За или Против конкретен човек Wink


# 29
  • Мнения: 35
Аз искам да ви питам нещо:
моята леля го извежда навън,дъъъъъъълго време.Като цяло не се оплаквам,Макси-1год. също много я харесва-като я види-то радост,то прегръдки...Това което много ме дразни е,че досега(вече 7 месеца) никога не е подредила шкафовете на детето,ако аз не й кажа да пусне прахусмукачка в стаята му и да избърше праха-тя не се сеща(може би от мързел?!).Правела го е доброволно само 3-4 пъти.Гладила му е дрехите понякога,докато той спи и са в къщи,поради жегите.Но като легне малчо да спи-тя взима .....книгата и чете!!!В парка като излязат и детето спи-също чете.Умира от желание да за навън в парка,защото той си заспива,а тя .....чете!Побеснявам!!!Иначе е културна и интелегентна жена-2 пъти в седмицата ходи на гимнастика,2-3 пъти ходи на театър или опера,но събота и неделя не може да идва(каза ми го още в самото начало)!Струвами се ,че е немърлива.Другото което ме дразни,че винаги когато и направч забележка за нещо тя казва:"ама ти нали това ми каза"или "ти не си ми казала"...в което не е права,защото аз дадено нещо го правя всеки ден и не мисля че съм пропуснала да го кажа!!!Дразня се от това,че винаги си намира оправдание и извинение, и не приема забележката,а се оправдава!
Е,аз ли съм кривата или изискванията са ми много високи?!
П.С. гледа го по 6-7 часа 4 дни в седмицата
Благодаря ви предварително:) Hug

Общи условия

Активация на акаунт