Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза!

  • 66 722
  • 1 749
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 335
Здрасти, Холограма...


 Simple Smile

До утре да се включиш с хипотеза.
Ако всички само четат, познай какво ще стане със статистиката за темата.

Сега тя е:
 
  256 публикации;
3048 посещения;

Дай да отговорим на вечните въпроси, да дръпнем човечеството напред, че да си поживеем спокойно и без излишни притеснения после, като научим цялата истина.
Стига са ни вкарвали в чужди матрици разни други автори. Дай да си видим собствените.

# 256
  • Мнения: 3 271
ами след като повярваш в Христос се "новораждаш" - как ти звучи това? баш ти се променят гените мене ако питаш.

A нещо научно или поне философско зад тази хипотеза  Thinking

а за матрицата - нямам предвид дамо суетата. всичко, което ти се насажда отвън те поставя в матрица. [/b]

Да, но това няма много общо с едноименният филм  Crossing Arms

# 257
  • Мнения: 14 518
ами след като повярваш в Христос се "новораждаш" - как ти звучи това? баш ти се променят гените мене ако питаш.

A нещо научно или поне философско зад тази хипотеза  Thinking



почвам опитите Mr. Green

и що да няма общо с филма - там телата ги използваха за генериране на енергия за машините. нас от цялото това облъчване с простотии са ни превърнали в машини, които купуват за да имат 10 или 50 човека максимум в целия свят, две трети от световното богатство.
пък да не отивам по-нататък относно крайната цел....пълното унищожение на човечеството

# 258
  • Мнения: 3 271
и що да няма общо с филма - там телата ги използваха за генериране на енергия за машините. нас от цялото това облъчване с простотии са ни превърнали в машини, които купуват за да имат 10 или 50 човека максимум в целия свят, две трети от световното богатство.

Ами защото там просто машините ползваха тази енергия, нямаше емоционалната страна, за която говорим
Иначе съм напълно съгласна с теб относно типажите, които ни налагат. В Красива мама отдавна не влизам, комплексирам се, че имам пори, целулит, дебела съм  ooooh! Иначе успявам някак да се възприема, като не чета там. Но много хора вярват в порцелановата кожа на манекенките по билбордовете дето нямат и една пора на снимка с размер 2х3 метра  Stop

А за "новораждането", писано ли е повече назад в темата или? Че нещо от такава промяна на гените направо тръпки ме побиват  cold

# 259
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това, за "новорождението" не се ли отнася до ниво емоция и как тя въздейства на тялото, вкл. мозъка /в случая/?
Иначе, още един поглед - дух, душа, тяло -> захранване, софтуер, хардуер.

# 260
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
емоция, като да се влюбиш ....
Това, за "новорождението" не се ли отнася до ниво емоция и как тя въздейства на тялото, вкл. мозъка /в случая/?
Иначе, още един поглед - дух, душа, тяло -> захранване, софтуер, хардуер.

дух и душа ..... може да е едно и също нещо ....

# 261
  • Мнения: 14 518
Това, за "новорождението" не се ли отнася до ниво емоция и как тя въздейства на тялото, вкл. мозъка /в случая/?
Иначе, още един поглед - дух, душа, тяло -> захранване, софтуер, хардуер.

не е ниво емоция, каква емоция? духът ти се ражда от Бога, дотогава е бил мъртъв. е?

# 262
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това, за "новорождението" не се ли отнася до ниво емоция и как тя въздейства на тялото, вкл. мозъка /в случая/?
Иначе, още един поглед - дух, душа, тяло -> захранване, софтуер, хардуер.

не е ниво емоция, каква емоция? духът ти се ражда от Бога, дотогава е бил мъртъв. е?

мисля че ставаше въпрос за самия акт когато се приема Христос ....

# 263
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, нещо не се засичат понятията ни - дух, аз наричам енергията, с която тялото ни се движи - дадена ни е от Бога. Живот, още му се вика. Заедна с нея получаваме и матрицата /закономерностите/ - още Битие. В този смисъл духът е константа - не умира, а душата се формира чрез живота, избора и емоциите и информацията се пази, въпреки смъртта. Т.е. дори при смъртта на хардуера, базата данни се пази, а енергията се връща при първоиточника.
Когато се влюбваш, се променяш и когато имаш нова цел "новорождение" също се променяш. Резултат - положителен.

Да, Labrador.

# 264
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Здрасти, Холограма...


 Simple Smile

До утре да се включиш с хипотеза.
Ако всички само четат, познай какво ще стане със статистиката за темата.


Дадено!  Laughing

Ето първите хипотези, които ми идват на ум в момента и които споделям:

"Всички ние сме ЕДНО - свързани сме на фино, енергийно ниво помежду си, както и с всички останали форми на Живот, с планетата Земя, цялата Вселена, с Космическия Разум и Бог. Ако направиш добро някому, правиш добро и на себе си; ако направиш зло на някого, вредиш автоматично и на себе си." - източник на тази хипотеза: Ричард Бах чрез книгата му "Едно" и личните ми усещания

# 265
  • Мнения: 135
мислите и съзнанието/подсъзнанието не спират. Това е непрекъснат процес още от утробата на майката. В момента който спре /// умираш. не знам когато си в кома , какво всъщност състояни е .


всичкото са нива на съзнание. с т. нар. съзнание възприемаме този свят, в по-дълбоките възприемаме други измерения. и смъртта е явно някакъв вид съзнание, ако мога така да го нарека.
затова Айнщайн е казал "смъртта е само зрителна измамма"


"Някога, кога - не помня,
мълния на мен удари,
от тялото остана прах,
но вратата се отвори...
Кат безсмъртен дух летях
сред Вселенските простори!
И вече от смъртта не ме страх,
защото смърт не съществува! -
Към нови светове врата -
 от гъсеница към ПЕПЕРУДА....   Praynig

# 266
  • Мнения: 135
Цитат на: Холограма

Имаш ли си любима по-цялостна хипотеза или само наброски?
 

Когато бях още ученик и бях почнал да се замислям за някои въпроси, и дали не бяха почти от вида
: "За живота, Вселената и всичко останало" (42, Дъглас  Адамс Stuck Out Tongue), исках да имам
"ЯСНА КАРТИНА ЗА СВЕТА"... Ама тя не била тъй проста работата:)))
Щото на 512 мегабитовo USB не става да запишеш 4 гигабитово DVD ( и то без компресия:)
Някои въпроси са толкова дълбоки/ пространни, че за тяхното разбиране и осмисляне може да е нужно развит изключително голям капацитет на мозъка, което за сега да не е толкова често срещано.
Едно от нещата, които ни остава, е да ползваме изследванията на тези, които могат да погледнат "ОТВЪД", такива СЪЩЕСТВА е имало и има и то в различни страни.
Наричали са ги адепти, посветени, Учители (има и адепти от женски пол(за уточнение:).
В един от псалмите на Давид има стих "Пришлец съм на тази земя"... Тези Учители са идвали в различни времена на Земята и са помагали за развитието на човечеството.

Другото което може да се да направи във връзка със познанието - е да развиваме сетива, които са заложени като възможност в хората, но не при всички са развити за сега в достатъчно явна степен. Постепенно това ще става все по често срещано явление, процеса е започнал вече.
Ние можем да спомогнем този процес, със съзнателна работо върху себе си за развиване на нови сетива. Обогатяване. Новораждането, за което беше писано в темата, е влизане в съзнателна връзка с висши светове. То може да внесе и промени на клетъчно/молекулярно ниво, но не само.

Бъдещото развитие на човека и човечеството касае развиване на по-високи степени на съзнание, което несъмнено ще промени и социални-икономическите условия.
"Най-хубавото предстои..."   bouquet

# 267
  • Мнения: 461
Арнолд Шопенхауер /1788-1860/:

Хипотеза:
"Моята философия не ми донесе нищо, но ми спести много!"

Доказателства:

1. Ако Бог е създал света, не бих желал да бъда Бог - всичкото страдание на света би разбило смисъла от съзиданието ми.
12. Всички религии обещават пощада и награда за качествата на душата и волята, но никоя - за качествата на ума.
3. Мнозинството хора са свикнали да не мислят, а да вярват. За тях авторитетът е по-смислен от доказателството.
4. Всяко доказателство преминава през три етапа. Първо е осмивано, после оспорвано, и накрая се възприема така, като че ли поначало е било очевидно.
5. Воля без ум е чиста вулгарност.
6. Умът винаги е еднакво безпристрастен.
6. Светът се управлява от себичността.
7. Единственото постоянно нещо е промяната.
8. Любовта е страх от загубата на някой.
9. Всеки припознава за граници на света, границите на собственото си полезрение.
10. Безсмъртието е ограбване на бъдещето, искайки непременно онова, което не ни принадлежи.
11. Хората променят възгледите и поведението си със същата скорост, с която се променят интересите им.
12.Човек, който пише за глупаци, винаги има широк кръг читатели.   ShockedSick
13. Теорията е преход от идея към понятие. Понятието е огледало, в което ако се взира магаре, не може отсрещния взор да е ангелски.  Joy Hug
14. Всички неща са прекрасни за гледане, но мъчителни за преживяване. Laughing   - Явно е имал предвид и женския пол  Mr. GreenWink


Шопенхауер е немски философ, чието учение е в основата на съвременната психология и психоанализа.







# 268
  • Мнения: 135
Арнолд Шопенхауер /1788-1860/:

Хипотеза:
"Моята философия не ми донесе нищо, но ми спести много!"

Доказателства:

1. Ако Бог е създал света, не бих желал да бъда Бог - всичкото страдание на света би разбило смисъла от съзиданието ми.
12. Всички религии обещават пощада и награда за качествата на душата и волята, но никоя - за качествата на ума.
3. Мнозинството хора са свикнали да не мислят, а да вярват. За тях авторитетът е по-смислен от доказателството.
4. Всяко доказателство преминава през три етапа. Първо е осмивано, после оспорвано, и накрая се възприема така, като че ли поначало е било очевидно.
5. Воля без ум е чиста вулгарност.
6. Умът винаги е еднакво безпристрастен.
6. Светът се управлява от себичността.
7. Единственото постоянно нещо е промяната.
8. Любовта е страх от загубата на някой.
9. Всеки припознава за граници на света, границите на собственото си полезрение.
10. Безсмъртието е ограбване на бъдещето, искайки непременно онова, което не ни принадлежи.
11. Хората променят възгледите и поведението си със същата скорост, с която се променят интересите им.
12.Човек, който пише за глупаци, винаги има широк кръг читатели.   ShockedSick
13. Теорията е преход от идея към понятие. Понятието е огледало, в което ако се взира магаре, не може отсрещния взор да е ангелски.  Joy Hug
14. Всички неща са прекрасни за гледане, но мъчителни за преживяване. Laughing   - Явно е имал предвид и женския пол  Mr. GreenWink


Шопенхауер е немски философ, чието учение е в основата на съвременната психология и психоанализа.









преди хиляди години е имало една друга философия -   Епикурейството (доколкото ми е известно, свързана с удоволствия и наслаждения). Обаче това може да е не съвсем здравословна философия....

# 269
  • Мнения: 1 849
Цитат на: Холограма

Имаш ли си любима по-цялостна хипотеза или само наброски?
 

Едно от нещата, които ни остава, е да ползваме изследванията на тези, които могат да погледнат "ОТВЪД", такива СЪЩЕСТВА е имало и има и то в различни страни.
Наричали са ги адепти, посветени, Учители (има и адепти от женски пол(за уточнение:).
В един от псалмите на Давид има стих "Пришлец съм на тази земя"... Тези Учители са идвали в различни времена на Земята и са помагали за развитието на човечеството.

Каква е гаранцията, че тези същества не са демони или обладани от демони?

А относно Давид, той казва това, което е казано по-късно и от апостол Павел за всички вярващи. Идеята е, че нашият дом е в рая при Христос, трябва да живеем с мисълта, че тук сме само да си свършим работата - да бъдем свидетелство за любовта на Бог към хората и спасението което имат, чрез Него. Нашият дом не е тук, цяла вечност ще сме с Христос на небето.

Deepinside, отново те призовавам да не си вадиш стихчета от Библията извън контекста.

Общи условия

Активация на акаунт