Тиган T E F A L

  • 6 163
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз не схванах изобщо връзката между сача и този оребрен тиган.

Та точно този тиган-уж скара е доста практичен, но за малко порции. Примерно за двама е идеален, мяташ две пържолки и два моркова и нямаш грижи.  Но за повече... newsm78.. в един момент месцата започват да се пържат, а не да се пекат, т.с. мазнината няма къде да изтече(целта на скарата не е ли точно в оттичане на мазнината), да не говорим ако решиш да сложиш зеленчук с високо воднисто съдържание, то е цвърчене, то са пръски... Mr. Green И не съм съгласна, че лесно се почиства. Това е мое лично мнение за цялата серия Тефал.

# 16
  • Мнения: 6 958
Имам оребрен и всичко става много добре, но предимно от по твърди, а не размекнати зеленчуци, а за месо от всякакво става и всичко без мазнина  Peace

# 17
  • Мнения: 12 784
Аз не схванах изобщо връзката между сача и този оребрен тиган.

Та точно този тиган-уж скара е доста практичен, но за малко порции. Примерно за двама е идеален, мяташ две пържолки и два моркова и нямаш грижи.  Но за повече... newsm78.. в един момент месцата започват да се пържат, а не да се пекат, т.с. мазнината няма къде да изтече(целта на скарата не е ли точно в оттичане на мазнината), да не говорим ако решиш да сложиш зеленчук с високо воднисто съдържание, то е цвърчене, то са пръски... Mr. Green И не съм съгласна, че лесно се почиства. Това е мое лично мнение за цялата серия Тефал.
Е, в сравнение със скарата си е направо песен почистването, аз предимно заради това си го взех. Само че на Тефал тези, които съм виждала, не са кой знае колко релефни, на моя ребрата са по-височки и си става кано на скара. Само от време на време ако се е събрала мазнина или сок от това, което пека, просто го изливам и евентуално забърсвам с домакинска хартия, преди да сложа следващото да се пече.

# 18
  • Мнения: 57
имам такъв оребрен тиган, но нещо не съм много доволна. А и тази точка не виждам да свети. Просто не мога да разбера защо , след като е тефлонов ми залепват нещата. Слагам и мазнина

# 19
  • Мнения: 1 449
А и тази точка не виждам да свети.
Точката не свети - когато тиганът загрее, изчезват "лъчите" на точката т.е. тя цялата става равномерно червена.

# 20
  • Мнения: 135
Имам грил-тиган на TEFAL и съм много доволна. Пека абсолютно всичко на него - от патладжани до пържоли. Хубавото е, че пържолите може да се задушат накрая с вино или друг сос, а да имат характерен вкус на месо печено на скара. Кюфтетата стават много добре, рибата също. Ние много обичаме брускети с риган и зехтин, на грил-тигана стават перфектни! Не че съм зарязала скарата и фурната, но за разнообразие и особено за мариновани заленчуци или меса е много удобен. Естествено не твърдя, че е нещо универсално и "незаменимо", но е полезна вещ за всяка кухня.  chef

# 21
  • София
  • Мнения: 9 477
Аз имам такъв Тефал. От преди 7 г. обаче... Wink
Сега вече виждам, че постепенно тефалското покритие се е обелило. На едни малки черни люспички се отделя.. Sad
Особено, като правим палачинки и остават едни малки ситни люспички по тестото...
Плаче си за смяна вече. Wink
С какъв Тефал е хубаво да го заменим? Идеи? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт