странен въпрос

  • 1 893
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 691
И аз готвя сама без да се бия в гърдите Simple Smile Правя го защото обичам да готвя, а не защото вариантът с купените пюрета е лош. Сок обаче ако давах, щеше да е задължително прясно изцеден.

# 46
  • Мнения: 887
Сокове съм правила, а пюретата бяха готови - така ги предпочиташе синът ми.

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Първо ги приготвях сама,после купувах.Зависи от сезона.
По начало не пие много сокчета,но вода пие в промишлени количества. Laughing

# 48
  • Мнения: 474
Благодаря на мамите за съветите....... а на тези мами които правят пюретата сами едно голямо: БРАВО  Peace  Аз мисла да купувам  Mr. Green /ще видим/...
....ами само не разбрах тогава защо педиатърката ми каза: първо сокчета, после плодови пюрета, зеленчукови и т.н. .....  Confused а сега сме повечето на АМ, защото къмата много намаля  Sad какво ли не опитах .......

# 49
  • Мнения: 4 447
Благодаря на мамите за съветите....... а на тези мами които правят пюретата сами едно голямо: БРАВО  Peace  Аз мисла да купувам  Mr. Green /ще видим/...
....ами само не разбрах тогава защо педиатърката ми каза: първо сокчета, после плодови пюрета, зеленчукови и т.н. .....  Confused а сега сме повечето на АМ, защото къмата много намаля  Sad какво ли не опитах .......

Иди в кърмаческия, там ще ти помогнат. МОля те , не давай сок първо, а последно. Grinning

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Захранвах с купени пюрета.

# 51
  • Мнения: 1 672
аз захраних беба с плодово пюре, преди това не бях давала сокове и в момента не давам. Пюретата ги купувам и нямам намерение да ги правя за наоред



# 52
  • Мнения: 3 695
Захраних и все още я храня с готови купени пюрета. Бих правила домашни, ако имах домашни екологично чисти зеленчуци, но нямам. Не виждам нищо в сложно в това да свариш зеленчуци и да ги пасираш, че чак да се гордееш с това. Сигурно им е приятно, че правят нещо специално за бебето. Като порасне още малко и аз ще приготвям, но засега положението е такова.
Успех!

# 53
  • Мнения: 620
Аз съм за разнообразието. И купени и домашно приготвени. Така хем се научават на истинския вкус на храната, хем свикват с химията Simple Smile
 Купените си спомням бяха много удобни за всякакви излизаници, гости, разходки, екстремни ситуации. А като не ни предстоеше нищо такова, готвих вкъщи - не помня да ми е отнемало повече от 15 минути, важното е да имаш пасатор. Друго предимство на домашните е че са по-евтини (на времето за мен беше много важен този момент), а в началото детето яде съвсем малко и голямата част от бурканчето се налагаше да изхвърлям - много ме болеше сърцето  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 423
Първоначалано започнах с купени пюрета, но малката се разболя и неможеше нищо да яде освен някаква диетична каша, която неможеше да я вкуси, хич не я хареса и педито ми каза да сваря картофче, морковче и чушка и да го направя на пюре и така и направих, ами детето си изяде всичко без проблем и от този момент нататък неискаше и да види купено пюре и само си и готвех Grinning Немога да бъда категорична за това дали е по-добре купено или ти да си готвиш, но моето мнение е, че първите месеци трябва да са купени, но в последствие не виждам никакъв проБлем да си му ги правиш в къщи манджите, та дори ми се струва по-добрия вариант за детето(но не и за теб Laughing), въпреки, че аз правя на дъщеря ми яденето с голямо удоволствие!

# 55
  • Мнения: 9 050
Първоначалано започнах с купени пюрета, но малката се разболя и неможеше нищо да яде освен някаква диетична каша, която неможеше да я вкуси, хич не я хареса и педито ми каза да сваря картофче, морковче и чушка и да го направя на пюре и така и направих, ами детето си изяде всичко без проблем и от този момент нататък неискаше и да види купено пюре и само си и готвех Grinning Немога да бъда категорична за това дали е по-добре купено или ти да си готвиш, но моето мнение е, че първите месеци трябва да са купени, но в последствие не виждам никакъв проБлем да си му ги правиш в къщи манджите, та дори ми се струва по-добрия вариант за детето(но не и за теб Laughing), въпреки, че аз правя на дъщеря ми яденето с голямо удоволствие!

Емииии, явно сте по-добри готвачки  Laughing Аз на моя му готвя, масълце слагам, любов, грижи, позитивни енергии, абе какво ли не пробвах - моите пюрета ги не ще. Той и към купените е придирчив, обаче към моите е безкомпромисен. Нищо не яде.
За сметка на това, като го записах преди месец на детска кухня - всичко си омита. И аз се родих. срещу 20 лева на месец - никакви грижи  Laughing

# 56
  • Мнения: 653
Аз те съветвам ако си решила да купуваш пюретата те да са качествени.А ако качествените ти идват скъпи и си принудена да купуваш Ганьовите да речем, по-добре готви на детето.

Предимството на някой купени е, че са много добре балансирани, подходящо пасирани за съответната възраст и с уж със строго контролирано качество.Като техен недостатък намирам това, че все пак са си престояли в бурканите, а това определено променя вкусовите качества на храната.

Предимството на домашно приготвените е, че винаги са прясни и вкуса им е свеж, по-вкусно е.Ако готвиш по точни рецепти, също ще са добре балансирани.
Недостатък им е това, че продуктите които купуваш от пазара не са със строг контрол, като при бебешките храни и реално погледнато не ти е много ясно с какво точно храниш детето си.Губиш много време в готвене, особено ако продължиш с това и след годинката.
много точно написано Peace

# 57
  • Мнения: 4 621
Пюренцата ги купувах, а сокчетата някои си ги правих аз, други купувах Peace

Общи условия

Активация на акаунт