Пшеничените пръчици

  • 5 630
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 463
Споко момичета !По-добре да гледат на вас като на оная с изгъзиците отколкото да си тровите децата!То и на мен скоро ми обясняваха как трябва да бързам със захранванета.За къде са се разбързали тези майки бе!!!

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цитат на: Taneto
Just a Girl,

аджеба какво искаш да ни кажеш с твоя постинг?! Темата е малко изтъркана.....


Хм, трябва ли да съм тук от 20 години, че да не повтарям темите??? Споделих мнение! Който иска да отговаря, отговаря! На който му е изтъркана темата - да не отговаря!!!

То по тази логика всички теми са изтъркани и предъвкани по няколко пъти!!!

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Taneto
Just a Girl,

аджеба какво искаш да ни кажеш с твоя постинг?! Темата е малко изтъркана.....

Тането,май много се вживяваш в ролята на "старо куче"......естествено е някои теми да се повтарят,а и не сме тук "да откривме топлата вода" Wink
Айде,нЕма нужда....

# 18
  • Мнения: 1 517
Аз искам да питам нещо друго - за тези Трохо, които всички тук давате.... В "Господари на ефира" показаха как в един такъв пакет, запечатан, имаше жива хлебарка, колкото и ужасно да звучи. Не се ли притеснявате, че може би хигиената на производството не е висока? Аз по принцип също бих предпочела нещо по-здравословно, но... онова предаване ме порази.
Засега Маринка си похапва хлебец - бял, ръжен, или бисквитки, и то съвсем не й ги тикам, а сама си ги докопва, че и реве, ако й ги вземеш. Ще ми се да мога да й давам повече видове "храни за ядене с пръсти", но нямам особена идея какви да бъдат.  Thinking
А иначе и около мен всички майки дават още на 5-6 месеца царевични пръчици и солети, и мен ме гледаха странно, когато на 5 месеца още не давах зеленчукови и месни пюрета, даваха ми съвети как детето ако не го захраня "навреме", ще изостане или няма да се научи да приема по-гъста храна... Ама какво да се прави. Защо трябва да се дразним от това? Всеки си храни детето, както намери за добре.
Лошото е, ако не сме уверени в това, което правим, чувстваме се различни и се чудим: "дали пък не трябва и аз да правя като другите?".

# 19
  • Мнения: 1 383
Като беше малък синът ми бях открила едни царевични пръчици на диетичния щанд, без сол и мазнина. Беше на 9-10 месеца като му ги давах. После една зъболекарка ми каза, че тия"бъзикни" били много вредни за зъбките, защото полепвали по тях, и се отказах. Солети ме беше страх да не се задави, много са твърди. Сега като е голям само солети му давам. Лъскавите опаковки с пръчици и чипсове го привличат, но знае, че "мама не дава", и дори да го почерпят не иска. Е, не сме идеални, сладкото ни е голям порок.

# 20
  • Мнения: X
Аз от личен опит знам, да не се меся в начина по който дадена майка си гледа детето - за мен е ненормално, че му дава, за нея , че не давам на мойта....хич не ми и правят впечатление тези неща Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 516
Преди два дни,една мама на 4етири месе4но бебе предложи на синът ми цареви4ни пръ4ици.Нямаше нужда да отказвам,защото детето ми непрояви никакъв интерес,но бях свидетел,как 4етери месе4ният бебо дъв4еше с охота и  без проблем,въпросните гризини ooooh!
Не се наемам да обясмявам ве4е кое е полезно и допустимо за бебетата,защото съм полу4авала съвети от майки,4е е време освен кърма да давам и кисело мляко за разнообразие #Shocked
Така,4е всеки си отговаря за собствените си деца-да са  ни живи и здрави вси4ките!

# 22
  • Мнения: 1 071
Само искам да ви кажа,че моята дъщеря я кърмих 7 месеца,като на 5-я й вземах храна от детската кухня,която тя обожава.Давала съм й всичко по схемите от книгите,но не съм й спирала кърмата.В момента тя си има съвсем нормален апетит и си хапва от всичко.Аз също съм противник на царевичните пръчки,но от всички май най свестни са Слънчо и не виждам лошо да се дават от време на време.Солетки обикновени също.
Но разбира се,всичко е въпрос на гледна точка.

# 23
  • Мнения: 356
Цитат на: boo
...Не, че само храненето е изиграло роля за това, но аз наистина вярвам в създаване на здравословни навици на хранене от ранна детска възраст.

На теория е така. Аз също не давам на малкия нищо от изброените от вас неща и още дълго няма да ги давам, но се съмнявам, че това му създава някакви навици на хранене. На дъщеря ми не бях давала шоколад, царевични пръчки, вафли, кроасани, баници и др. подобни до навършване на 2 години. В момента любимите и неща са шоколад и царевични пръчки и може да ги яде в неограничени количества ако я оставя.

Общи условия

Активация на акаунт