Защо бебето ми прави така?

  • 11 475
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
А замислял ли си се като педиатър защо тези майки, които кърмят на поискване успяват да кърмят толкова дълго, колкото искат, а тези, които кърмят под режим им спъра кърмата? Или смяташ че е нормално да не се кърми и трябва да посъветваме майката просто да се откаже?
Аз също кърмя на поискване. В нашия род и в семейството на мъжа ми има доста дълго кърмени на поискване хора-аз, баща ми, майка ми, свекър ми и мъжа ми. Нито един от нас няма хранителни разстройства или булимия. Нито пък има някой затлъстял.
Може ли също да обясниш защо човека толкова много се различава от другите бозайници, че не бива да си кърми децата така, както правят всички други животни-да дават на малките си винаги, когато им се стори че трябва? Или пък всички бозайници кърмят под час?

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Birdie, дай малко литература, любопитна съм на какво се базират някои твърдения Thinking

# 17
  • Мнения: 8 585
А замислял ли си се като педиатър защо тези майки, които кърмят на поискване успяват да кърмят толкова дълго, колкото искат, а тези, които кърмят под режим им спира кърмата? Или смяташ че е нормално да не се кърми и трябва да посъветваме майката просто да се откаже?
Аз също кърмя на поискване. В нашия род и в семейството на мъжа ми има доста дълго кърмени на поискване хора-аз, баща ми, майка ми, свекър ми и мъжа ми. Нито един от нас няма хранителни разстройства или булимия. Нито пък има някой затлъстял.
Може ли също да обясниш защо човека толкова много се различава от другите бозайници, че не бива да си кърми децата така, както правят всички други животни-да дават на малките си винаги, когато им се стори че трябва? Или пък всички бозайници кърмят под час?
Аз не твърдя, че трябва да кърмите под часовник. Аз казвам че не бива да давате храна "за успокоение".
Иначе термина "на поискване" е много относителен и позволява свободна интерпретация в която и посока желаете.
Децата може да са неспокойни по редица причини-само една от тях (глад) е повод за хранене. Може да гушкате или правите кенгуро и без да храните.

Сравненията с другите млекопитаещи нямат място по една проста причина-всички останали млекопитаещи са различни по интелект, психология, поведение от човешкото млекопитаещо.

# 18
  • Мнения: 8 585
Birdie, дай малко литература, любопитна съм на какво се базират някои твърдения Thinking
Кои твърдения, например Wink

# 19
  • Мнения: 2 829
Как се разбира тогава дали детето суче за успокоение или от глад? Опитваме всичко възможно да го успокоим и само когато нищо друго не помага му се дава да яде?
А примитивните народи и по-бедните, които просто НЯМАТ биберони и часовници и не знаят как е "правилно" да се кърми също ли са
различни по интелект, психология, поведение от човешкото млекопитаещо.
Освен моя личен опит с успешно кърмене на поискване (и да, ползвала съм кърменето за успокоение, много ме улеснява) имам и наблюдения над доста майки-приятелки. Дори в няколко случая с увеличаване на броя и честотата на кърмене няколко успяха да махнат добавката. Бебетата кърмени на поискване плачат по-рядко и по-малко.
Накрая-имам и една приятелка, която все още се изцежда и дава кърма с биберон на детето си-на 1 година и 1 месец. Тъй като тя винаги знае колко кърма има напълно се доверявам на твърдението и, че колкото по-често и по-дълго цеди толкова повече кърма има. На нея самата и се наложи 2 пъти да си увеличава количеството кърма-на 2 пъти искаше да намалява цеденето и да отбива вече, но детенцето е с алергия, като се появи алергията и тя решава да увеличи количеството на кърмата пак.
Тази майка природен феномен ли е?

# 20
  • София
  • Мнения: 12 231
      Гарантирам че не преяждат когато сучат за успокоение или приспиване. За разлика от храненето с шише където бебето дори само да иска да задоволява сукателния си рефлекс няма как да не поема храна, при кърмените бебето това не е така. Количеството мляко което изсукват в този случай е нищожно защото не правят истински сукателни движения като при хранене и могат до контролират в известна степен млякото което поемат.
       Бърди сподели ти малко личен опит  Wink Или още по-добре ела да успокоиш две ревящи бебета, може би ако имаш сили да ги разнасяш в продължение на един час ще стане, но за мен по-лесно е да си легна с тях и за една минута да ги успокоя или приспя  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 585
Преди да Ви отговоря, цифрите говорят сами:
10.08.06-0м-3.189 --- 11.09.06-1м-4.750кг тоест за месец 1561 гр при норма и желано максимум до 800-900 грама.
11.09.06-1м-4.750кг---- 10.10 ->>6.100кг тоест за един месец 1350 вместо 800-900 грама.

На 2 месеца детето е с удвоено тегло на раждане. Нещо, което трябва да стане на около 4 месеца.
Ето затова не се храни за "успокоение". Този начин на наддаване, независимо че детето не изглежда пълно след 12 месец са мега фактори за артериална хипертония след 35 и за затлъстяване след тази възраст.

12.03-7м-9.700
На 12 месеца дете родено 3100 трябва да е около 9000-9300гр. Вие на 7 месеца сте с такова тегло.
На 12 месеца колко ще тежи детето??
Следете теглото на децата си внимателно!!


Затова ще почна да пиша тук... защото всеки си пише каквото му хрумне и дава "съвети" без изобщо да разбира материята...
Простете, истината трябва да се види...

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 16:10 от Birdie

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
  А колко тежи един мъж на 30 години?
  Да си забелязал че кърмените бебета може да качат много първите месеци и после да забавят темпото. Погледна ли и ръста на младежа?
  Моите в момента на годинка нямат и 8 кг, но определено не е проблем, защото аз съм около 45 кг. Това не ми попречи да износя и родя две бебета по 2,5 кг. Всяко бебе както и възрастните хора си е индивидуално и качва по различен начин.
  Може ли да ми докажеш че това бебе или пък моите,  хранени под режим с АМ, няма да са същите кг.
  И моля те не е нужно да стряскаш майките с подобни твърдения. Peace Значи норма 800 - 900 грама. И какво ако е по-малко дохранване, а в противен случай диета ли?

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не съм съгласна с долуцитираното!
Преди да Ви отговоря, цифрите говорят сами:
10.08.06-0м-3.189 --- 11.09.06-1м-4.750кг тоест за месец 1561 гр при норма и желано максимум до 800-900 грама.
11.09.06-1м-4.750кг---- 10.10 ->>6.100кг тоест за един месец 1350 вместо 800-900 грама.

На 2 месеца детето е с удвоено тегло на раждане. Нещо, което трябва да стане на около 4 месеца.
Ето затова не се храни за "успокоение". Този начин на наддаване, независимо че детето не изглежда пълно след 12 месец са мега фактори за артериална хипертония след 35 и за затлъстяване след тази възраст.

12.03-7м-9.700
На 12 месеца дете родено 3100 трябва да е около 9 кг. Вие на 7 месеца сте с такова тегло.
На 12 месеца колко ще тежи детето??


Затова ще почна да пиша тук... защото всеки си пише каквото му хрумне и дава "съвети" без изобщо да разбира материята...
Простете, истината трябва да се види...



На какво се базират нормите? Нима таблиците не се правят въз основа на средностатистически данни? Тези данни дали са взети само от изключително кърмени бебета? Взето ли е под внимание тегло и ръст на родителите?


# 24
  • Мнения: 2 829
На 12 месеца детето тежи 11.300 кг, и е високо 80 сантиметра. По таблицата ръст/тегло на Световната Здравна Организация детето винаги е било в долната граница. Бащата на детето е висок 1.90, аз-1.70, затова и не очаквам да е нисък малкия. Бащата е бил още по-едро бебе (също кърмен на поискване и "преяждал" доста) и в момента е по-скоро слаб.
Малкия в момента е изключително енергично бебе, ходи сам, тича и т.н. доста е самостоятелен и вече не суче винаги когато му предложа а само когато той реши. Т.е. не можах да го "повредя" и да яде непрекъснато.
Вие погледнахте ли и показателя "ръст" преди да дадете теглото на бебето ми като пример за преяждане?

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
       Аз пък гледам таблицата на СЗО - http://www.who.int/childgrowth/standards/w_f_a_tables_z_boys/en/index.html
       За момче родено 3,300 на месец средното е 4,500 кг - тоест 1,200
                                         на 2 месеца средното е 5,600 - тоест 1,100
                                             3                             6,400
       Като това е усреднено за всички бебета, не само за кърмените, те не качват равномерно и определено наддават повече в началото.

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Щерката е от тези-с кърмене на поискване.Но нали гледам часовника-поискването си е в определени часове.Тя сама си е установила режим. На 12месеца е 9кг. С двама високи родители.  И е много енергична.
 Това за успокояването на гърда,с какво е по-лошо от успокояването със шише с вода или чайче или биберон,които непрестанно са в устата на немалко деца?

# 27
  • Мнения: 8 585
       Аз пък гледам таблицата на СЗО - http://www.who.int/childgrowth/standards/w_f_a_tables_z_boys/en/index.html
       За момче родено 3,300 на месец средното е 4,500 кг - тоест 1,200
                                         на 2 месеца средното е 5,600 - тоест 1,100
                                             3                             6,400
       Като това е усреднено за всички бебета, не само за кърмените, те не качват равномерно и определено наддават повече в началото.
Това са z-score. Не гледате където трябва Simple Smile
Ето тук:
http://www.cdc.gov/growthcharts/

са едни добри криви.
Освен това, ако Ви прави впечатление, детето, за което говорим се ражда с тегло 3189 и за месец прескача 3 места нагоре.
После отново продължава да прескача места, за да стигне на 4 месеца до почти 90 перцентил по тегло. А е почнало детето от 25 перцентил по тегло-тоест по ниско от средното, идеалното.
Нещо, което НЕ Е нито норма, нито желано!!

Оставете на тези, които разбират моля...

# 28
  • Мнения: 888
Birdie, стига вече Stop
Малката Лора- родена с тегло 2, 450 кг., 46 см.- кърмена на поискване до момента и почти само на кърма:
2 месеца- 4, 770 кг., 50 см.
3 месеца- 5, 520 кг., 56 см.
4 месеца- 6, 115 кг., 58 см.
5 месеца- 6, 550 кг., 60 см.
6 месеца- 6, 860 кг., 62, 5 см.
7 месеца- 7, 300 кг., 64, 5 см.
И за нея ли ще кажеш, че е "затлъстяла"...що за глупости... Crossing Arms- децата са различни и наддават различно...

Оставете на тези, които разбират моля...
Joy

# 29
  • Мнения: 8 585
На 12 месеца детето тежи 11.300 кг, и е високо 80 сантиметра. По таблицата ръст/тегло на Световната Здравна Организация детето винаги е било в долната граница. Бащата на детето е висок 1.90, аз-1.70, затова и не очаквам да е нисък малкия. Бащата е бил още по-едро бебе (също кърмен на поискване и "преяждал" доста) и в момента е по-скоро слаб.
Малкия в момента е изключително енергично бебе, ходи сам, тича и т.н. доста е самостоятелен и вече не суче винаги когато му предложа а само когато той реши. Т.е. не можах да го "повредя" и да яде непрекъснато.
Вие погледнахте ли и показателя "ръст" преди да дадете теглото на бебето ми като пример за преяждане?
Погледнах всичко.
Акцелерацията не е добра и е в повече за първите 6 месеца.
детето е отслабнало с течение на времето или поради нежеланието да давате храна след 6 месец, или поради по-продължителното кърмене като времетраене.
От 4м до 7м имате 1800 гр което е 600 гр на месец и е добре. Но това е защото упорито продължавате с кърменето (и това е добре) и със захранването не сте по "Бг схеми". Иначе досега да сте "изхвърчали" над 13-14 кг. Тоест, имате късмет...

Въпреки това, такива акцелерации за първите месеци са крайно нежелателни...

Общи условия

Активация на акаунт