бременност, безсъние и валериан?????

  • 11 588
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 168
И аз съм така .. будувам по цели нощи .. но свикнах вече.. не ми е скучно. Чета си нещо из форума и си правя планове и списъци.
После през деня си доспивам, ако ми се спи. Не мога да се насилвам да спя.

Понакога си мисля, че природата ме подготвя, защото после ще е голямото будуване и недоспиване.
Така, че споко. Ако не ти пречи, не взимай лекарства. 

Успех!

# 16
  • Мнения: 620
На мен ми исписаха Неврохил (хомеопатично), от него поспах една седмица и пак спрях да спя. Реших, че съм свикнала, опитах още една седмица и се отказах. Гадно ми е да пия лекадства. Нито мляко, нито чайове, нито физическо изморяване, нито секс, нищо не помага. Не спя. Имам нощи, когато въобще не заспивам, дори за малко, а не мога и да спя през деня... Не ми е скучно, гледам телевизия, чета нещо, но гадното е, че през деня нищо не мога да свърша, защото съм изморена. 
Не знам дали природата е решила да ме подготвя по този садистичен начин  #Cussing out, по.добре да ми беше дала възможност да се наспя предварително !
Предната бременост нямах такъв проблем, къртих по цели нощи. Но тогава пък сънувах кошмари, а през деня тънех в страшна депресия - каво ли е искала да каже природата с това ? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 791
Моя позната е в начална бременност и пие валерианови капки по предписание на лекар! Когато се налага е по-добрия вариант, отколкото майката да се изнервя и съответно бебето да го усеща - то усеща всяко настроение на мама, както всички знаем  Wink и от собствен опит ще кажа, че след раждането на бебето му се отразява най-много. Ако майката е неспокойна, нервна или често плаче, детето после също много плаче, изнервя се от дреболии или дори като си стои спокойно изведнъж истерясва. Първата ми бременност протече с доста семейни проблеми и постоянно плачех /макар и никой да не ме беше светнал, че един валериан ще свърши работа/.
Всеки преценява за себе си може ли да издържи на напрежението по време на бременност или не - не е срамно или чак толкова вредно да се вземе леко успокоително. И го казвам като човек, който по принцип и вит. С да пие пак пита лекаря дали няма да навреди  Rolling Eyes 
Хубава бременност и много семейно щастие ти пожелавам!

# 18
  • Мнения: 5 362

Момичета, писах по-горе, не четете ли Rolling Eyes?
Седатив ПС - 3х2 табл. се смучат. Аз лично и като се събудех нощем също си вземах. Отлични резултати Peace.
Не може да се препоръчват така хомеопатични лекарства!!!
Подкрепям Peace
А за валериана-аз не бих рискувала Naughty

# 19
  • Мнения: 3 268
Нищо не предприемай сама,а говори с лекаря си.На мен в деветия месец ми изписа по половин хапче Диазепам вечер,защото бях много зле с нервите.Помагаше ми много.Но само с лекар,чу ли!

# 20
  • Мнения: X
моят гинеколог ми каза,когато се чувствам напрегната спокойно може да смуча валидол.даже и в листовката пише няма противопоказания за бременни.успех

# 21
  • Мнения: 3 416
Значи не само аз караконджулствам Laughing,изморена съм много от това бесзъние,но въпреки всичко не мога да спя и аз. Доста често ми се събира не повече от 2ч.сън...з съм пила валериан,какво пък толкова страшно има? Това е билка,пък и зависи колко капки си слагаш,ако са малко няма проблем...ама на мен не ми помогнаха много за съня...

# 22
  • Мнения: 6 164
Питай си лекаря. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 119
Момичета и аз не спях като бях бременна , не спя и сега де...видно е колко е часа...но ако имате възможност да спите през деня...не мисля че има нужда от притеснения...четях си форума...свалях детски приказки и песни...и сега малката/на по4ти 2 годинки е/си ги слуша с удоволствие и припява даже...  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 849
По-добре хомеопатичното Седатиф ПС Peace.
Успокоява нервата и приспива .

# 25
  • Мнения: 498
Ами аз съм против всякакви лекарства по време на бременността.Аз гнойна ангина изкарах без едно хапче.Естествено ако лекар прецени съм съгласна.Колкото до валериана не случайно на опаковката и на капките пише,че не се препоръчва при бременност! Peace

# 26
  • Мнения: 724
И аз бях така стиснах зъби и премина.Нищо не съм пила най добре попитай лекаря си!

# 27
  • Мнения: 1 233
Аз също имах проблеми със съня, но не съм пила нищо.

# 28
  • Мнения: 3 268
Аз със съня нямах проблем,а с нервите.Случва ми се за първи път в живота.Ръцете и краката ми подскачаха вечер,не можех място да си намеря в деветия месец.Затова лекарката ми предписа успокояващи.Както казах дозата беше половин хапче и то само ако почнат да ми подскачат краката,като лежа.Понякога наистина не се издържаше.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам подобен проблем. Спя си без проблеми и по много Laughing Консултирай се с лекаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт