Когато,те измами приятелка.

  • 3 402
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Плюй и отмини.
Времето е безпощаден съдник.   bouquet

И има вечно приятелство-просто това не е човека за теб.

# 16
  • Мнения: 4 380
Никога не давам назаем суми, на които разчитам, дори след време. Досега винаги са ми връщали парите (да чукна на дърво), понякога с много голямо закъснение (но и с извинения, че и с лихви), идвали са ми като "непредвидени" приходи. Мразя да си искам вересиите, никога не го правя, но ако не ми ги върнат - не давам повторно на същия човек, въпреки че не прекратявам отношенията си с него.

И аз принципно съм така и не бих поискала парите, не ми бяха изпотрябвали, НО...нямам намерение да ставам съучастник в тайните и игрички със съпруга и да спонсорирам някакъв си мухльо циганин който и съсипва семейството. Така че въпросът за връщането на заема беше принципен. Освен всичко, имам право да знам за какво и за кого ги давам. Да лъже мъжа си и майка си. Като се сетя за лъжите и, и ми се гади. Sick

# 17
  • Мнения: 6 713
И аз имах една такава добра позната, не се бяхме чували и виждали 1-2 години и се присети изведнъж, че съм й приятелка.  Shocked
Трябваха й доста пари, искаше да изтегля заем за нея, нещо от порядъка на заем за 2-3 години, защото работата ми позволяваше, а тя не работеше тогава... #Crazy
И почна един тормоз - телефонен, у дома, в работата... Sick Стигна се дотам да й кажа, ако ми се обади още един път затова, по-добре да не го прави.
Изключително добре знаех, че парите й трябваха много, нея мъжът й я караше да ми ги иска. #Crazy
После се оказа, че собствената й майка и баща не искат да чуят да й теглят заем. Въобще - свят широк.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 2 908
Плюй и отмини.
Времето е безпощаден съдник.   bouquet

И има вечно приятелство-просто това не е човека за теб.
Peace Peace Peace
Ако знаеш колко съм плакала заради такива"приятелки".Не си наивна-и аз бях така,но ще се научиш-пак като на толкова години чак те мамят....От малка ме научиха.Не си струва...И наистина има страхотни приятелки-трябва да ги откриеш и да не падаш духом.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има една приказка: "Ако искаш да се отървеш от някой приятел, дай му пари на заем".
Та така, майната им и на парите и на приятелката, другият път ще се замислиш, нали?

# 20
  • Мнения: 2 249
еее точно ме подсети за един приятел дето така и не ми върна едни 300 лв(дадени преди вече 4 години-отписала съм ги още тогава)-ама не мога да му се сърдя,щото човека така ги разбира нещата-решил е ,че имам повече пари от него и не ми трябват-тоест не си прави и труда даже Mr. Green ама от тогава ме е черпил толкова пъти по заведения ,ч все едно ми ги е върнал Wink
опитвам се да кажа,че всичко зависи от отношения-аз с моите най-близки приятели имам точно такива-винаги ако ми искат давам-е говоря за по-малки суми-20,30,50 лв-и на момента ги забравям-ама и те ми дават ако ми трябват-на същия принцип

ако е едностранно обаче е много кофти-особено ако се прави на луда както в случая Crossing Arms #Cussing out-
най-ми беше тъпо преди години,когато едно бившо гадже се опита да ме метне с едни 200 лв-ама аз бях упорита-търсих си ги до дупка-накрая си ги поисках от баща му Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 474
Аз също съм давала голяма сума пари на най-добрата си приятелка и съм чакала да ми ги върне. Ситуацията беше много странна. Бяхме студентки, живеехме при родителите си- в един блок и вход. Тя ме моли за пари, аз й давам месечната си заплата+стипендия / работех и учех/ и разбира се, казвам на родителите си, т.к. оставам без пари и те трябва да ми дават. Всичко е добре, но минава месец, 2, 5, година- никой не говори за пари. Приятелката ми мълчи, аз мълча. Майка ми започва да подпитва все по-често, т.к. виждаме, че семейството на приятелката си купуват нови скъпи неща, отиват на екскурзия. Спомням си колко гадно ми беше- исках да преглътна тази сума в името на приятелството, но не можех. Исках поне едно извинение, обяснение или нещо такова да чуя.
След повече от 1 година приятелката ми замина за чужбина да учи и работи. Като се върна за отпуска в Бг, значи поне още 1 година, извади парите + голям подарък и ми ги върна. Обясни ми, че тези пари е трябвало да си ги спечели сама, да ги спести. Не е можела да вземе от родителите си. Колко й се ядосах тогава- ако своевременно ми беше казала, нямаше да се изяждам от съмнение, от неприятни мисли и т.н. Дано и при вас се получи подобно нещо.
Ако не- пиеш чаша вода и животът продължава!

# 22
  • Мнения: 4 733
Много неприятно. Както съм споменавала и друг път, финансови взаимоотношения и приятелство не бива да се смесват.

# 23
  • Мнения: 4 380
Аз също съм давала голяма сума пари на най-добрата си приятелка и съм чакала да ми ги върне. Ситуацията беше много странна. Бяхме студентки, живеехме при родителите си- в един блок и вход. Тя ме моли за пари, аз й давам месечната си заплата+стипендия / работех и учех/ и разбира се, казвам на родителите си, т.к. оставам без пари и те трябва да ми дават. Всичко е добре, но минава месец, 2, 5, година- никой не говори за пари. Приятелката ми мълчи, аз мълча. Майка ми започва да подпитва все по-често, т.к. виждаме, че семейството на приятелката си купуват нови скъпи неща, отиват на екскурзия. Спомням си колко гадно ми беше- исках да преглътна тази сума в името на приятелството, но не можех. Исках поне едно извинение, обяснение или нещо такова да чуя.
След повече от 1 година приятелката ми замина за чужбина да учи и работи. Като се върна за отпуска в Бг, значи поне още 1 година, извади парите + голям подарък и ми ги върна. Обясни ми, че тези пари е трябвало да си ги спечели сама, да ги спести. Не е можела да вземе от родителите си. Колко й се ядосах тогава- ако своевременно ми беше казала, нямаше да се изяждам от съмнение, от неприятни мисли и т.н. Дано и при вас се получи подобно нещо.
Ако не- пиеш чаша вода и животът продължава!

Как така "да ги спечели"? Laughing Ами ако не ги спечели? Даваш на заем винаги с условие за определен срок, нали? Какви са тези безсрочни заеми? ooooh!

Не разбирам аз такива взаимоотношения. Майка ми вечно взима-дава. Аз нито взимам, нито давам и не понасям такива взаимоотношения. Crossing Arms  Като имам пари да не съм банка? Crossing Arms
Всеки да си прави сметките. И в най-тежки времена съм имала спестявания за черни дни.

# 24
  • София
  • Мнения: 606
Преди време, когато започвах да се занимавам с бизнес един приятел чужденец ме научи... пари на заем не се дават... ако решиш да дадеш пари го направи така, че да ти е безразлично човека дали ще ти ги върне... тогава те винаги се връщат... правих си опити през годините... и наистина е така... някой ти иска ти му даваш и така се случва, че не ти ги връща... даваш на някого, направо подаряваш и рано или късно този човек ти ги връща...

# 25
  • Мнения: 3 674
Неотдавна имах прекрасен човек за приятел.Тя наистина ми беше приятелка.
В труден момент и помогнах,мисля,че успях,освен морално помогнах и финансово преди това.
Дума не обелих за даденият заем,исках всичко при нея да се успокои и когато има възможност.

Нещата при нея определенно се оправиха,за заема,които и дадох дума не обели,мълчеше и аз мълчах.Помислих,че когато има парите ще ми се издължи...........

Аз ли съм прекаленно наивна,или хората,станаха такива.....................

Забарави...прости...и гледай напред! Не си тормози душата...Пари се печелят...но приятели не.  Wink
Тя след време  сама ще осъзнае   какъв ценен  приятел е изгубила...! 

# 26
  • Мнения: 202
За пръв път съм съгласна 100% с мнението на xenia!  newsm10

# 27
  • Мнения: 1 475
Аз да разкажа една такава случка, само, че бях от обратната страна- т.е бях взела 40лв на заем от "най-добрата ми приятелка"- бяхме се разбрали на заплата да и ги върна! та случката е следната, една седмица преди заплата ми звъни да и ги върна спешно и трябвали, казах и че нямам в момента, тя обаче настояваше и дойде в офиса да си ги иска- сетих се , че имам спестовна книжка  и там имах някакви дребни спестявания Sad Тя дойде с мен в банката и пред очите и изтеглих последните 30лв, които имах в книжката Sadт.е 10лв нямаше на момента от къде да и дам! Много гадно ми стана, а още по-гадно ми стана като ме накара да отидем до един магазин и си купи обувки за 260лв, а се оплакваше, че няма никакви пари! Е кажете и такъв човек може ли да ти бъде приятел????Вижда, че си тегля последните пари от книжката и пак ги взима за да си купи обувки! Е на заплата и дадох и останалите 10лв и оттогава отношенията са ни на съвсем друго ниво- и пари повече от "приятели"на заем не взимам!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Преди време, когато започвах да се занимавам с бизнес един приятел чужденец ме научи... пари на заем не се дават... ако решиш да дадеш пари го направи така, че да ти е безразлично човека дали ще ти ги върне... тогава те винаги се връщат... правих си опити през годините... и наистина е така... някой ти иска ти му даваш и така се случва, че не ти ги връща... даваш на някого, направо подаряваш и рано или късно този човек ти ги връща...
Peace
"Направи добро и го забрави". А парите се изкарват.

# 29
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз да разкажа една такава случка, само, че бях от обратната страна- т.е бях взела 40лв на заем от "най-добрата ми приятелка"- бяхме се разбрали на заплата да и ги върна! та случката е следната, една седмица преди заплата ми звъни да и ги върна спешно и трябвали, казах и че нямам в момента, тя обаче настояваше и дойде в офиса да си ги иска- сетих се , че имам спестовна книжка  и там имах някакви дребни спестявания Sad Тя дойде с мен в банката и пред очите и изтеглих последните 30лв, които имах в книжката Sadт.е 10лв нямаше на момента от къде да и дам! Много гадно ми стана, а още по-гадно ми стана като ме накара да отидем до един магазин и си купи обувки за 260лв, а се оплакваше, че няма никакви пари! Е кажете и такъв човек може ли да ти бъде приятел????Вижда, че си тегля последните пари от книжката и пак ги взима за да си купи обувки! Е на заплата и дадох и останалите 10лв и оттогава отношенията са ни на съвсем друго ниво- и пари повече от "приятели"на заем не взимам!!

Неприятно!При нас обаче нещата се точат от почти година.Не съм държала да ми ги връща на веднъж.Щях да се съглася на месец да ми връща част от парите,за да не я натоварвам много.
Миналата седмица,перди да стане въпроса за парите,разбрах,че е ходила на екскурзия извън България,еееее ами значи,щом има парички да иде на екскурзия би трябвало да може да отдели и моите.

Имаме приятелско семейство,което често остава без парички,искали са ни и винаги сме давали.
През годините,нито веднъж не се опитаха да ни завлекат.Връщаха паричките дадени от нас,когато имаха възможност,но никога не са се направили на ударени и ако мине номера.
През годините,разбрах,че тези хора са ми истински приятели,защото,се е случвало аз да имам нужда от помощ,не говоря за финансова а просто помощ,и те винаги са се отзовавали.
За тях мога да кажау,наистина,че са ми приятели,защото приятелството ни многократно е изпитвано.

А въпросната приятелка,я отсвирвам,дето се вика,халал да са и парите.Както писах и по-горе не ме е яд толкова за сумата въпреки,че не е малка,яд ме е,че те правят на маймуна.

Общи условия

Активация на акаунт