Дупчици на ушите , къде?

  • 2 272
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 967
От лекар знам, че на малко дете (преди 7 год.) не му се пробива ушите именно, защото понякога ухото расте неравномерно и след време дупките се оказват не на точното място, дори и при пробиването си да са ОК.
Не знам дали дупките зарастват, ако не носи обици - аз след като родих повече от 2 год не носих обици, защото като гушках малкия все ми се закачаха по дрешкитему и ме беше страх да не го одраскам, сега също не нося обици постоянно, но като реша от време на времеслагам обици и дупките ми са си ОК, не са зарастнали изобщо.

# 16
  • Мнения: 10 758
От лекар знам, че на малко дете (преди 7 год.) не му се пробива ушите именно, защото понякога ухото расте неравномерно и след време дупките се оказват не на точното място, дори и при пробиването си да са ОК.
Не знам дали дупките зарастват, ако не носи обици - аз след като родих повече от 2 год не носих обици, защото като гушках малкия все ми се закачаха по дрешкитему и ме беше страх да не го одраскам, сега също не нося обици постоянно, но като реша от време на времеслагам обици и дупките ми са си ОК, не са зарастнали изобщо.
Аз говоря за по-дълъг период.Третата ми дупка на едното ухо зарастна за около 6-7 години.

# 17
Ами вече се  обърках какво да правим  ,тъкмо реших да ги махнем и да чакаме да зарастнат дупчиците  , обаче колегата на мъжа ми ни показа снимки и на тяхната дъщеря - почти на 2 години е и същата лекарка и е пробила ушите  пак там  като на нашата и е твърдяла че така трябва!Както и тука се написа според едни дупките се изместват , според други не!Всъщност ето и снимка на нашата щерка , от която се вижда къде са  пробити :
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3762789

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 11:56 от kotanka

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Моите уши ги пробиха като бях във втори клас. Дупките са точно по средата, но посоката на пробиване не е добра - т.е. като сложа обица с винтче е добре, но ако сложа халка, то халката ми винаги стърчи навън.  Не знам дали обясних добре.

Много е грозно като видя някой и обицата му виси на края на ухото. Аз бих оставила дупките да зараснат и като порастне пак ще пробвам.

# 19
  • Мнения: 10 758
Ами вече се  обърках какво да правим  ,тъкмо реших да ги махнем и да чакаме да зарастнат дупчиците  , обаче колегата на мъжа ми ни показа снимки и на тяхната дъщеря - почти на 2 години е и същата лекарка и е пробила ушите  пак там  като на нашата и е твърдяла че така трябва!Както и тука се написа според едни дупките се изместват , според други не!Всъщност ето и снимка на нашата щерка , от която се вижда къде са  пробити :
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3762789
Хъм ThinkingНе е на края според мен Thinking

# 20
  • Мнения: 2 567
Ами вече се  обърках какво да правим  ,тъкмо реших да ги махнем и да чакаме да зарастнат дупчиците  , обаче колегата на мъжа ми ни показа снимки и на тяхната дъщеря - почти на 2 години е и същата лекарка и е пробила ушите  пак там  като на нашата и е твърдяла че така трябва!Както и тука се написа според едни дупките се изместват , според други не!Всъщност ето и снимка на нашата щерка , от която се вижда къде са  пробити :
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3762789
Хъм ThinkingНе е на края според мен Thinking

И на мен ми се струва, че са си добре.

# 21
  • Мнения: 967
На тази снимка дупките на детенцето си изглеждат съвсем на място.  Peace

# 22
  • Мнения: 5 362
Ами вече се  обърках какво да правим  ,тъкмо реших да ги махнем и да чакаме да зарастнат дупчиците  , обаче колегата на мъжа ми ни показа снимки и на тяхната дъщеря - почти на 2 години е и същата лекарка и е пробила ушите  пак там  като на нашата и е твърдяла че така трябва!Както и тука се написа според едни дупките се изместват , според други не!Всъщност ето и снимка на нашата щерка , от която се вижда къде са  пробити :
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3762789
И на мен ми се струват добре продупчени ушичките.Не мисля,че са настрани.

# 23
  • Мнения: 3 268
Махни обиците и толкова. Ушите ще зарастнат, дори може да не личи.
Какво ви е щукнало на 1 годинка да има обици, бе хора? И е грозно, и опасно.
Напълно съм съгласна с Ню.Как може изобщо да дупчите ушите на бебе!

# 24
Много са си добре дупките.Изобщо не махай обеците. Когато ние пробихме ушите на дъщеря ми ми се струваше ,че едната е по-нагоре а другата по в средата Постоянно това гледах и се тормозех/особенно с медицинските личеше/ но после изобщо не забелязваш.Дупките ще се отпуснат малко надолу с времето.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
...Третата ми дупка на едното ухо зарастна за около 6-7 години.

А моите "излишни" няколко дупки за 6-7 години зарастнаха, но продължават да си личат. На пръв поглед винаги си личи къде на едно ухо е имало дупка  Naughty

Не смятам за необходимо да се пробиват ушите на малки момиченца. Според личните ми наблюдения това правят предимно майки, чиито момиченца приличат на момченца. И заради това- бам, обеци. Плешиво бебе с обеци пък направо ме изкъртва  Whistling

# 26
Ами май не избрах много подходяща снимка , защото всички ми казвате че са добре.Но така или иначе решихме да ги оставим ,особено и като видяхме и дъщеричката на нашите кумове-тя е на 4 годинки и досега не бяхме обърнали внимание , но ушите и са пробити почти на същите места, че и по надолу и навън.О'К Благодаря на всички които взехте отношение по темата , снощи бях много притеснена  и вашите мнения много ми помогнаха.

# 27
  • Мнения: 1 233
Ми....на моята дъщеря за 8 години не й се преместиха дупките.
Най- добре ги махни. Според мен ще зарастнат.
Знам от опит- имах трета дупка на едното ухо,
но след като махнах обицата след време ми зарастна.
Peace

# 28
  • Мнения: 7 723
Котанке, добре са си дупките! Hug

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Махни ги, ако наистина е грозно - не се местят дупките  Wink

Peace Peace Peace
И дъщеря ми има,но нейните дупчици са точно както трябва да са.

Общи условия

Активация на акаунт