не виждам смисъл да продължавам

  • 3 847
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Човекът явно се е влюбил, не го плюйте толкова, случва се...Но му е дошъл моментът да вземе решение. Според мен трябва да се разделите, за да обмислите нещата за спокойствие. Макар че е много вероятно, докато сте разделени, той да се вижда с другата ThinkingНо в крайна сметка, изборът си е негов, нали така? Аз подобно положение не бих търпяла и секунда повече, не е нормална тази работа Naughty
А това за първия път и задължителния следващ...са глупости, сори Laughing Умните хора се учат от грешките си и не ги повтарят. Другото са тийнейджърски вярвания и писания от лексиконите едно време Crazy

# 16
  • Мнения: 343
Съвет не мога да ти дам. Sad Най-лесно е да се каже - зарязвай го, но при положение, че имате две деца, общ бизнес и още го обичаш не са толкова прости нещата. Но имай предвид, че това са пълни глупости:
той поиска от мен да се види с нея уж за последно за да приключи всичко.пак се съгласих.но той отиди и като се върна каза че не е могъл да го направи защото чувствата и били много силни тя била вложила много от себе си и той неможе директно да я нарани.поиска от мен време през което да се чува с нея по телефона е да се виждат на неутрални места за да може колкото може по бързо всичко да свърши.
На него си му е добре така - има сигурността, която семейството дава, има си и нова тръпка за разнообразие, не му се налага даже да се крие... Разрешителното за изневяра, което си му дала,  не само че няма да ускори приключването на връзката им, но и според мен намалява значително шансовете той да се вразуми. Защото в този процес на осъзнаване и вразумяване на неверния мъж важна роля играят чувството за вина и страхът да не загуби семейството си. А ти си го освободила от тези катарзисни емоции.


# 17
  • Мнения: 1 866
Мисля, че си проявила досатъчно търпение и разбиране, но са ти се качили на главата. Според мен е време да помислиш за себе си. Не позволявай повече мъжът ти да те разиграва. Да се взима в ръце! Надявам се, че все пак сте я уволнили вече.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Сещам се за една тема в която Любовницата се беше оплаквала как видители тя останла с дете пък той останал при семейството си с 3 деца (3тото било колкото нейното) и жена му я солила здраво по телефона (аз не бих я псувал, просто не с ами в речника тези думички, но аз бих я била) и виждате ли си тя не примамвал за да си запазела семейството (ами какво да прави да даде бащата ан децата си на тепсия ли, а може и тя да обича мъж си още).... ти ще чакаш ли да стане така?

Примерът ти е супер неудачен. Ако не беше чела темата както дявола Евангелието щеше да напишеш, че Сабина - Любовницата е обяснила, че ДВЕ ГОДИНИ бащата на детето й е живял с нея. Купил е и обзавел апартамент. Детето е било планирано и желано. И по време на бременността той изчезва и се връща при съпругата. Извинявай, ама две години не са две срещи в хотелчета. Колкото до боя - ами ако любовницата е по-силна и тя те набие???

Както и да е...по въпроса.
При такъв разрив в отношенията винаги вина имат и двамата. За да потърси любовница значи нещо му липсва у вас, във вашите отношения. Опитай се да погледнеш на ситуацията отстрани. Да видиш нещата от негова гледна точка, ако изобщо искаш. Ако не ти се занимава вече - просто подай молба за развод и се изнеси.

# 19
  • Мнения: 268
чета и не мога да повярвам  Shocked представям си колко ти е тежко в момента, но ти явно си добра и мека душа и се оставяш да те тъпчат  Tired от къде на къде мъжа ти ще се съобразява с нейните чувства, а не с твоите? не е трябвало да се съгласяваш той да се вижда с нея, уж за да не нарани чувствата и с една внезапна раздяла.. а твоите чувства явно нямат значение за него  Shocked Той трябва да реши - или ти, или тя - аз така бих му поставила въпроса. Не бих търпяла подобна ситуация нито секунда.  Crossing Arms

На него си му е добре така - има сигурността, която семейството дава, има си и нова тръпка за разнообразие, не му се налага даже да се крие... Разрешителното за изневяра, което си му дала,  ... намалява значително шансовете той да се вразуми! Защото в този процес на осъзнаване и вразумяване на неверния мъж важна роля играят чувството за вина и страхът да не загуби семейството си. А ти си го освободила от тези катарзисни емоции.

Много добре казано. Дано успееш да запазиш семейството си, но мисля, че е дошло време да прекратиш целия този цирк.

# 20
  • Мнения: 48
Аз бих казала да си взимаш децата и да те няма. Ако съм на твое място дори няма да му кажа, че се изнасям, или още по- добре, смени патрона на бравата и му изкарай саковете с дрехите пред вратата, пък да видим тогава как ще се моли, ако изобщо му трепне нещо, ако пък не му трепне, то тогава не си заслужава да се тормозиш. Сигурно ти се струва доста трудно да отглеждаш децата сама, но ще се справиш някак си. Стискам палци, успех! Пиши какво си решила.

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Много неприятно наистина.
Но така както изглежда,съм съгласна със писанието на една потребителка по-горе.
Той щади нея а не теб.

Ние също имаме семейна фирма,където вече 10 год.работя наравно със мъжът ми.
В началото,честно да си призная,бях направо,като попарена,като гледах,мъжът ми със колко жени работи.
С течение на времето свикнах и спрях да ревнувам,защото тогава още в началото го попитах,дали ако има възможност да кривне с някой от работата,би го направил.
Отговорът му беше ясен и кратък.
"Не,никога!Ако искам да успея за да не ме смачка конкуренцията,трябва да работя съвестно.Вземе ли човек да търси любовници и прочие,всичко отива по-дяволите.А и там където си изкарвам парите за хляба не си изкарвам ....."
Това ми беше достатъчно,повече никога не се усъмних във него,защото не ми е давал повод за това.
Но всичко си е до човека

Грешката ти е била,че в началото още когато си заподозряла е трябвало да настояваш да бъде отстранена от работа,нищо,че си е вършела работата съвестно.
Няма незаменими хора.
Дано нещата при теб се оправят. Hug

# 22
  • Мнения: 485
Има един лек за влюбването-това да поживееш с човека в когото си влюбен.Моят съвет е да се отръпнеш временно и да го оставиш да си изживее "тръпката",нека се изнесе и си върти безпрепятствено любов с новата изгора,говорете си "служебно",не плачи,не се тръшкай,попитай го дали си дава сметка ,че и ти може да изпиташ подобни чувства към друг мъж....ами ако дойде и твоят ред да се влюбиш,това ли ще правите цял живот...Това подейства при мен-когато разбрах че ми е изневерил ,спрях даже да си вдигам телефона и го оставих седмици наред да си ходи спокойно с нея,направих го защото знаех че и да му поставя ултиматум ТЯ пак ще си му остане тръпка,прецених че е по-добре да си изживее там каквото има към нея-на втория месец започна да ми звъни и да ми се моли да се съберем.Е,аз съжалявам че пак живея с него....но всеки случай е различен,желая ти успех,дано успееш да простиш!!!

P.S-Ама тая е егати КУЧКАТА мръсна,да я вземеш на работа,пък тя къде гледала-в на мъжа ти панталона...интересно,ако ти заминеш някъде и тя трябва да се грижи за двете деца на този когото "обича"-как ли ще се справи....не им давам по-вече от седмица и ще почнат да се карат... #2gunfire

# 23
  • Мнения: 139
Ами кофти, ама се случват понякога и такива неща, за съжаление.
Можеш да продължиш като:
  • Подадеш в съда молба за развод с доказване на вина с всички произтичащи от това негативи за него. Можеш да искаш подялба на имуществото, включая семейния бизнес, част от който е любовницата. Съпругът ти ще пострада финансово, но не повече. Любовницата може да пострада финансово, но не повече - места за работа Господ дал.
  • Можеш да дадеш време на съпруга си за изясняване на собствените си приоритети и той да ги изясни не в твоя полза, или да ги изясни в твоя полза, но пък ти да разбереш, че не е имало полза.
  • Можеш просто да продължиш напред, което е и най-добро за теб. Така или иначе съпругът ти има връзка с друга жена. Това е факт. И този факт е станал факт въпреки факта, че Вие имате брак (връзка) и 2 деца. В момента си просто подробност в живота на съпруга си, а можеш да бъдеш себе си и да живееш собствения си живот. Когато поискаш точно това нещо - няма да има такива факти в живота ти. И разбира се, има смисъл да продължиш, или може би по-скоро за започнеш. Ти също можеш да се влюбиш, някой може да се влюби в теб, срещу това няма ваксина. Желая ти успех.

# 24
  • Мнения: 1 371
Какво унижение.
Мисля, че не заслужава твоята безкрайна любов към него. Сложи край, зачеркни го, напусни го, изневери му, изгони го. Унижи го и ти. 
Намери гордостта си и му бий шута. Иначе ще си съсипеш живота.

# 25
  • Мнения: 48
Сложи край, зачеркни го, напусни го, изневери му, изгони го. Унижи го и ти. 
Намери гордостта си и му бий шута. Иначе ще си съсипеш живота.




Напълно съгласна!!!

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 841
мариета76, надявам се думите ми да не те обидят, но ако бях на твое място щях да му покажа как изглежда вратата на жилището ни от външната страна!
дано да намериш най-доброто решение за себе си Hug

# 27
Ако държиш на мъжа си и на семейството си - аз бих се отнесла много резервирано към варианта
"аз или тя" и евентуална раздяла. Девойката явно е хитра. Действа го по тънката линия - виждаш ли - тя страда  Close
Тя само това чака - да освободиш бойното поле. Щом имате общ бизнес - аз бих се посъветвала първо с адвокат
по финансовата страна на нещата и тогава бих мислила какво да правя по-нататък.
Опасността да остане без пари - да се съсипе бизнеса според мен доста би отрезвила съпруга ти.
А и според мен има голяма вероятност госпожицата сама да се изнесе ако кранчето секне.
Не знам какво да кажа - гадна ситуация.
В написаното от Телерика също има доста смисъл според мен - но е нож с 2  остриета и трябва да си готова и за не добър изход.

# 28
  • Мнения: 1 559
Какви са тези срокове,които им даваш #Crazy...,безмислено,просто според мен и двамата ти се подиграват ooooh!.А това ,че той не иска да се раздели с теб,е защото имате общ бизнес и ако се разделите,трябва да се дели всичко на 2... Crossing Arms
Просто той не иска теб...но бизнеса ви,му пречи да предприеме крайната стъпка... #Cussing out
Щом искаш да останеш с него на всяка цена(в което не виждам смислъл,щото днес е тая,утре ще е друга Rolling Eyes)..,кажи му точно и ясно,че не искаш да продължава да се вижда с нея Naughty(мале като се замисля кой знае къв сеkc праскат като се видят на уж неутрални места...,а колко ли срещи има ,които ти не ги знаеш въобще. newsm78.)
Много ми докривя в момента,и искам да ти кажа,че ако бях на твое място щях да и нацепя канчето на оная #2gunfire(въпреки ,че най виновен е съпругът ти) ooooh!...

# 29
  • Мнения: 187
 Hug Всяка любовница се стреми да заеме мястото на съпругата, ако може напълно законно, ще е най-добре.Иска да те измести това е, я прати твоичкия при нея за известно време, не само за "чук и чао", ами да поживеят заедно.Като се наложи да му изпере два пъти вмирисаните чорапи,ще вдигне белия флаг-пикла с пикла.Съжалявам за грубия изказ, но ми се вдига кръвното от подобни използвачки.Желая ти много късмет,ако обичаш съпруга си прости му, но не му ставай сводница.Манипулират те и двамата #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт