Конкурс за "лого" на сайт..

  • 2 972
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Коя картинка да е крадена, де да знам, пишеш chameleon в гуглето и си излиза на картинки, ми цъкни върху нея тук с десен бутон и си вземи адреса и (и на сайта) от properties. Това е картинката, нямам друга, махаш линийките и надписа и готово.
Ами точно това се нарича кражба, не са го лепнали тоя надпис за красота, не стават тия работи така, както ги описваш... Отиваш на сайта с хамелеона, плащаш дадената сума и получаваш картинката в реален размер без линийките и надписа. Другото е кражба.
20-40 лв е смешна сума, ако беше награда за конкурса за рамки, фотографии и т.н. (не ги следя точно), става, защото е за забавление, а ти искаш да ти се свърши работа в момента. Simple Smile При това положение виж как вървят цените за направата на това, което искаш.

# 16
  • Мнения: 103
Срок няма, написал съм го в първия постинг.
Да, крадена е снимката (http://www1.istockphoto.com/file_closeup/clothing/fashion_textil … is.php?id=2982409).
Ако това ви притеснява просто не участвайте, ок?
Ако пък ценаат е малка, ами нали два пъти питах вече, защо не каза нещо конкретно като питах, ами сега се правиш на важна, пързалял съм те бил?!

Вие сега на толкова примерно като се правите, аз ще ви поразчета темите.. ай да видим дали винаги сте толкова яростни пазителки на авторските права..

# 17
  • Мнения: 103
Коя картинка да е крадена, де да знам, пишеш chameleon в гуглето и си излиза на картинки, ми цъкни върху нея тук с десен бутон и си вземи адреса и (и на сайта) от properties. Това е картинката, нямам друга, махаш линийките и надписа и готово.
Ами точно това се нарича кражба, не са го лепнали тоя надпис за красота, не стават тия работи така, както ги описваш... Отиваш на сайта с хамелеона, плащаш дадената сума и получаваш картинката в реален размер без линийките и надписа. Другото е кражба.
20-40 лв е смешна сума, ако беше награда за конкурса за рамки, фотографии и т.н. (не ги следя точно), става, защото е за забавление, а ти искаш да ти се свърши работа в момента. Simple Smile При това положение виж как вървят цените за направата на това, което искаш.

Ама защо така веднага отгоре ми, а? Ако знаех какви са цените нямаше да питам 2 пъти.. пък и ако ми кажеш цена 100-200 лв, извинявай ма ще седна и сам ще си го направя.. поне няма да слушам забележки за кражба та кражба, да, кражба е. А ти знаеш ли как се е озовала оригиналанта снимка в нета? М? Твоята картинака в аватара си си я нарисувала, ами ок, нарисувай един хамелеон като този и кажи колко струва..

# 18
  • Мнения: 6 472
Картинката без воден знак в размер 110/110 пиксела. Повече от това не е нужно за направата на шапка на сайт.



Дръпнах я от нета. Отне ми 30 секунди с търсенето. Т.е сега това кражба ли е или не newsm78
Намерих я на още едно место с по голям размер без воден знак Tired

Само теоритично питам. Преди известно време си намерих моя снимка в чужд сайт. Позаинтригувах се как стои въпросът и в общи линии никой не ми даде отговор как стои въпроса, когато снимката е взета в малък размер от някое превю, от сайт който не защитава авторските права

# 19
  • Мнения: 103
Ок, недей да участваш, и ти жива здрава.. басииии бученето..
Бизнес? Личен? Ти изобщо погледна ли за какъв сайт иде реч?
Мисля, че ще си направя сам шапката, аман..

Айде, мод-а, метлата, кошчето и довиждане..

# 20
  • Мнения: 6 167
стресна ли се нещо?  Laughing
няма нужда, има достатъчно бг-мамми ентусиастки  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 941
Мдааам, нали вчера имаше тема "за" или "против" мъжете във форума...

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Е какво пък си се наежил и ти! Ми не си прав, извинявай, че ти го казвам!
Да, имам представа как се озовават тези картинки в нета.
Хамелеон няма да ти нарисувам и чак после да ти кажа цената, даже изобщо няма да ти нарисувам, за тези пари, като те чета, ще седнеш и сам ще си го нарисуваш. Wink

И отново за парите, пак извинявай, но е малко вероятно да получиш нещо качествено, което не е правено за 5 мин., освен ако не се намери някоя талантлива мама, която силно се подценява.

# 23
  • Мнения: 103
стресна ли се нещо?  Laughing
няма нужда, има достатъчно бг-мамми ентусиастки  Mr. Green

Не, просто ме дразни вашето префънцунено морализаторствуване.. кражба та кражба, да, кражба е, и?
Сам ще си направя шапката, имам умения за това, просто предпочитах да се съсредоточа върху съдържанието на сайта.. а някой с друг поглед върху нещата да направи та япусат шапка, обаче то при такова бучене на човек му се отщява да пита за каквото и да било тук..

Да, имаше тема такава, мен ако питаш ако ще и само 3 да бяха гласували против пак щеше да ми е досатъчен повод да си имам едно на на ум.. сега има доста повече неща на ум..

Надявам се, че някой мод ще зачисти темата като му остане време.. продължавайте си с рамкирането, аз ще ви позачитам отвреме навреме..

# 24
  • Мнения: 103
Е какво пък си се наежил и ти! Ми не си прав, извинявай, че ти го казвам!
Да, имам представа как се озовават тези картинки в нета.
Хамелеон няма да ти нарисувам и чак после да ти кажа цената, даже изобщо няма да ти нарисувам, за тези пари, като те чета, ще седнеш и сам ще си го нарисуваш. Wink

И отново за парите, пак извинявай, но е малко вероятно да получиш нещо качествено, което не е правено за 5 мин., освен ако не се намери някоя талантлива мама, която силно се подценява.

Кажи цена за подобна шапка, стига ала бала, говори конкретно за да знам като отида някой път някъде да питам за такова нещо да не се излагам.. цифра?

# 25
  • Мнения: 6 472
Айде сега изяще ме и мен, обаче и на мен реакцията ми се струва пресилена Tired Говирм за картинка 100 пиксела при 72 ппи. Най малкия платен даунлоад е с размер 375 пиксела Rolling Eyes Сайта няма комерсиална цел. И сега вземете си разровете компютрите и вижте дали случайно нямате някоя и друга версия на фотошоп, дето не сте си я платили и дали случайно не сте изпосвалила маса филми и музика. Или може би това извъднеж се оказа че е не е кражба

И Лени няма как да си направиш изложба от снимките във фотогравската тема. Този момен ми е просияйно ясен и за тази цел всичко, което качено там е с размер не повече от 900 -1000 пиксела по дългата страна и 72 ппи. Не може свястно да го отпечаташ дори и при размер 9/13, а какво говорим за изложбен формат. Намирала съм си мои снимки из нета, вече споменах. Не съм го взимала присърце, никой не се е опитвал да ги продава.  Ако си ги намеря във формат за печат и пуснати за продажба, вече е друга бира.

# 26
  • Мнения: 6 167
лулу, не съм съгласна, но не ми се спори. говорех принципно. мир

# 27
  • Мнения: 6 472
Не бе аз принципно си изяснявам нещата.
На мен цялата работа като цяло ми звучи несериозна и го казвам като човек който напоследък се занимава точно с това. Аз лично на моите разработки не бих сложила платена картинка, въпрос на лично виждане. Просто ми стана странно че всички наскачахте така, при положение че въпросната картинка се намира на доста места из нета без водния знак. Добре де ако първо попадна на версита без воден знак и на място различно от сток сайтове, това кражба ли е или не?! Ежедневно във фишкито попадам на снимки без воден знак, които после намирам по сток сайтовете. За мен кражба е когато някой си припише авторството на нещо, което не е направил и се опита да го продаде или използва като реклама за продажба.
И още веднъж питам, всички ли сте си платили фотошопа, който ползвате и всички ли си купувате/взимате под наем филмике, които гледате newsm78

# 28
  • Мнения: 103
Ok, темата е аут.. но аз все пак държа да науча как вървят цените за изработката на подобни "шапки"?

# 29
  • Мнения: 6 472
до 50 лв. Говорим само за шапката.

Общи условия

Активация на акаунт