Смисълът на живота?

  • 4 008
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Всеки човек е уникален, какво те прави щастлива само ти можеш да кажеш. И да ти кажа какво ме прави мен щастлива - все едно...
Какво ти дава чувство за радост, пълнота, синхрон, че летиш, че можеш всичко? Отговорите ще дойдат, но трябва добре да се взреш в себе си  Hug
Може да са различни неща през различните периоди от живота ти, може да са няколко неща, може да е нещо, което въобще не си изпитвала до сега? Експериментирай!

Ако питаш "защо живеем", колкото и да философстваме, накрая нещата пак опират до твоето лично изживяване на това, което те прави щастлива.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 13:59 от malina_m

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Смисълът за мен е в най-простите неща. Щастливите моменти със семейството. Усмивките на децата. Усещането, че си обичан... и това, че някой иска любовта ти. Удоволствието да чуеш "благодаря" или да благодариш. И най-вече надеждата!

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят смисъл е подобен на този на Рени.
Животът сам по себе си няма смисъл. Поне не за тези, които го живеем. Може би по-глобално погледнато, има някакво значение, за еволюцията примерно. Но иначе - не. Значи, за да ти е забавно, трябва сам да си го направиш забавен. Простите неща са най-хубави. Да гледаш детето си като спи, да правиш секс, да разговаряш с интересна личност, да прочетеш умна книга...Трябва да намериш това, което те зарежда. Аз например се чувствам като мъничка частичка от нещо голямо и смислено, когато лежа по гръб на тревата и гледам към синьото небе, или върховете на дърветата наоколо, или много звезди нощем. Въобще природата. Иди на някое по-диво място да си заредиш малко батерийките. На мене много ми помага Peace

# 18
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Простите неща са най-хубави. Да гледаш детето си като спи, да правиш секс, да разговаряш с интересна личност, да прочетеш умна книга...Трябва да намериш това, което те зарежда. Аз например се чувствам като мъничка частичка от нещо голямо и смислено, когато лежа по гръб на тревата и гледам към синьото небе, или върховете на дърветата наоколо, или много звезди нощем. Въобще природата. Иди на някое по-диво място да си заредиш малко батерийките. На мене много ми помага Peace

Гравитирам около нещо такова! Благодаря ти!

# 19
  • Мнения: 302
Смисълът за мен е в най-простите неща. Щастливите моменти със семейството. Усмивките на децата. Усещането, че си обичан... и това, че някой иска любовта ти. Удоволствието да чуеш "благодаря" или да благодариш.
Peace

# 20
  • Мнения: 255
Здравей красавице! Препоръчвам ти една женска книга така да се каже - "За да достигнеш плода" автор Шърли Маклейн сигурна съм ,че ще намериш много от отговорите, които търсиш тук Peace

# 21
  • Мнения: 1 937
Здравей красавице! Препоръчвам ти една женска книга така да се каже - "За да достигнеш плода" автор Шърли Маклейн сигурна съм ,че ще намериш много от отговорите, които търсиш тук Peace
Мдаа, там fanta ще прочете, че "за да достигнеш плода, трябва да се изкачиш по клона." А на мен ми се струва, че тя пита как всъщност изглежда той  Wink

# 22
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Здравей красавице! Препоръчвам ти една женска книга така да се каже - "За да достигнеш плода" автор Шърли Маклейн сигурна съм ,че ще намериш много от отговорите, които търсиш тук Peace
Мдаа, там fanta ще прочете, че "за да достигнеш плода, трябва да се изкачиш по клона." А на мен ми се струва, че тя пита как всъщност изглежда той  Wink


Лелеееееееее  Praynig

# 23
  • Мнения: 263
В момента, ако всички други доводи загубят силата си ще продължа да живея и да се боря заради сина ми!
Даже много ме е страх в момента да не ми се случи нещо и да не мога да съм до него!

# 24
  • Мнения: 11 747
Живота няма смисъл!Забавлявай се и гледай да ти е интересно!
Сещам се за цитат на Фред Флинстоун - "всички имат нужда от малко веселба в живота и живот във веселбата"  newsm08

# 25
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Изпадам в подобни състояния,когато се натрупа много еднообразие,когато ежедневието и битовизмите ме повлекат и нямам време да дишам.
Смисълът е ежедневно да доказвам най-вече на себе си,че успявам във всичко,че съм номер едно,дори и в малките неща Grinning
Друг смисъл е да пръскаш оптимизъм около себе си,така и ти се зареждаш положително.
Помага ми да почета  мъдри мисли на мъдри хора-зарежда ме и отговаря на много мои въпроси-опитай и ти  Peace

# 26
  • Мнения: 750
Смисълът на живота  ли?
Ами смисълът е в самият живот!
Ина4е нямаше да има смисъл!

# 27
  • София
  • Мнения: 351
В малките неща-усмивка,жест,хората около нас,слънчевият ден.Че сме тук и сега!Какво повече може да иска човек?!

# 28
  • Мнения: 674
Смисълът за мен е в най-простите неща. Щастливите моменти със семейството. Усмивките на децата. Усещането, че си обичан... и това, че някой иска любовта ти.

 И за мен в това е смисълът! Но не винаги моментите са щастливи и тогава и аз се чудя каквъв е смисълът!

# 29
  • Мнения: 123
Смисъла на живота е във важните за мен неща....семейството....Бес мъжа ми и синани няма смисъл...

Общи условия

Активация на акаунт