БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 027 410
  • 4 992
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 480
Опитах да изчета цялата тема, но ми е много напрегнато и не ме свърта. Спешно ми е нужен ВиК специалист, който да отпуши канала в пода на банята. Вчера имах уговорка с един, препоръчан от мои близки, таман се обувах да тръгна и дядката ме срита по телефона. Така и не разбрах защо. В София живея.

Ръчна помпа за тази цел нямате ли си?

# 691
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Не, нямам. Какво представлява? И може ли да отпуши канал? Мисля да налея концентрат на сода каустик, да изчакам 1-2 часа и да ръгам с тел.

# 692
  • Мнения: 2 480
Продава се в магазините за домашни потреби. Гумена е и има дървена дръжка. Ползват я и за отпушване на мивки. Съмнявам се, че содата-каустик ще даде необходимия резултат.

# 693
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Аааа, таквози нещо имам. Предполагам, че запушването идва от един ремонт на тръбите, може да са попаднали дребни парченца от мазилката newsm78

# 694
  • Мнения: 155
http://www.doly.net/?page_id=7&record_id=47 
върши много добра работа.Като взехме квартирата в която сме сега каналът беше запушен!Пробвахме сода каустик,препарати за почистване на тръби,но само това помогна.  Peace

# 695
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Аааа, таквози нещо имам. Предполагам, че запушването идва от един ремонт на тръбите, може да са попаднали дребни парченца от мазилката newsm78

О царица съм на отпушването на канали.  Laughing И на запушването също  Joy

Аз бих пробвала със сода каустик /натриева основа/ само ако съм сигурна че запушването е от нещо, което може да се разяде от основата. Това са всякъкви замърсявания от органичен произход - косми, мазнини, храни, че дори и някои тъкани (някой заминал по тръбата парцал но не голям и от естествени материи).

 Ако сте си запушили тръбите с мазилка, пясък, цимент и др. натриевата основа няма как да ти помогне, освен ако не са много малки количества и я оставиш да действа по-дълго.

Ако тръбата ти е много запушена - т.е. нищо или почти нищо не изтича ще стане така, че като няма къде да изтече основата ще започне да връща, а това е много опасно защото е много опасна за кожата и лигавиците, а за очите е направо ужас - точно по същите причини по които я сипваме в каналите.

Така че хубаво си помисли и първо пробвай наистина механично дали не можеш да отпушиш -
Първо навън - с тези помпи, които са ти препоръчали  каквото излезе -
После навътре - да продухаш напр. със силна струя вода от подвижния душ като отвъртиш слушалката и натъпчеш маркуча и държиш здраво и някой ти пуска водата на макс. (Така на маъка ми на селската къща отпушихме канала който ѝеше запушен чак в двора- с един маркуч)

Накрая чак като получиш някакво "облекчение" сипваш основата /най-добре твърда на люспи/ натъпкваш с вилица или нещо подобно да няма кристалчета отвън и сипваш малко вода /ако е течна не сипваш нищо/ . Ще чуеш как водата в канала завира от разтварянето на основата - процесът е екзотермичен . Капваш по малко вода след половин един час да слезе разтвора още по -внавътре но да не отмиеш.  Чакаш най-добре една нощ и на сутринта - сипваш топла вода първо а после със студена и би трябвало да стане.  При всимки случаи пази кожата с ръкавици и лицето и най-вече децата.

# 696
  • Мнения: 0
На някой, ако му трябва добър и прецизен фаянсаджия, нека ми пише. Баща ми го бива и то много в това.

# 697
  • гр.София
  • Мнения: 46
Здравейте. Искам да изкажа благодарността си към форума, защото намерих майстора си за баня от тук и съм много доволна. Казва се Емилиян Бориков. Направи банята ни страхотна и преобразена. Точно както си я представяхме. Работи хубаво, точно и прецизно и много чисто, което е от голямо значение.  Разчитах изцяло на съветите му, за което не съжалявам.  Simple Smile

# 698
  • Мнения: 9
Здравейте,търся добър майстор за поставяне на плочки,душ кабина и тоалетна чиния за баня.Формата на банята не е правилана,така че майстора трябва да е добър.Става въпрос за Варна

# 699
  • Мнения: 16
Аз препоръчвам майстор за довършителни работи- гипсокартон, фигури от гипсокартон, окачени тавани, цялостна шпакловка, боядисване. Всичко общо взето, което е свързано с освежаването или ремонт на готово жилище. Николай Ивайлов 0894632221

# 700
  • Мнения: 186
Лично проверен шпакловчик,гипсокартон,боя,латекс и всичко по вътрешните ремонти.Работи прецизно и не маца,не е скъп.Минчо 0887 67 02 64

# 701
  • София
  • Мнения: 1 390
Аз препоръчвам майстор за довършителни работи- гипсокартон, фигури от гипсокартон, окачени тавани, цялостна шпакловка, боядисване. Всичко общо взето, което е свързано с освежаването или ремонт на готово жилище. Николай Ивайлов 0894632221

Здравей, би ли споделила какви са цените на този майстор за боядисване?
Благодаря! Simple Smile

# 702
  • Мнения: 19 483
Здравейте. Искам да изкажа благодарността си към форума, защото намерих майстора си за баня от тук и съм много доволна. Казва се Емилиян Бориков. Направи банята ни страхотна и преобразена. Точно както си я представяхме. Работи хубаво, точно и прецизно и много чисто, което е от голямо значение.  Разчитах изцяло на съветите му, за което не съжалявам.  Simple Smile
На мен пък той ми върза тенекия, така че не го препоръчвам. И като съвет към потребителите - искайте по няколко оферти и няколко цени, че на мен в пъти ми се разминаваха......

# 703
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Нормално е да се разминават цените - всичко зависи от използваните материали и това как се оценява труда на майстора. Не знам защо всички искаме да оценяват труда ни високо, но когато се налага да заплатим нечий друг труд  искаме, ако може за без пари да стане. За без пари ще си го направиш сам или ще ти го направи някой аматьор и ще трябва да преправяш няколко пъти.
 Мъжът ми миналата седмица ходи на оглед и отказа поръчката, защото каза, че всичко е правено на парче и той не желае да си подронва името, ако го поеме, защото клиентите не знаят какво точно искат и не желаят да се съобразяват с правилата за изпълнение. Казал им е как трябва да стане, те са казали, че искат да е едикак си, той им казал, че е зает и не може да поеме. Вероятно ще намерят някой да им вземе парите, а после ще се жалват, че Х е некадърен.

# 704
  • Мнения: 19 483
Не съм писала, че искам без пари да стане, такова нещо не зная къде се вижда. А и не се наемам да си правя сама ремонти, просто събирам поне две-три оферти и се спирам на най-приемливата. Лошо няма като дойде майстор да откаже поръчка и въобще не бих се обидила от такова действие - показва единствено коректност. Дразня се, когато някой казва, че ще дойде в часа Х и не идва и не си вдига телефона. На това аз му казвам връзване на тенекия и не наемам такива хора. А майсторите, които ми направиха ремонта се справиха много добре и за разумна цена. Сега има много голяма конкуренция, така че всички (включително и аз в моята професия) се налага да се съобразяваме с това, няма как. Така че такива обобщения не бих правила, без да познавам конкретния случай. А и твоят съпруг в много мнения го похвалиха момичетата, явно си разбира от работата човекът. Дразня се от некоректността и лакомията - това е всичко.

Общи условия

Активация на акаунт