БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 020 528
  • 4 991
  •   3
Отговори
# 900
  • София
  • Мнения: 0

Това е усвоена тераса с барплот

# 901
  • София
  • Мнения: 0
Това е изцяло усвоена тераса с бутане на стената където е била дограмата без барплот

# 902
  • Мнения: 3 034
При мен трябва направо да се иззида нова стая. Сградата е ново строителство, аз съм на третия етаж, но четвъртия започва по-навътре, тоест над моята тераса няма друга, има само малка козирка. Значи около десет квадрата трябва да се иззидат, да се построи стая. Плюс, да се изкъртят плочките, за да се слага по-нататък паркет, плюс изолация външна, разбира се, хубав покрив, защото отгоре няма какво да пази, улуци, електричество, и изобщо...  ooooh!

# 903
  • Добрич
  • Мнения: 795
Извинявам се ако въпроса ми не е за тук,но понеже тук пишат и майстори,реших да попитам.

Понеже след 2 дни влизат майстори в къщи,и едно от нещата които ще правят е бъдещата детска стая. Те казват,че след вътрешната изолация най-добре ще е да я измажат с гипс,и после с шкурка да я изгладят. Дали гипса е добро решение ми е въпроса? След него следва грунд и латекс.

# 904
  • Мнения: 8 242
Върху изолацията винаги се слага мрежа+ гипсова шпакловка Simple Smile
То няма друго решение  Laughing

# 905
  • София
  • Мнения: 0
Върху изолацията винаги се слага мрежа+ гипсова шпакловка Simple Smile
То няма друго решение  Laughing
Бъркаш г-жа,технологията е съвсем друга,след като се налепи(преди да се налепи се грундира ако е необходимо с грунд) изолацията се слагат дюбели след което мрежата се шпаклова обезателно с теракол и чак тогава евентуално шпакловка.Но да отговоря пряко на заинтересованата в случая,че гипса е хидроскопичен т.е. влагата и водата му вредят,а и не е много хубаво да се слага гипс(чист гипс на кошава) в/у изолация щото след време ще се появят малки цепнатини като паяжина 100% най-хубаво е след теракола пак да се грундира-обезателно след което вече се шпаклова с гипсово лепило,F2 или SHEETROK,к'вото си изберете.

Последна редакция: пн, 13 юни 2011, 20:57 от Дидо Иванов

# 906
  • Мнения: 8 242
Върху изолацията винаги се слага мрежа+ гипсова шпакловка Simple Smile
То няма друго решение  Laughing
Бъркаш г-жа,технологията е съвсем друга,след като се налепи(преди да се налепи се грундира ако е необходимо с грунд) изолацията се слагат дюбели след което мрежата се шпаклова обезателно с теракол и чак тогава евентуално шпакловка.Но да отговоря пряко на заинтересованата в случая,че добрата шпакловка не се шлайфа, но дано си свършат работата колегите като хората.От мен успех  Peace
Извинете, господине Simple Smile
Ама все пак ставаше въпрос за шпакловката, а не за слоевете под нея Simple Smile
А и как, моля, ще завърши само на теракол? След като евентуално отгоре е шпакловка? Какво друго - гипсо-картон ли?

Започни от там, че идеята за вътрешна изолация не е особена добра.. Например Simple Smile

.. и все тая какво ще има върху нея..

По темата - направихме вътрешна, но освен, че нямаше особен ефект, започна и да мухлясва  Rolling Eyes Сложихме външна.. И сега - с двете - е перфектно  Crazy

# 907
  • София
  • Мнения: 0
Върху изолацията винаги се слага мрежа+ гипсова шпакловка Simple Smile
То няма друго решение  Laughing
Бъркаш г-жа,технологията е съвсем друга,след като се налепи(преди да се налепи се грундира ако е необходимо с грунд) изолацията се слагат дюбели след което мрежата се шпаклова обезателно с теракол и чак тогава евентуално шпакловка.Но да отговоря пряко на заинтересованата в случая,че добрата шпакловка не се шлайфа, но дано си свършат работата колегите като хората.От мен успех  Peace
Извинете, господине Simple Smile
Ама все пак ставаше въпрос за шпакловката, а не за слоевете под нея Simple Smile
А и как, моля, ще завърши само на теракол? След като евентуално отгоре е шпакловка? Какво друго - гипсо-картон ли?

Започни от там, че идеята за вътрешна изолация не е особена добра.. Например Simple Smile

.. и все тая какво ще има върху нея..

По темата - направихме вътрешна, но освен, че нямаше особен ефект, започна и да мухлясва  Rolling Eyes Сложихме външна.. И сега - с двете - е перфектно  Crazy
Много си бърза бе г-жа,ти пък недаваш на човек да сбърка в правописа и да се поправи,иначе се радвам за Вас,че Ви се е получило с двете изолации  Grinning

# 908
  • Добрич
  • Мнения: 795

Започни от там, че идеята за вътрешна изолация не е особена добра.. Например Simple Smile

.. и все тая какво ще има върху нея..

По темата - направихме вътрешна, но освен, че нямаше особен ефект, започна и да мухлясва  Rolling Eyes Сложихме външна.. И сега - с двете - е перфектно  Crazy

Да разбирам ли,че е по добре без нея. Или външна или без...

Сега основата си е нормална мазилка,леко по-груб вариант,но понеже исках да е съвсем финна затова ми предложиха с гипс. Значи с гипсово лепило е ок? Трябва ли теракол,ако няма да има изолация?

# 909
  • Мнения: 8 242
Тераколът е лепило най-общо казано, и се слага за да "хване" мрежата върху изолацията..
Зависи от основата отдолу каква е - може да й трябва малко обработка преди гипсовата шпакловка, може и да не..
Но ако имате възможност - направете външна изолация...

Не съм майстор, ама си имам вкъщи Simple Smile И се опивам да попивам знания понякога  Blush

Дидо, хубаво даваш съвети, ама рекламата във форума е забранена..

# 910
  • София
  • Мнения: 0


Дидо, хубаво даваш съвети, ама рекламата във форума е забранена..
Ами к'во да ти кажа,ако преценят,че съм вреден и некадърен с това което показвам и правя, лесно е да бъда предупреден и да махна всички линкове.Проблем?-не  Wink
Аз поне давам от 18годишният си опит и знания а ти обърка жената с твойте.

Последна редакция: пн, 13 юни 2011, 21:40 от Дидо Иванов

# 911
  • Мнения: 8 242


Дидо, хубаво даваш съвети, ама рекламата във форума е забранена..
Ами к'во да ти кажа,ако преценят,че съм вреден и некадърен с това което показвам и правя, лесно е да бъда предупреден и да махна всички линкове.Проблем?-не  Wink
Аз поне давам от 18годишният си опит и знания а ти обърка жената с твойте.
Няма значение опита, моженето и качеството..
Рекламата си е реклама Simple Smile Има много други места, на които можеш да го правиш.. А това, че не са те видели, не означава, че са ти позволили Simple Smile

# 912
  • София
  • Мнения: 0
Няма значение опита, моженето и качеството..
Рекламата си е реклама Simple Smile Има много други места, на които можеш да го правиш.. А това, че не са те видели, не означава, че са ти позволили Simple Smile
Опита моженето и знанията имат значение-виж ти като ги нямаш  как подведе жената.
Иначе благодаря за информацията  Peace   bouquet

# 913
  • Мнения: 8 242

Опита моженето и знанията имат значение-виж ти като ги нямаш  как подведе жената.
Иначе благодаря за информацията  Peace   bouquet

За кое съм подвела жената?

Уф.. айде, че това не е чат.. Simple Smile
С професионалисти с 18 годишен опит не споря  Wink

# 914
  • Мнения: 3 403
Момичета,
дайте контакт на свестен майстор, който да ми монтира мивката в кухнята  Praynig

Майсторите, които слагаха самата кухня не предлагали подобни улуги, така че в един момент се озовах с една мивка и един сифон, които не са монтирани и не са залепени. Може ли малко помощ , моля. Почетох доста назад, но не видях да е препоръчан някой за подобен дребен ремонт.
Благодаря предварително (че ми писна да мия в банята  ooooh!)

Общи условия

Активация на акаунт