БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 027 888
  • 4 992
  •   1
Отговори
# 2 925
  • София
  • Мнения: 5 955
Здравейте, търся ВИК майстор, да бъде добър.  За София. Щото разбивахме 2 пъти банята, теч още има, трябва да сменим майстора. Звънях на  майстори, някои оттук са ми препоръчани. Заети били. Дават някакви срокове след 15 дни, щял да дойде единият. Да го чакам, ама ако не дойде, кой знае какво ще ми каже тогава.
Добре би било да е фирма, щото ще искам фактура за дейностите. Мерси ако споделите.

# 2 926
  • софия
  • Мнения: 25 476
Здравейте, търся ВИК майстор, да бъде добър.  За София. Щото разбивахме 2 пъти банята, теч още има, трябва да сменим майстора. Звънях на  майстори, някои оттук са ми препоръчани. Заети били. Дават някакви срокове след 15 дни, щял да дойде единият. Да го чакам, ама ако не дойде, кой знае какво ще ми каже тогава.
Добре би било да е фирма, щото ще искам фактура за дейностите. Мерси ако споделите.
Препоръчала съм няколко пъти в темата, потърсете. Фирма. Не съм чула до сега да е давал срок след 15 дни.

# 2 927
  • Мнения: 2 046
Искам да похваля двама майстори Митко и Кирил от фирма АREDO, които ми направиха един прекрасен метален парапет пред един френ ски прозорец бързо, точно и красиво и...най-вече чисто.Благодаря Ви. Бяхте коректни и точни.
Първо да Ви благодаря за споделената информация!
От сайта на Аредо взех телефон и се обадих, свързах се с Кирил. Почаках десетина дни, защото са доста заети, но днес ми преместиха напред и леко удължиха парапетите на двете тераси, ще ги остъклявам с тип френски прозорци.
Супер доволна съм!
За три часа свършиха, работиха чисто и точно както го поисках!!!
Бяха Кирил и още двама майстори, препоръчвам ги с две ръце!

# 2 928
  • Мнения: 23
Здравейте! Спешно търся водопроводчик за град Пловдив, аварията е дребна свързана с тръбите към бойлера. Много благодаря!!

# 2 929
  • Мнения: X
Здравейте МФА да ви препоръчам майстор за ВиК, електро, основни и козметични ремонти у дома- шпакловка, боядисване, ремонт на бани и тоалетни. Направи цялостен ремонт плюс кухни в апартамента в които живея и този на майка ми. Изключително доволна съм.
Работи основно привечер и събота и неделя. През деня се занимава с друго.

# 2 930
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Моля те прати ми телефона на този майстор.Имам нужда от довършитилни работи. И 25 плочки в мокрото. Никой не иска да дойде за толкова малко. Или искат 400 лв.😨

# 2 931
  • Мнения: 216
Може ли и на мен телефона на майстора.

# 2 932
  • Мнения: 9 124
Здравейте!
Видях темата и имам нужда от съвет.
Имам една тераса на малко жилище, която е усвоена и остъклена с винкел (старите изпълнения). Маджуна се рони, не стигам да изчистя стъклата, трагично е. Терасата е южна и винаги е доста топло у нас. Иска ми се да сменя остъкляването. Няма проблем да викна фирма и смени дограмата предполагам, но проблемът е , че искам да ми доизградят едната стена , тя е малко с чупка на бетона  и се остъклява нагоре, от другата страна си е цяла стена (май не става ясно , но...) Та фирмата ще остъкли , но няма да изгради тази стена, да стане нещо като вградена тераса. Съседи от блока са го правили , но е аматьорски, някакви бели блокчета слагали и отвътре замазали, а отвън си е ......,, други са като мен, но хората са възрастни и им е трудно. Иска ми се да си имам отстрани стени плътни и отпред стъклата, да сложа и щори . Печката ми е там, защото е мъничко жилището и ми е нещо като полукухня. Стените ми трябват нещо за щкафче да си сложа и абсорбатор или не знам и аз... Нещо да ме посъветвате за такава фирма с такива услуги да прави, може и остъкляването , но ме съмнява да правят и зидане и остъкляване.

# 2 933
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз поръчах дограма , а те си намериха майстор който зида. попитайте. Обикновено работят с някой. Той идва  мери и казва колко струва. А за външна изолация ..не знам.Аз не правих.Но май е по-добре всичко наведнъж.

# 2 934
  • Мнения: 397
Привет,
Сигурно може и да има някъде пост, но сред 197 страници ми е трудно да го намеря - търся майстор за парно: не за радиатор, а за меки връзки и траби в банята.
Някой дали може да препоръча.
За София става дума.
Предварително много мерси,

# 2 935
  • софия
  • Мнения: 25 476
Привет,
Сигурно може и да има някъде пост, но сред 197 страници ми е трудно да го намеря - търся майстор за парно: не за радиатор, а за меки връзки и траби в банята.
Някой дали може да препоръча.
За София става дума.
Предварително много мерси,
0888553678 Николай. Това е майсторът, който сме викали за нашето парно. Слага ни радиатори, но предполагам се занимава и с това, което Ви е нужно на Вас.

# 2 936
  • Мнения: 170
Здрвейте. СПЕШНО- Търся фирма/майстори за направата на навес за балкон. За гр. София става въпрос.

# 2 937
  • Мнения: 23
Здравейте, моля да ми препоръчате добър електротехник за град Пловдив! Спешно! Много благодаря!

# 2 938
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
скоро ще ми трябва ВиК специалист за София.
Също и добър плочкаджия.
Благодаря

# 2 939
  • Мнения: 5
Да започна с хвалбите и аз:
Нашите майстори се оказаха много добри и доста бързи. Спазиха си сроковете, за всичко намират отговор, банята стана безупречна при все, че беше трудна баня, защото старите собственици бяха правили някакви изумителни неща, а и стените бяха мега криви. Изкъртиха всичко (което не беше лесно, защото старите собственици бяха изградили някак цяла стена вътре в банята уж нещо като вана с плочки и цимент), подмениха ВИК-то, изравниха стените (не с гипскартон), положиха хидроизолацията, налепиха плочките по мое мнение супер качествено,  наклона е перфектен, фугираха, монтираха окачен таван с лунички, утре ще монтират санитарията и сме готови. По мое мнение за всичко, което свършиха и за състоянието на банята, ни взеха съвсем нормална да не кажа ниска цена.
Координатите са на ръководителя: Васил - 0882077687 Много е добър. За всичко си има хора. Прави точен проект и като ти каже цена, това е цената. Може да се качи единствено, ако ти поискаш нещо отгоре (ние искахме и някои неща по ВИК на кухнята). Имате си договор. Спазва си уговорките. Общо взето, имахме късмет, че попаднахме първо на него особено като чета мъките на други потребителки с този така сложен ремонт - на баня.
Здравейте!
ИСКАМ ДА ПРЕДУПРЕДЯ ВСИЧКИ ДА ВНИМАВАТ С ВЪПРОСНИЯТ ВАСИЛ!
Регистрирах се специално за да споделя моите отзиви и впечатления, за да си имат 1 наум бъдещите клиенти. Понеже с приятелката ми доста време търсихме майстор, който да започне ремонта на жилището ни през Септември, разпитвахме познати и приятели и общо взето всички майстори бяха заети, започнахме да търсим отзиви в интернет и така попаднахме на коментара, който цитирам и въпросният Васил, дойде взе размерите, изготви ни оферта и каза, че може да започне след 2 дни, казахме, че ще помислим, понеже финансите ни бяха малко ограничени, а офертата му надхвърляше бюджета. Ставаше дума за цялостен ремонт на апартамента, шпакловка, баня, къртене, лепене на нови плочки, боядисване, смяна на ел. табло. Обсъждахме го с приятелката ми и се чудехме и той звънна на другият ден да пита дали сме съгласни или не за да знае дали да си търси друг обект. Казахме, че цената ни е леко височка, при което той прояви разбиране. Думите му бяха "разбирам ви, не сте хора, които всеки месец правят ремонт влизам ви в положението мога да ви намаля 500лв от офертата и каквото изникне друго в процеса на работа за него няма да ви вземам пари"(реално му казахме, че офертата надхвърля с 1000лв бюджета, но с намалението и това, че няма да ни взема пари за разни други неща ни спечели и се съгласихме). Пожелахме да се откажем от смяната на ел. таблото, която беше 290лв по оферта като заедно с 500-те лева намаление, които ни направи горе долу се вмествахме в бюджета, но той не се съгласи за таблото. Каза, че трябвало да се смени и щял да го смени, пък когато имаме ще му дадем парите. И така свали ни 500лв и не ни позволи да се откажем от таблото, което беше в офертата. Реално водеше различни хора за всичко и лично не е вършил нищо. Доведе човек, който се занимаваше със стените и таваните, въпреки че мрънкаше от време на време, че и пари назаем ни искаше, като първият път ги върна, но другите 2 пъти, в които му услугвахме не ги върна, а си ги взе под формата на услуги, които ни е направил, както и да е, по едно време доведе и братовчед си да му помага и да стават по-бързо нещата с шпакловката. Като цяло нещата се получиха горе долу добре и нямам кой знае какви забележки към тях, мрънкаха от време на време, но каквато забележка им открия я оправяха. За лепенето на плочките в банята и коридора обаче изпрати друг. Той налепи плочките в банята доста бързо, но остави доста недовършени работи. Тавана беше минат само веднъж(окачен гипсокартонов) и реално зеленееше, каза че като дойде накрая да налепи плочките на терасите, коридора и в кухнята ще го мине, както и ще ни закачи мивката и аксесоарите(всички тези неща влизаха в офертата, окачен таван, слагане на аксесоари в банята и т.н.). Дойде накрая да лепи плочките на другите места, но бързаше много. Реално налепи плочките за 2-3 дни. Дойде да върне ключа и каза, че е готов и си замина. Тавана в банята обаче не беше минат отново и зеленееше, мивката не беше уплътнена със силикон, фугите на прагчетата на едната тераса не бяха попълнени, защото не му е стигнало времето и бързаше да си тръгва, а също ни беше запушил и дупките за чучурите на терасите, които иначе другият, който се занимаваше с шпакловката остави дори след изграждането на терасите с итонг. Реално остави доста недовършени работи, като каза, че Васил щял да ги оправи след това. Плащахме му парите по договора на части, като в договора пишеше 50% преди започване, 20% след някакъв етап на работа, после още 20% и накрая останалите 10%, след като всичко е готово. Реално всеки път, когато звънна на Васил за нещо, което трябва да се оправи понеже не са го направили като хората или са пропуснали и т.н. вдигаше и се държеше точно и културно. Дори предложи да ни закара, понеже нямаме кола, до практикер, като дойде време да се купува латекса. Взехме боите, боядисаха и дойде време да приключват. Междувременно се бяхме разбрали и да ни прекарат ток на терасата, понеже беше открита и нямаше нито лампа нито контакт. Доведе човек и за тази работа, който само пусна жици, но не ги свърза. След като приключиха тези с шпакловката и боядисването и плочкаджията налепи плочките като остави и недовършени неща Васил каза нека да изчистим всичко по офертата, т.е. да му платя и последните 10% от сумата и след това щял да довърши каквото имало лично за да не ни взема пари, иначе трябвало да прати някой и да му плати.
И ТУК НЕЩАТА СЕ ОБЪРНАХА НА 180 ГРАДУСА.
След като взе и последните пари и реално вече нямаше какво да взема отношението му се промени коренно. Започна да не ми вдига телефона или да ми затваря като го търся(а преди докато имаше да взема пари винаги вдигаше и то учтиво, а ако не успее връщаше обаждане). Беше обещал, че ще ни нареди ламината ще ни сложи контактите както и ще довърши нещата, които са останали. Като дойде за последните 10% от сумата дори на 1 лист записа колко ъгъла ще трябват, колко перваза и други там дреболии. 3 дена след като свършиха с плочките и шпакловката и му платих последната част от сумата(въпреки, че имаше да сменя ел.табло и довършителни работи, които плочкаджията не направи) по офертата му се обадих и го питах какво ще правим с останалите неща. Каза ми, че след 2 дена ще дойде да отидем да вземем ламината, за да може да го сложи и да оправи другите неща всичко това да стане накуп. Чакахме този ден да дойде(защото винаги преди това, докато имаше да взема пари е бил точен), но не дойде, а приятелката ми имаше час за зъболекар. Бях му казал, че излизаме в 3 часа, той каза няма проблем ще отидем сутринта. И така стана 1 часа и му се обадих да питам какво става, каза нещо там айде тогава да го оставим за утре. На следващият ден също го чакахме обади се и каза, че е долу да му отворя. Беше довел още 1, с който си свалиха всички останали материали, а за ламината ми каза, че буса бил на ремонт и като го оправел щял да звънне да отидем да го вземем(интересно как до вчера беше окей). Казах добре и очаквах да ми се обади. Мина се седмица и не получих обаждане и реших аз да му звънна. Не ми вдигаше телефона или ми затваряше. Вдигна вечерта, при което го питах какво става и че ако транспорта е проблема, мога да го поръчам с безплатна доставка. Каза, че утре щял да ми се обади като се върне от някъде си да се разберем нещо. Чакахме на другият ден не се обади никакъв. Имахме ходене до провинцията и не го закачах още около седмица, не получих никакво обаждане от негова страна. После отново му се обадих. Отново се свързах трудно с него, 2-3 пъти ми затвори след това каза, че има работа и ще ми звънне, този път наистина звънна след 15-20 минути. Питах го какво правим с нещата дето има да се довършват, той се направи на ударен и ме пита докараха ли ламината(а аз предната седмица му бях казал, че ако в доставката е проблема ще го поръчам така и така предлагаха безплатна доставка, но той тогава каза, че не се знае кога щели да го докарат и обеща на другият ден да се обади като се прибере да се разберем нещо) и аз му казах не съм го поръчвал, нали щеше да се обаждаш да се разбираме нещо. Той нещо смотолеви, че явно не сме се разбрали да го поръчвам и като е тук да му се обадя. След 1-2 дена поръчахме ламината, доставиха ни го след още толкова и му се обадих. Отново се свързах трудно с него и ми вдигна от 4-5 опита. Каза, че щял да види как са му плановете и да се обади да се разберем кога да дойде да го сложи и да оправи довършителните работи. Отново чаках 2-3 дена и не се обади. Обадих му се вече ядосан като разбрах, че ме будалка и го питах ще правиме ли нещо или не да ми каже в прав текст да не ме заблуждава да не го чакам. Той каза да ще оправим нещата вдругиден ще дойда(това го каза след като чак вечерта ми вдигна, а цял ден му звънях), след като аз му бях казал, че ламината нямаме уговорка да го реди и ако не му се занимава да каже, ще си намеря решение, но има и неща по оферта, за които съм платил и не са оправени. Ставаше дума за днес, въпросният ден, в който да дойде да оправи нещата. Чакахме го до към 1 часа на обяд(беше казал, че ще дойде към 10 сутринта и за 1 ден ще оправи нещата) и понеже отново нито дойде нито се обади реших да му звънна. Първият път не отговори, вторият път ми затвори. Ядосан му звъннах още 3-4 пъти, след което изглежда ми блокира номера. Изчаках 5-10 минути и му звъннах от скрит номер, при което веднага отговори. Питах го вече подиграва ли се с нас? Той ми отговори по офертата нещо има ли дето не е свършено, при което отново му припомних, че плочкаджията му не си е довършил доста от нещата, като аз дори лично си минах тавана в банята, за което съм си платил и не ми е работа, а на всичкото отгоре има и ел. табло да ни слага, за което също съм платил. Той започна да се прави на ударен и каза, че щял да провери по офертата дали е така и ако било така щял да ми върне парите или да го смени, а за тавана за дето съм си го минал сам щял да ми върне някакви пари. Казах му, че не искам никакви пари да ми дава и никакви ламинати да ми реди, само да дойде да си оправи това, което е по-оферта или съответно да ми върне парите и това е. Обеща, че щял да провери и да се обади. Денят мина и разбира се, не се обади. Утре пак ще го тормозя, но подозирам, че отново ще е без успех.
И реално какво се получи от цялата работа.
Някои от вратите не се затварят, защото плочкаджията не ги е отрязал след като е налепил плочките и опират, всички контакти и лампи са свалени, а кабелите за тока на терасата, за който си платих да ми прекара не са свързани. Тавана в банята, за който си платих не беше довършен. Мивката не беше довършена. Фугите на праговете на едната тераса не са запълнени. Дупки за чучурите нямаме. Ел. таблото, за което съм си платил не е сменено. Реално неща, за които съм ПЛАТИЛ не са готови и едва ли ще дойде да си ги оправи, а ни обясняваше как и ламината ще ни нареди и други дреболии като да ни сложи контактите и т.н. каквото изникнело в процеса на работа щял да оправи и да не ни взема пари. НИЩО ПОДОБНО. От както взе парите се промени тотално и не спази нито 1 свое обещание. Принудих се да си измажа сам тавана на банята, да си сложа контактите и лампите, където мога(за някои места ми трябва бормашина, а нямам), ще се наложи и сам да си режа вратите, което плочкаджията не направи, след като сложи плочките и сега опират и 300лв назад от таблото. Реално 500-те лв, които ни смъкна първоначално от офертата си ги изби, като не ни смени таблото за 300лв и не ни довърши нещата, които имахме по договор. Според мен е иключително подло и недостойно. Да не говорим, че можеше да не ме лъже, че ще слага ламината, тогава щях да го поръчам от фирма предлагаща безплатен монтаж, а сега трябва да се набутвам и да плащам на друг да го слага.

ВНИМАВАЙТЕ МНОГО С ТОЗИ ЧОВЕК.
И ако все пак някой реши да ползва услугите му НЕ МУ ПЛАЩАЙТЕ ДОКАТО НЕ Е СВЪРШИЛ ВСИЧКО, което е обещал или за което сте се разбрали! На мен ще ми е за урок, да внимавам повече вбъдеще и да не се доверявам толкова много.

Съжалявам за толкова дългото писане, но исках да опиша подробно каква е ситуацията, за да може всеки да прецени кой крив и кой прав, отколкото директно да слагам минуси.
Хубав ден на всички!

Последна редакция: чт, 23 ное 2017, 01:56 от scorpion_87

Общи условия

Активация на акаунт