Кой иска с мен на водна аеробика на Спартак?

  • 13 043
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 414
А картата за 1 месец ли е?

# 16
  • Мнения: 525
Това аквааеробика ли е, защото аз ходя на такава в Света софия при Мария Шпицер и плащам по 5 лв. за 1 час, а също това е и цената на релакса.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз искам. Но вече ми идва далечко. Много са ми на сърце аеробиките там. Успех момичета, за мен носталгията.

# 18
  • Мнения: 2 414
Това аквааеробика ли е, защото аз ходя на такава в Света софия при Мария Шпицер и плащам по 5 лв. за 1 час, а също това е и цената на релакса.
Моля те,дай още малко информация Praynig

# 19
  • Мнения: 2 249
ДУЦ Heart Eyes, и аз съм навита на нещо такова-обичам плуване пък и ме мързи да правя упражнения на сухо Mr. Green-и аз мисля да се включа от следващата седмица,че тази съм извън града

може ли наистина малко инфо за с.софия??? newsm78

# 20
  • Мнения: 4 371
Казаха ми за някакъв фитнес Бокал - и там имало водна аеробика. Ще разуча и ако условията си струват - да ходим там, ако не - в този Света София, 5 лв. са многоооо по-добре от 15 все пак.

# 21
  • Мнения: 4 916
А какво е Св. София, че за мен и това има значение.

# 22
  • Мнения: 14
Това аквааеробика ли е, защото аз ходя на такава в Света софия при Мария Шпицер и плащам по 5 лв. за 1 час, а също това е и цената на релакса.
Лорейн, аз отдавна се каня да ходя точно в Света София на аквааеробика, сподели впечатления...

# 23
  • Мнения: 4 371
Момичета, днес няма да ходя никъде, едно, че цъфнах и второ съм болна от ангина Tired

# 24
  • Мнения: 4 916
Това е от днешния в-к "Новинар"


Спомняте ли си закона на Архимед? Всяко тяло, потопено в течност, олеква толкова, колкото тежи изтласканата от него течност. Когато стигнал до въпросната истина, древният математик така се вдъхновил, че извикал "Еврика!", изскочил от ваната и хукнал гол по улиците на Сиракуза. Вие обаче не излизайте без дрехи, а си пригответе бански и плувна шапка, за да се запишете на аквафитнес. В басейна ще се почувствате почти в безтегловност, сякаш летите. Там законът на Архимед действа далеч по-приятно, отколкото в учебниците по алгебра...

Аквафитнесът е плод на американската мания за здравословно спортуване, развихрила се през 80-те. И макар звезди от ранга на Джейн Фонда, Синди Крофорд или Мадона да не са работили за неговия имидж, както при аеробиката или метода пилатес,

загорелите калифорнийки скоро го оценяват

От няколко години това безподобно водно удоволствие е акостирало в Европа, а напоследък диктува модата и сред плажуващите у нас. Освен в т.нар. уелнес центрове по черноморските курорти, вече може да се практикува и в басейните на някои елитни столични хотели като "Кемпински-Зографски", "Родина", "Грийнвил", "Апартмънт хаус"... Обичайната цена е 7 лв. за 60-минутен сеанс.

Една от пионерките, захванали се да въведат и непосветените в тайните на новата дисциплина, е шампионката ни по синхронно плуване Мария Шпицер. Но все още специално подготвените инструктори тук се броят на пръстите на две ръце. Между първите ентусиасти е и атрактивната Антония Иванова, която 3 пъти седмично води занимания по аквафитнес или водна аеробика в "Грийнвил" близо до София ленд. Младата дама 12 години е тренирала плуване в ЦСКА, а малко след като престава да се състезава в коронните си дисциплини 50 и 100 м гръб, решава да се пробва в по-нестандартно поприще. Заедно с колегите си разработва

"мокър" комплекс от упражнения за всички мускулни групи

без да забравя задължителната предварителна загрявка, стречинга накрая и динамичния музикален микс, под чиито звуци водата направо кипи. Движенията се изпълняват с гирички или нудели от специфично обработен дунапрен, които, щом се потопят, стават нещо като "дръжки" във водата, за да се крепите на повърхността. На начинаещите се връчват и колани, действащи като надуваем пояс, ето защо дори ако не умеете да плувате, можете спокойно да се включите в групата, уверява Тони. Стига да не се паникьосвате, ако не усещате твърда земя под краката си. "Нашият комплекс е замислен да се изпълнява в басейн без дъно. Самите упражнения са такива, че не позволяват то да се докосва, дори да сте високи - обяснява тя. - Знам, че повечето басейни за аквафитнес по турската ривиера например са плитки и човек е стъпил. Там се играе повече за релакс. Докато ние държим освен освобождаване от стреса да постигнем и ефект на тонизиране и стягане на фигурата." Ако Архимед можеше да се прероди, тук непременно би се обадил: тъй като водата е много по-плътна от въздуха, съпротивлението, което изпитваме при движение в басейна, е

близо 12 пъти по-голямо, отколкото навън

Тони и възпитаничките й са готови веднага да изброят предимствата на аквафитнеса в сравнение с обикновения фитнес. Хубавото е, че водата е щадяща среда за тялото, тя омекотява усилието и травми са изключени. Най-много, ако сте съвсем новаци, в началото леко да ви се схванат пръстчетата на краката, защото повечето упражнения се правят в шпиц или контрашпиц, но това не е болка за умирачка. Още по-хубавото е, че освен напрежението от душата този "подводен масаж в движение" сваля и сантиметри от обиколките - ще го усетите по дрехите си. А най-хубавото е, че е групов спорт - с него

не само ваете снага, но и се забавлявате сред приятели

Аквафитнесът дава на всички изпробвали го равен старт и еднакво удоволствие: на 10-годишни и 60-годишни, на начинаещи и тренирани, на жени и мъже (малцината джентълмени, дръзнали да нарушат дамската хегемония в басейна, бързо се разделят със скептицизма си). Сред най-усърдните в часовете на Тони има застрахователки, козметички, журналистки, продавачки, дипломатически съпруги и чужденки, командиорвани за по няколко месеца у нас. Има и знаменитости от родния шоубизнес. "Но когато влязат в басейна с шапки и очила, много трудно се разпознават - измъква се от въпросите инструкторката. - Пък и аз не деля хората на известни или не: запознавам се с всеки, който дойде, интересувам се как се усеща преди и след тренировката и - дотам." Отговорите, които обикновено получава, я удовлетворяват. А те варират от "Чувствам се нов човек" до "Ако пропусна часа си, сякаш нещо важно ми липсва - може би така е с наркотиците..."

# 25
  • Мнения: 4 371
  bouquet За пръв път да прочета толкова дълъг постинг.
Защо тук пишат, че обичайната цена е 7 лв. newsm78
Къде ще ходим, момичета Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 916
В понеделник ще се опитам да се свържа с тези в Грийнвил и може би (ако намеря тел.) с Апартмънт хаус.

# 27
  • Мнения: 7 474
И тук предлагат водна аеробика, но няма цена, който иска да се обади, мисля,че чух нещо за 6лв. , но не съм сигурна  http://mbal-sofia.com/index.php?id=50

# 28
  • Мнения: 4 916
И тук предлагат водна аеробика, но няма цена, който иска да се обади, мисля,че чух нещо за 6лв. , но не съм сигурна  http://mbal-sofia.com/index.php?id=50


Много хубав сайт, но щеше да е добре, ако си бяха написали адреса. Че сега трябва да го търся с Гугъл.

# 29
  • Мнения: 1 568
Искааам!
Ама съм в Русе  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт