Подкрепа за една приятелка!

  • 1 978
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Здравейте!Пиша по повод една моя приятелка,която е много объркана и се нуждае от подкрепа и съвети.Надявам се да помогнете.И така:въпросната ми приятелка днес разбра ,че е бременна за пореден път.Няма деца,но има два аборта зад гърба си правени единият януари,дудият март месец тази година.В момента е бременна въпреки,че от последния аборт насам взима противозачатъчни ShockedИ трите и бременности са от един и същ мъж с които има връзка,но той е семеен и има две деца. От тук идват и големите притеснения на моята приятелка и мисълта отново да прави аборт, въпреки че обича този мъж и иска да има деца. Това което ви моля е не да я упреквате защо се е хванала с подобен мъж,а да я посъветвате и да и кажете за последствията които може да има след още един аборт.Искрено се надявам да й помогнете.Благодаря! baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Такааааа..... Thinking
А като не искаш да я опрекваме,защо не постави въпроса ребром?
-,,Крие ли опсност третият аборт и последствията от него какви са?''
    Защо трябваше да из4ета плеядията ти за това как твоята приятелка си го слага с женен мъж!
   По темата-Няма да я упреквам приятелката ти!
                     То Господ бави ама не забравя!
           Моят отговор е,4е за това са измислени гинекологи4ните кабинети!Плащаш си,преглеждат те и ти казват какво ти е!
Аз не съм гинеколог...не мога да знам,какво може да стане на приятелката ти след третия аборт! Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 93
Такааааа..... Thinking
А като не искаш да я опрекваме,защо не постави въпроса ребром?
-,,Крие ли опсност третият аборт и последствията от него какви са?''
    Защо трябваше да из4ета плеядията ти за това как твоята приятелка си го слага с женен мъж!
   По темата-Няма да я упреквам приятелката ти!
                     То Господ бави ама не забравя!
           Моят отговор е,4е за това са измислени гинекологи4ните кабинети!Плащаш си,преглеждат те и ти казват какво ти е!
Аз не съм гинеколог...не мога да знам,какво може да стане на приятелката ти след третия аборт! Rolling Eyes

[/quote]
Писала съм повече подробности защото исках да разберете за сложността на ситуацията.Аз много се надявам приятелката ми да задържи детето и искам да и помогна в тази насока.Разбирам опасенията на повечето от вас,че може да става дума за собствените ви мъже, за това искам да подчертая,че жената на въпросния мъж е наясно с връзката на мъжа си и живеят един вид като съквартиранти-заедно заради децата.

# 17
  • Мнения: 750



Разбирам опасенията на повечето от вас,че може да става дума за собствените ви мъже, за това искам да подчертая,че жената на въпросния мъж е наясно с връзката на мъжа си и живеят един вид като съквартиранти-заедно заради децата.
Дете,не се опасявам 4е моят мъж ще е ''въпростният'' господин!
Мъжът ми има достатъ4но сиво вещество за да използва презерватив,а не да ръси семе на ляво и на дясно!
И жената на мъжа който е гадже на приятелката ти,като няма нищо против да си живеят заедно.....ми да се взимат! Mr. Green
Той скоро и трета ще забремени и нея да приберат! hahaha

# 18
  • Мнения: 1 792
е то тва вече стана кат коломбийски сериал.абе да отива момичето на доктор и стига сме го мислили ние.квот ще да прави.всеки си има глава на раменете не само за грим и прически а и за да мисли с нея

# 19
  • Мнения: 485
Десика,защо имам чувството ,че не става въпрос "за една приятелка",а за теб?Ти си знаеш най-добре,но....в тази ситуация трябва да си отиде на гинеколог,който да прецени риска от аборт,а ако ще износва детето,предполагам ще трябва през първите месеци по -често да се ходи на консултации...честно казано ,не виждам защо трябва толкова мъчения заради някакъв помияр,дето утре ще хареса друга.А ако ще продължава да "обменя течности" с него нека поне прочете и си избере-ИМА ОРАЛНИ КОНТРАЦЕПТИВИ...

# 20
  • Мнения: 93
Djane,според мене си много злобно натсроена.Ако темата ти се струва дразнеща просто не пиши по нея.Аз се опитвам да събера колкото се може повече позитивни отговори в подкрепа на това момиче което е на кръстопът.Колкото до докторите вече ходи при двама,които и казват че има на разположение максимум седмица да си помисли какво ще прави с детето и от там на сетне те ще си сваршат работата без да дават гаранции за последствията.

# 21
  • Мнения: 526
Десика,защо имам чувството ,че не става въпрос "за една приятелка",а за теб?Ти си знаеш най-добре,но....в тази ситуация трябва да си отиде на гинеколог,който да прецени риска от аборт,а ако ще износва детето,предполагам ще трябва през първите месеци по -често да се ходи на консултации...честно казано ,не виждам защо трябва толкова мъчения заради някакъв помияр,дето утре ще хареса друга.А ако ще продължава да "обменя течности" с него нека поне прочете и си избере-ИМА ОРАЛНИ КОНТРАЦЕПТИВИ...
Съгласна Peace

# 22
  • Мнения: 2 327
Той позитивния отговор е само един - да си остави детето. Ама ако искаш да получиш идея какво става в такива ситуации иди във форума за Родители отглеждащи сами децата си. Защото едва ли ще може да разчита на бащата.

Иначе и първите 2 аборта са си били риск... А противозачатъчни не се препоръчват след бременност, ветоятно е и след аборт да се изчаква. Та ако пак реши да направи аборт да смени контрацепцията.

# 23
  • Мнения: 93
Такааааа,не става дума за мен.Ако исках можех да вляза като гост и пак да остана анонимна.Това не е толкова важно.Колкото до контрацептивите за които приятелката ми трябвало да се информира не ми стана ясно едно:Скъпи,не разбрахте ли,че тя е забременяла при редовна употреба на противозачатъчни хапчета newsm78 ,така че не я упреквайте не в невежество.

# 24
  • Мнения: 750
Такааааа,не става дума за мен.Ако исках можех да вляза като гост и пак да остана анонимна...........Скъпи,не разбрахте ли,че тя е забременяла при редовна употреба на противозачатъчни хапчета newsm78 ,така че не я упреквайте не в невежество.
Не 4е някой знае коя е desika! Mr. Green
И трите пъти ли е забременяла докато е взимала хап4ета?
Ако е така....то да са ползвали презервативи! newsm78
Но станалото....станало!
Ще са едно голяяяяяямо семейство! Crazy

# 25
  • Мнения: 207
Не става така всеки път когато забременее да прави аборти,но тя самата трябва да прецени дали да задържи детето или да го махне!Дано вземе правилното решение! Успех

# 26
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ако реши да остави детето, трябва да се консултира с лекар и относно хапчетата. Доколкото разбрах, тя ги е пила след оплождане, до края на цикъла. Според листовките, хапчетата могат да предизвикат увреждане на плода, ако стане така, че въпреки тях жената забременее. А това е доста сериозно.  Naughty

А ти сигурна ли си, че приятелката ти е взимала наистина хапчета, а не е искала този път детето? newsm78 Защото от тези силни дози хормони, които има в хапчетата и които пречат на имплантацията, ми се вижда малко странно да забременее. Thinking По-скоро ми прилича на желано бебе от нейна страна, но с разиграване на театър пред бъдещия баща.  Thinking

# 27
  • У дома
  • Мнения: 96
В какво да я подкрепим твоята приятелка - за следващия аборт ли ? Мен на това ми намирисва. Уж искала детето. Ами като го иска да си го задържи .

# 28
Ако реши да остави детето, трябва да се консултира с лекар и относно хапчетата. Доколкото разбрах, тя ги е пила след оплождане, до края на цикъла. Според листовките, хапчетата могат да предизвикат увреждане на плода, ако стане така, че въпреки тях жената забременее. А това е доста сериозно.  Naughty

А ти сигурна ли си, че приятелката ти е взимала наистина хапчета, а не е искала този път детето? newsm78 Защото от тези силни дози хормони, които има в хапчетата и които пречат на имплантацията, ми се вижда малко странно да забременее. Thinking По-скоро ми прилича на желано бебе от нейна страна, но с разиграване на театър пред бъдещия баща.  Thinking
Подкрепям напълно горното писание.А и кой е този семеен мъж дето няма да вземе някакви предпазни мерки?Все пак не става въпрос за един аборт само.Тия хора да са чували за презервативи.Пък самеца да вземе да си направи вазектомия.Приятелката ти сама трябва да вземе решение и най-вече да се консултира с лекар.

# 29
  • Мнения: 2 863
Мале, много лошотия се е изляла тука.... все забравям,  че ССФ никога не би направила подобно нещо....

Към авторката- бременността е факт- значи от тук насетне трябва да се разсъждава не дали приятелката ти иска това бебе, а в случай че го иска, то дали ще бъде здраво и ако не е - то тогава пак ли ще иска да го задържи,  защото оставам с впечатление, че тя е склонна да роди детето, но без да отчита факта, че то би могло да е увредено.  А отглеждането сам на увредено  детенце е много тежка мисия и е наистина добре човек да си прецени ресурсите, за да не се окаже после, че ще има още едно дете оставено в дом. В случай, че реши да роди детето, би могла да направи амниоцинтеза в 16 седмица, за да се установи дали плода е здрав.
Но преди всичко, увери се преди да даваш съвети, че момичето наистина е приемало противозачатъчни и това не е  версия за пред "бащата". И да, аз имам позната с три аборта от един и същи мъж и вероятно никога няма да има деца, вече не е с този мъж, но последствията останаха за нея.
Ако искаш да помогнеш задай й тези въпроси и след като има отговорите- може да взима решение.

Общи условия

Активация на акаунт