Да "благодаря" на бърза помощ

  • 2 179
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Непременно пусни жалба - и в копие най-малко до три инстанции, ако е само  до едно място е много вероятно да не си помръднат пръста. Казвам го от опит. Стискам палци за съпруга ти.

# 16
  • Мнения: 585
Преживях подобно нещо миналата година! Свекърва ми гледаше двете ми деца когато получила силен световъртеж,главоболие и повръщане, свързала се с Бърза помощ , но оттам и казали че нямат екип! Половин час по-късно отново се обадила защото вече била много зле скара ли й се че ги притеснява! КОгато пристигнахме с мъжа ми той я грабна и тръгна към болницата , а аз бясна реших да си търся правата, НО... Звъних над 8 пъти на Бърза помощ, явно номера се помни защото само вдигаха слушалката и я пускаха веднага/ това ясно се вижда на разпечатките в моя телефон/! След половин час все пак се обади една сестра , поисках да говоря с дежурния лекар, тя го повика но отговора му беше "Не ме занимавай с такива идиоти!"  Не пожелаха да ми кажат с кого съм разговаряла и кой е дежурния лекар, но по това как сестрата го извика все пак разбрах името му - д-р Шопов от Спешна помощ на гр. Пловдив! Продължих да упорствам и да търся правата си - позвъних на Здравната каса, оттам ми отговориха че те не се занимават с това, но не ми и казаха към кого да се обърна! Позвъних в Министерството на здравеопазването ,но и това не беше тяхна работа, казаха ми да търся Лекарския съюз, но неговият телефон по никакъв начин не можах да открия , никой не го знае! Само не разбрах защо когато са нарушени моите права нито една държавна институция не може да ме защити , а трябва да търся организацията на тези от които съм ощетена ! Накрая позвъних на в. Марица с молба за помощ, но тъй като няма смъртен случай не им се стори достатъчно интересно! КАК ДА СЕ БОРЯ ЗА ПРАВАТА СИ ТОГАВА!!  В същото това време моят мъж е чакал пред спешния кабинет с  майка си един час , за да им обърнат внимание, и едва когато някакъв лекар я погледнал схванали сериозността на ситуацията и се разбързали, а в епикризата пише " СИЛНО ИЗРАЗЕНА СИМПТОМАТИКА" диагнозата е исхемичен инсулт! Ако свекърва ми е жива то е заради ДЯДО ГОСПОД а не благодарение на нашата здравна система!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Надявам се мъж ти бързо да се възстанови. А за тях и аз нямам добри спомени...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 326
Да не дава господ никому!!!
На нас се наложи преди две години спешна помощ за баща ми. Решихме да не викаме Бърза помощ, а се обадихме частната клиника Торакс.
Мога само да ги похваля за бързите и адекватни действия. Дойдоха от бул.Стамболийски до Люлин 7 за 20 мин, прегледаха баща ми и се усъмниха са кръвоизлив на язва, взеха го с линейка, направиха му бързи изследвания в клиниката, където се потвърди диагнозата и веднага го закараха с линейка до Пирогов.
Вярно накрая взеха доста пари около 100лв и нещо, но в такива случаи предпочитам да си платя........

# 19
  • Мнения: 393
 Sad Да не се налага на човек да се възползва от услугите им. Баба ми лека и пръст беше с 2 инсулта и единия получи пред не знам симптомите, получи 3-я пак пред очите ми, звъня на бърза помощ и им казвам инсулт така и така, а те ми се развикаха и ме нахокаха че не съм била медицинско лице и какви били тези своеволия да давам диагнози. След час дойдоха и потвърдиха че е инсулт.

 Скорошно оздравяване на съпруга ти   bouquet
И дано не ни се налага да ползваме услугите на бърза помощ

# 20
  • Мнения: 6 164
Ох, те и за бременни на 23г. не пращат, както се оказа при мен.. Абе не може да се разчита на тях и това, по-добре в кола/такси и в болница.  Confused
Бързо възстановяване на съпруга ти!  bouquet

# 21
  • Мнения: 183
Не може да се примиряваме и да "чукаме на дърво"дано не ни се случва и все пак човека е жив Praynig.ОБЩЕСТВЕНА ПОЗИЦИЯ И ТЪРСЕНЕ НА ПРАВАТА СИ,само това би ни помогнало ,при всеки случай гласност,при всяка неправда,позиция и търсене на отговорност!!!Другото е безлично примиренчество.

Скорошно оздравяване на съпруга ти!!!

Общи условия

Активация на акаунт