Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 8

  • 58 646
  • 347
  •   1
Отговори
# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Светлена, чистито прохождане.  Аз такава питка не съм раздавала за никое от децата ми. По нашия край няма такъв обичай. Така че сама си прецени какво да правиш. Това което ние правим е прощъпулник. Да не обяснявам тук какво представлява.  Само ще кажа че не чакаме пълнолуние за да го направим.
Пожелавам ви лека и успешна операция и бързо възстановяване.

Evva, първия път пуснах Марти на ясла без да знам за проблемите му. Ходи два месеца и го спрях заради лятната ваканция. След операцията лекарите в болницата бяха на различно мнение. Педиатърката казваше да го държа колкото може по-дълго в къщи за да е здрав, а хирурга твърдеше че няма проблем да ходи на ясла от 3-я месец натам. Според него за операцията проблем няма а що се отнася до вирусите не мога да го изолирам така че по-добре да градим имунитет. Държах го в къщи докато минаха 5 месеца от операцията и го дадох на ясла. Не е боледувал изобщо даже се изненадаха че плащаме пълна такса - без отсъствени дни. Като го спрях за да е здрав за морето се разболя след два дни на площадката. Онзи ден пък си го доведох с температура от свекърва ми а там се гледаха само двамата. Според лекаря е пипнал някакъв вирус. При положение че там няма нито деца нито възрастни, седи на чист въздух в двора и си играе само с баба си и кокошките откъде пипна вирус не знам. Така че дали ще е на ясла или не, не можеш да го опазиш. Аз лично съм доволна от яслата и смятам (живот и здраве) от 1.10 (тогава отваря градината) да тръгваме пак.

# 31
  • Мнения: 101
Благодаря ви момичета.Много сте мили всички.Подкрепата ви ми дава сили.
Дай боже всичко да мине добре и най вече успешно! Praynig
Много късмет и здраве на всички!
п.с. Питката я направих и раздадох на децата,смятам вече като проходи самичка и то добре да си направя тази голямата дето и викат прощъпалник.

# 32
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Здравейте и от мен. Скоро излязохме след едноседмичен престой в Правителствена болница, тъй като синът вдигна висока Т. без други симптоми. Оказа се, че пак са ни нападнали гадинките „Клепсиела „ и ни включиха венозно „Ципрофлуксацин”. Изслезванията му до края останаха добри. Най-чудното беше, че след три дни вливания и 1 ден градска отпуска детето вдигна Т. 39,5 без никакви други симптоми и два дни почти не успявахме да я свалим. Това при стерилна урина и пак добри изследвания на кръв и урина. На третия ден се оправи все едно нищо не е било. Явно пипнахме и някакъв вирус.
От престоят ми в болницата получих ценни съвети и разбрах защо Мартисън, така упорито насочва мамите там. Лежала съм в Педиатрията, в Пирогов, в местната болница, но условията, отношението на персонала, храната и всичко друго в болница „Лозенец” са просто несравними, т.е. няколно нива над другите. Д-р Русева е човек, който не само си разбира от работата,но и си обича професията. Обясни ми, че е много важно да се вземе първа сутрешна урина, в което се убедих и аз. Тук вкъщи винаги носим късно урината и резултата е Клепсиела под 10 на трета, ако изобщо излезе. Там при първа сутрешна беше 10 на 4 до 10 на 5. От д-р Русева разбрах, че в момента, най-добрите лекарства в света за профилактика при уроинфекции са „Инфектотримет” /бисептол, но много по-чист/ и швейцарското „Уродин”, което е на капки и това го правело по-ефикасно, тъй като е по-концентрирано и по-този начин хем щадим бъбрека, като даваме по-малко количество, хем в него има достатъчно материал да трепе гадинките. Това всъщност е вариант на гръцкото Фуролин и на Пиелосептила. Тя изброи и други варианти, но не ги запомних. Даде ми и имейла си, където мога да се консултирам с нея, ако нещо ме притеснява. Между другото, трябва да я включим в координатите на докторите в началото на темата. Казаха ми също, че преди взимане на стерилна урина пилето трябва много старателно да се почисти от бялото под кожичката – смагмата и след това да се облее с бледорозов разтвор на калиев перманганат.
Май много дълго стана, но дано съм полезна на някои от вас.
Светлена, успех на операцията. Ще стискам палци. Ще има ли в екипа доктори от Франция?

# 33
  • Мнения: 390
Светлена спех и от нас. Много здрави нерви от твоя страна ще са ти нужни. Дай всичкото си търпение и любов на детенце за да е малко по-спокойно, като усеща че и ти си спокойна, до колкото е възможно де.
При нас след тази Т39 нещата с изследванията се разминаха за известно време. Урината и кръвта беше добра и не се разбра вирус или зъб беше причината, но трая едно денонощие.

# 34
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Бори, съжалявам че сте имали приключение с детенце. Аз не помня откъде но съм чувала че първата сутрешна урина е с най-добри показатели за действителното състояние на организма и винаги давам първа урина. На гладно при това. За лекарствата, аз давам цефаклор (внос от Македония) който се продава и тук. Доволна съм защото Марти го приема много добре. В началото пиеше пиелосептил обаче много повръщаше от него и се бях видяла в чудо. Като питах за друго д- р Русева ми препоръча цефаклора.
Марти също изкара подобен вирус. Само висока Т (39.2) и нищо друго. Притесних се да не прави пиелонефрит и веднага пуснах стерилна и обикновена урина. И двете бяха чисти. Понеже нямаше други признаци на разболяване давах само панадол за Т и за два ни се оправи.

# 35
  • Мнения: 101
Светлена, успех на операцията. Ще стискам палци. Ще има ли в екипа доктори от Франция?
Благодаря ти Bory_V.Незнам дали ще има французи,но дочух че в този период ще има май трансплантация на бъбрек и ще идват по този случай в пирогов.Важното е че д-р Чаначев ще е там.И дано да поостане повечко време.Той е един прекрасен специалист и единственият ми шанс в България.Стискайте ми палци вече този път всичко да мине добре и да мине успешно операцията.

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Момичета французите идват във Пирогов на 17.09. Извинявам се, че пиша във вашата тема, но съм запозната с много от проблемите ви / не лично /. На моята колежка ще и правят трансплантация на детето на 20.09.2007 в Пирогов от френския екип / за което някой писа по-горе/. Французите ще стоят до 21 доколкото знам. Надявам се всичко да мине успешно. Много се притеснява как ще приеме сина и бъбрека. Ще и стискам палци.
  Светлена успех и на Вас с операцията. Дано всичко мине леко и без проблеми.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 19:57 от vemite

# 37
  • Мнения: 271
Ще стискам палци и на това детенце, дано всичко мине гладко Praynig

# 38
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Момичета, забравих да пиша, че сме резистентни към "Инфектотримет" и за момента го спираме. Тъй като съм се заредила с тройка шишета, ако някой има нужда да ми пиша на лични. В опаковката са три от 50мг/5мл като съм ги купила на цената на две. Най-парадоксалното е, че досега срещах трудности при доставката му, а наскоро Bobsun ми писа на лични, че и те го спирали, та ако искам можала да ми даде техните опаковки. Ние в момента пием "Уродин". Предписаха ни и "Уростим" от 25 мг сутрин на гладно, но прочетох, че било за деца над три години. Някой дава ли от по-раншна възраст и по-колко?

# 39
  • София
  • Мнения: 2 356
момичета, не съм писала при вас и няма да успея да изчета всички теми. Затова ще ви моля да ми простите ако ви питам, а отговора го има някъде по-напред. Какви симптоми се гледат при проблеми с бъбреците? Питам понеже дъщеря ми често има нещо като сенки под очите, а някой ми каза, че това означавало бъбречни проблеми. Колебая се дали си внушавам или да кажа на лекарката. Урина не са ни изследвали от когато беше на 6м /или годинка newsm78 /. Освен това като пишка в гърнето, урината й е доста тъмна, мислех, че така трябва, но пък вчера по обяд беше съвсем прозрачна. От месец и половина се учим на гърнето, свалила съм памперса, но пишка само в гърнето, понякога казва, понякога не, обикновено аз я моля, а като сме навън и няма гърне наоколо, стиска, стиска и после се напикава. Знае и разбира абсолютно какво прави, обаче не ще да клекне и да пишка навън.
Имам ли за какво да се притеснявам? Питам първо вас, защото нашето педи навремето пропусна двигателното изоставане, сети се, чак, когато вече бях прочела из форума и се бяхме записали за преглед. Затова ми се искаше да се консултирам с вас, за да знам за какво да настоявам.
Благодаря.

# 40
  • Мнения: 5 531
Най - добре е щом се притесняваш да пуснете една на първо време обикновена урина и да я заведеш да я погледнат на ехограф. Ако има нещо притеснително , ще ти кажат. А иначе и Мария си има сенки под очите и очичките и понякога се подуват отдолу, но според нашият уролог не е свързано с проблеми с бъбреците. От това което описваш , май при твоята кукла всичо е наред.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
пишка само в гърнето, понякога казва, понякога не, обикновено аз я моля, а като сме навън и няма гърне наоколо, стиска, стиска и после се напикава. Знае и разбира абсолютно какво прави, обаче не ще да клекне и да пишка навън.

Това се среща често, но не е индикатор за проблем.
Калина беше така и решихме проблема, когато нейната приятелка един път каза, че й се пишка, съответно и дребната да не остане по-назад и така...
Като не иска да кляка, дръж я ти.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 356
благодаря момичета.  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте, майчета,
Моето дете имаше повече от месец бактерии в урината, които причиняваха болки и често уриниране. След като пи Панцеф 10 дни, малко се поуспокиха нещата и изследванията на 15 ден показаха стерилна урина. Но болките не изчезнаха. Сега - на 20 ден детето пишка често и има болки отново. Д-р Гайдаров е казал на съпруга ми, че причините са може да са две: или склероза на шийката на пикочния мехур, или да се направи урофлоуметрия. Направо ще се побъркам като си помисля, че може да се наложи операция. Ако има някоя от вас, която знае повече за тези изследвания и проблеми, моля да пише.  Cry

# 44
  • Мнения: 271
Mamka, за съжаление нищо не знам за тази предполагаема диагноза или за това изследване. Пожелавам ти кураж и всичко да е наред. Пиши какво е станало.

Общи условия

Активация на акаунт