не знам как да се справя

  • 2 432
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
...А от цялата драма - съвсем по друг въпрос - да не вземеш да си направиш някаква психотравма, че имаш проблеми със забременяването! Той изследвал ли се е? Сигурна ли си, че проблемът не е в него?! В никакъв случай не си го втълпявай, ами си мисли, че Господ си знае работата и те е предпазил!

Та ти си само на 25!!!  Heart Eyes
Всичко тепърва предстои! Радвай се!!! Heart Eyes
Първо - при проблеми със забременяването по-често причината е при мъжа. Но е хубаво да се направят прегледи и да се вземат мерки (ако вече не си го сторила). И другото което е написала траяна е вярно - може господ да те е предпазил - изглежда че отношенията ви така или иначе приключват. Без дете ще ти е много по-лесно да забравиш всичко и да започнеш отначало.

Много си млада - имаш време и за още любов (даже няколко броя  Laughing ) и за деца и за всичко Simple Smile
Смело напред!

# 16
  • Мнения: 193
Навремето, преди много, много години, бях самотна майка на 25.
Всички около мен ми разправяха какъв късмет съм имала, че това ми се е случило в толкова млада възраст.
Да, ама аз хич не се чувствах млада!!!
Целият ми съзнателен живот бе преминал с този човек (повече от 10 години!)...
Чувствах се стара, самотна... да не изброявам, знаете!
Чувствах се зле, зле, зле!!!
Но - МИНАВА!
Това е най - хубавото: че времето лекува.
Една сутрин се събуждаш и с почуда установяваш, че си щастлив!
Че има нещо в този ден, което да те зарадва.

Смелост, мило момиче!
Един съвет и от мен - не се срамувай от болката.
Изживей я!!!
Изплачи си сълзите, изприказвай си приказките!
Това помага, не много, но помага.

А времето лекува!

Пази си здравето, оправи се със служебните въпроси (успех и късмет), и си търси хобита - приятни за теб занимания, които ще ти помагат - вместо да мислиш за него -  да се кефиш!

# 17
  • Мнения: 515
Но - МИНАВА!
Това е най - хубавото: че времето лекува.
Една сутрин се събуждаш и с почуда установяваш, че си щастлив!
Че има нещо в този ден, което да те зарадва.

И аз преживях всичко което момичетата ти описват,омъжих се на 21 ,на 25 имах 2 деца ,на 31 бях разведена с 2 деца ,без дом,приятели,работа,пари.С опити за самоуббиство и много болка от загубата на много скъпи същества в живота ми,мислех само ,че заради децата ще живея за напред и никога няма да погледна друг мъж.Сега съм на 33,имам прекрасна работа,прекрасни колеги мъже,дом,свободно време,много истински приятели и човек когото обичам,много.ЧоВЕК който ме приема с 2 те ми деца,наистина когато губиш незнаеш какво печелиш!!!!!!Баба ми ,която почина по време на развода ми ми казваше,че живота е колело и когато си наи долу,почваш да се качваш на горе .Така беше и с мен.Сега съм един щастлив човек.Оценен,завършен,истински щастливец.2 години,само за две години ,аз стигнах там където хората стигат за десетилетия.Ако някой ме попита бих ли се върнала назад ,категорично бих казала "НЕ".

# 18
  • Мнения: 4 458
И аз тръгнах да пиша да си промениш ника, но вече са ти го казали.  Sunglasses

Оставам с впечатлението, че самочувствието ти е паднало невероятно ниско. Мила, не гради себесъзнанието си на база чуждо мнение!!! Вярвай в себе си!

Съгласна съм и с останалото за годините и живота.... Само за сравнение аз на тази възраст останах сама с близнаци (почти бебета) и без работа

До колкото разбирам и от споделеното от теб, той не е бил някой който заслужава да го оплакваш.... Остави болката да отшуми, съхрани най-хубавите спомени, направи си съответните изводи и продължавай на пред!!!!

# 19
  • Мнения: 139
След като изчетох написаното от теб започнах да си мисля, че имам двойник. Все едно описваш мен, само детп май си на по-ранен етап от раздялата Sad. Аз след 3 месеца още не мога да се псравя психически. И аз трябваше да преживея смяна на работата (която беше прекрасна) и раздялата едновременно. Мислите за самоубийство ме навестяват всеки Божи ден, дори не по веднъж Embarassed, макар, че вече имам друга работа, записала съм се на курсове, имам приятели, които ме изслушват и подкрепят, има и нов човек до мен, които ме боготвори и ....абе след всичко описано би трябвало да се чувствам супер. Но не мога да забравя НЕГО, не мога да забравя как не ми достигаше въздух в гърдите когато той реши да продължи живота си без мен, нищо няма значение за мен, искам да си легна и да не се събудя, вече сериозно си мисля да потърся професионална помощ преди наистина да осъществя някои от замислите си да приключа със себе си. И аз не знам как да си помогна и никога не съм си мислила, че ще стигна един ден до тук.
Момичетата са прави за едно - излизай, виждай се с хора, с приятели и колеги, помага, незначително, но все пак помага. И говори за това, което те мъчи - не си тъпа, това може да се случи на всеки. Просто си човек. Hug

# 20
той скоро има и рожден ден, сега не нзам кво да правя с тъпия му подарък. Много ви благодаря за куража, който ми давате. при мен сега е много лесно от една страна, защото нямам да взимам никакво решение, а отношението му не беше хубаво дълго време. Все едно е просто непознат.
Колкто и да боли е по лесно, когато знам всичко черно на бяло и няма чудения.
Изкушавам се да мисля в посока на "ако той знае колко много го обичам и ако проумее , ще съжали и ще се върне". Но истината е, че той не ме е разлюбил, защото не го обичам. Явно връзката ни наистина се е изчерпала и всеки е взел най хубавото от другия. За себе си мисля да взема неговата категоричност. Аз съм много нерешителна и се лашкам. Самочувствието ми е в скалата на отрицателното, наистина започвам да мисля какво не ми е наред ,щом не ме обичат.
При мен част от драмата е, че вече ми се струва , че изобщо такива отношения, в каквито съм вярвала, че съществуват , ги няма. Изобщо не вярвам, че някой ме обича или ще ме обикне някога. Майка ми се смее и казва, че това не е най важното - да бъдеш обичан и голямата работа, че някакъв си не ме обичал.
Държа се  настървено и злобно с мъжете около мен и после ми е много гузно.
Най разсипващото е, че той не иска нито да си говорим нито да се виждаме и изобщо да забравя , че съществува. Аз съм тази, която трябва да го иска това, той ме нарани мен, а не аз него.
Интересът на мъжете е докато искат да са с теб. Тогава им харесваш и като човек и искат да си говорят с теб. Спреш ли да си им интересна като жена изведбъж спираш да бъдеш приятен и вълнуващ събеседник.

# 21
  • Мнения: 1 732
Но не мога да забравя НЕГО, не мога да забравя как не ми достигаше въздух в гърдите когато той реши да продължи живота си без мен, нищо няма значение за мен, искам да си легна и да не се събудя, вече сериозно си мисля да потърся професионална помощ преди наистина да осъществя някои от замислите си да приключа със себе си. И аз не знам как да си помогна и никога не съм си мислила, че ще стигна един ден до тук.

Страшно е...
Преживявала съм го.
Не мога да те излъжа, че ще ти мине лесно.
Просто болката става все по-различна, търпи метаморфози.
В началото не можех да дишам (буквално), сега прие формата на тиха тъга, част от ежедневието ми. Свикваш.

# 22
  • Мнения: 193
Самочувствието ми е в скалата на отрицателното, наистина започвам да мисля какво не ми е наред ,щом не ме обичат.

Ама как реши, че "не те обичаТ". Тоя, дето те е разлюбил е само един.
Не ти казвам, че още утре ще си хванеш ново гадже (не за друго, ами защото ти не си в състояние в момента дори да забележиш друг).
Но, повярвай ми, неизбежно е да се случи... някой ден. Когато ти самата се почувстваш свободна да обичаш отново.
И недей да правиш такива генерални изводи - не ме обичат, мъжете са кофти, такива отношения няма и т.н.
Такива отношения има, отделен въпрос е колко време ще траят.
А ти вероятно ще бъдеш обичана още много пъти!!!

# 23
Това с обичането много пъти всява ужас в мен. не знам колко такива взаимоотношения може да преживее човек без да се изроди вътрешно. преди няколко дена се оказа, че получавам стипендия за чужбина, и сега ще заминавам съвсем сама. В писмото пишеше , че щели да покрият и съпруг или дете, и това окончателно ме разстрои. Осмелих се и предупредих,че напускам работа.  там реагираха така, че чак се радвам, че повече няма да ги виждам тези хора.
Сега ми се струва, че той ,любимият ми,просто никога не е изпитвал нещо особено към мен. Връщам времето назад и се чудя къде ми е бил акъла, че не съм видяла очевидни неща. Предстоят ми много организации и подреждане на апартамент и други дивотии и трябва да се стегна. Поне наистина не плача от няколко дена насам. просто ми е много криво и безсмислено. 
Най-смешното е, че една приятелка сега се развежда и казва, че се чувства сякаш просто къса с гадже, а аз се разделям с гадже, а се чувствам все едно се развеждам.

# 24
Миличка, като чета си мисля, че всичко около теб се мъчи да те накара да приемеш заминаването...Сякаш живота ти се е самоорганизирал да те тласне в точно определена посока...Може би е важно за живота ти това да стане и понеже може би ти си "на кантар", то онзи някой, който ни гледа отгоре е решил да ти помогне...Ти си чувствителен човек. Това боли, но е и начин да даваш на другите обич и любов...Давам ти линк - дано ти помогне! Прегръдки!


http://intimno.rozali.com/razdiala.html

# 25
  • Мнения: 911
...стипендия за чужбина, и сега ще заминавам съвсем сама. В писмото пишеше , че щели да покрият и съпруг или дете, и това окончателно ме разстрои.

не се травмирай от това изречение - то си е стандартно за всички студентски визи.

Радвай се, че ще пътуваш, ще видиш свят, светът ще те види, ще срещнеш други хора и дано да са добри!

Много късмет ти желая!  Heart Eyes

И както ти е написала Мира_м - той животът се е организирал около тебе и Оня горе гледа и помага  Sunglasses

Смелост и пак да кажа - МНОГО КЪСМЕТ!!!

Общи условия

Активация на акаунт