Моля за утеха...или някаква идея

  • 4 150
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
irina, радвам се, че сте се оправили! На лекар ходя в доста добра клиника ОВК. Аз съм от Варна обаче Simple Smile Иначе на Малчо не му даваме и не сме му давали гранулирана храна никога поради възможни пролеми. Това е станало от твърдата варненска вода! Ще го наблюдават още 5 дни и още толкова ще е на инжекции. Пишка си, но много малко, после лекарите го доизпишкват....Не знаят дали е заради болката и се страхува да пишка или камъка засяда на каналчето...Само се моля да се оправи!  Praynig

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Предстои ми подобен проблем Confusedна всичко отгоре котките са две, едната е персийка,а другата е улична която скоро приютихме Embarassed Ще се местим в къща скоро и се надявам отчасти да се реши проблема, но със сигурност сме решили женската да я кастрираме...много ми тежи ,но.... Rolling Eyes

# 17
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Горкото животинче. Най добре да му направят операция, защото проблемът няма да се реши само с изпишкването на тази песъчинка. При мъжките котаци това е проблем. Знам го от опит. Операцията не е сложна - пениса на котачето е като конус, те го скъсяват, за да се разшири отвора и тези песъчинки да излизат по-лесно, а заедно с това му се дава и специална гранулирана храна.
 А колкото до това дали да го задържите - аз лично бих си го задържала вкъщи. Все пак това е и негов дом. Ако имаше по-голямо дете щеше ли да го изпратиш при познати, докато бебето порасне? И ние си имаме животинче вкъщи - куче. Нямаме намерение да се разделяме.
Успешна операция на котьо и леко раждане.

# 18
  • Мнения: 1 685
и аз мисля че трябва да направите всичко възможно за да помогнете на милото котенце!все пак и те са едни малки душици!!!

# 19
  • Мнения: 5 362
Най-добре да направите операция на животинчето,за да не се мъчи.
Задръжте си го вкъщи-не мисля,че ще е проблем.
Желая ви успех Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 717
Задължително заведете го при добър ветеринар! Минахме по същия път, имам женска котка. Значи схемата, която ни предписа докторът беше АБ+таблетки за дезинфекция на пикочните канали+специална храна на Роял Канин за разбиване на камъните. Казва се Уринари.  След това ни каза да спрем с евтината храна(давах Фрискас), а да даваме само Роял Канин, която не позволява образуването но нови такива. От тогава, вече почти 2г. нямам никакви проблеми. Успех и дано се оправи животинката!

# 21
  • Мнения: 3 268
В случая мога да кажа само"Да ти имам проблемите".Направете каквото трябва за котето.Лекарите знаят най-добре,на дали ще остане,помисли добре.Никой в нашия род не е алергичен към котки,но се оказе,че синът ни е силно алергичен.Разбрахме го,когато беше на 7 години.Отиваме на гости при приятели с котка.Той получи пристъп на задушаване след около час престой в къщата.Не ме питай какво преживяхме,беша ужасно.Оказа се алергия от котката.И втори път го е получавал по-голям вече,у негов приятел с котка.Тези неща не са за подценяване.

# 22
  • Мнения: 368
Спокойно, кумата ми е с 3 деца и 2 котки!
Разбира се, че ще му помогнете на котето и то гледай да е много бързо! Казвам ти това, защото аз се наложи да гледам моето как си отива от такава бъбречна криза преди години и да ти кажа още не мога да го рпеживея. Ако това може да ти помогне, за да облекчи малко болките на писанчето, можеш да му дадеш половин хапче но-шпа във водичка разтворено. Впръскваш със спринцовка.

# 23
  • Мнения: 545
Напълно те разбирам, имам коте, което ми е като дете. Ние си живее с него, никога не сме обмисляли да го даваме където и да било. Просто не влиза в стаята на бебето. Съветвахме с лекари и никой не ни каза, че трябва да го махаме, даже се чудят на подобни въпроси. Засега нещата са много добре- котето просто избягва бебето. Не знам как ще е, като проходи  Thinking Съветвам ви, ако наистина не можете да го дадете на някой и особено сега в това състояние, просто да намерите начин да го излекувате и да го кастрирате, защото това е добре и за вас, и за него. Напълно имам представа какви са цените във ветеринарния кабинет. Но какъв е другият вариант - да го приспите или просто да го изхвърлите - и двата ми изглеждат жестоки. Или пуснете обява в нета, че давате коте, но не вярвам някой толкова самоотвержен да го вземе, да го лекува.

# 24
  • Мнения: 1 701
Засега нещата са много добре- котето просто избягва бебето. Не знам как ще е, като проходи  Thinking
Тогава ще го избягва още повече!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 8 999
В много теми за домашни любимци съм го казвала - не подценявайте възможността животните вкъщи да навредят на децата ви. Това, че Пенка, Драганка и Спаска имали 7 котки, 12 кучета и 300 риби и не са алергични, не означава, че и вашето дете няма да развие алергия. Аз пък познавам само две семейства, които отглеждат животно заедно с дете и двете деца са с жестоки алергии и астматични пристъпи.
Не се нахвърляйте ведна срещу мен, защото ако това се случи с вашето дете, едва ли ще е приятно. Лошото е, че връщане назад няма - прояви ли се такава алергия, то трае поне до пубертета /да гледаш детето си до 12-14 год. възраст с неизменния инхалатор в джоба е доста стресиращо/.
Колкото до конкретното коте - направете му операцията, не оставяйте животинката да се мъчи, още повече, че така се мъчите и вие. Много по-добре ще се чувствате, ако, давайки го другаде, знаете, че е здраво.

# 26
  • Мнения: 3 268
Животните носят и други болести,като например конюктивит.Моя съседка с куче не можа да смогне да излекува децата си от това.Конюктиветът на всичко отгоре е много заразен и аз трябва едва ли не всеки път да се уверявам дали в момента са болни или не,когато играят с моето дете.Лекар е казал,че конюктивита е от кучето.И те пак не го махат.Това е безотговорно.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Оперирайте го, а за после вече сте взели решение.

# 28
  • Мнения: 13 812
Здравей
нека и аз се разпиша в темата защото съм от Варна и съм минала горе долу през всички етапи.
Ние имаме две котки от 12 години, майка им която беше улична котка ги донесе в къщи и след два месеца я убиха та те си останаха с нас- първо за два три месеца и а то си стана завинаги. Никога не съм мислила че ще гледам животни у дома но то си случва понякога от само себе си и колкото да чуеш критики , жестоки в мненията си могат да са само хората които не знаят какво е да гледаш животно в къщи. Това което мога да ти кажа от собствен опит е че се изисква изключителна хигиена, ако е така не се плаши от бебе и котка - ние си имаме момиченце на  9 години и бебе на 7 месеца а котките са още при нас. Първата година котките нямаха контакт с децата, но те и няма да проявяват интерес към тях, така че в това отношение всичко е наред.
Що се касае до алергиите те не се появяват - алергиите за вродени непоносимости - могат да се обострят или затихват. Дали е алергично детето или не можете да разберете в последствие като направите определени тестове - покриват се от здравна каса. Ние си направихме такива - и аз и дъщеря ни не сме алергични към котки, но пък имаме алергия от домашен прах , алергичен  към котки се оказа само съпругът ми но както виждаш отново не сме изхвърлили животинките, просто повишихме нивото на хигиена, сменихме прахосмукачката, махнахме килимите и сега всички се чувстваме по добре.
Що се касае до здравословния проблем- ето това е нещо сериозно .Нашият котарак е кастриран по същата причина. От собствен опит ти препоръчвам  Обединена ветеринарна клиника доволна съм - хората са отлични специалисти , кастрирането не е скъпо , оставиха котката при тях след кастрацията като на пансион за 24 часа безплатно, защото нямаше как да си вземем обратно. Лошото е че дори след това гранулираните храни не са за предпочитане. Както писа една майка горе хубаво е да се ползват тези на Роял Канин , но пакета от 2 кг струва 32 лева и нещо а заминава точно за месец и половина ( а момичето публикувало постинга пише, че имат финансови затруднения ) . Ние решихме да даваме на нашия котарак мокра храна ( една кутийка струва около 85 ст чешко производство на Кауфланд ) - делим я на 4 порции като леко размиваме с топла водичка ( за сравнения нашият котарак е 5 кг и му стига ) - като пресметнеш не излиза толкова скъпо на месец. Дори започнахме да му даваме от нашата храна - картофена супичка, баничка  - не мислете че котките ядат само месо - така че опитайте и той може да ви учуди със вкусовете си.
Ами това е за сега, дано съм ти била полезна.

# 29
  • Мнения: 9
Ох като чета да взема и да се разпиша, че в момента съм много чувствителна на тема котки. Обожавам ги тея животинки.
Бременна съм в осмия месец, а нашата писана е на малко повече от годинка. Много неща чух за това колко е вредно бременна и котка, но само с акъли не може. Аз дори и в това положение и палава писана поддържам хигиената на нея и в къщи всеки божи ден.
Обсъдихме с мъжа ми какво ще я правим като се роди бебчо и аз бях склонна да я дам само ако майка ми се съгласи да я вземе. Тя ми е като дете, а само майка ми може да ме разбере, но и тя си има една вече мнооооого стара писана.
Днес обаче като й предложих тя с радост се съгласи да я вземе докато поотрасне детето, а аз наистина и искам да сия взема обратно. Сега трябва да видим как ще я транспортираме(Бургас-Пазарджик). Но много се зарадвах, защото знам че ще е в сигурни ръце. Другата алтернатива хич не ми беше по сърце.
Джиджа, ако трябва наистина оперирайте писанчо, мила. За жалост се случва и те да се разболяват, но щом си го обичате толкова със сигурност ще се оправи. И той ще ви върне със същото. Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт