Цветя перваза ни огравят и с усмивка всеки

  • 30 702
  • 513
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 810
прилича на традесканция

# 451
# 452
  • Мнения: 3 360
И аз го имах преди и редовно цъфтеше.Хубавко е ,Адрианче Peace/то на коленцата си пуска корени без проблем/Добре ,че не си го отмъкнала заедно със саксията,де Laughing Joy  bouquet

# 453
  • Мнения: 6 051
Благодаря че казахте името на цветето, иначе щеше да си стой без име...аз за съжаление незнам повечкото имена на цветята си....но пък това не ми пречи да си ги отглеждам...
Деси, а твоето сериозно ли не е цъфтяло?!?! Много странно...моето се убива да цъфти.

# 454
  • София
  • Мнения: 3 817
Четох за традесканциите, че са около 70 вида. Преди една седмица и аз се сдобих с традесканция, но листата са и зелени и цъфти в синьо.Ето я.

Вижте на какъв вестник попаднах и то за 20 ст. Laughing
http://www.zeleno.bg/upload_images/products/Vestnik%20za%20Gradi … 17/35-produkt.jpg

# 455
  • Мнения: 6 051
Четох за традесканциите, че са около 70 вида. Преди една седмица и аз се сдобих с традесканция, но листата са и зелени и цъфти в синьо.Ето я.

Вижте на какъв вестник попаднах и то за 20 ст. Laughing
http://www.zeleno.bg/upload_images/products/Vestnik%20za%20Gradi … 17/35-produkt.jpg
И аз имах този вестник предвид като казах че струва стотиинки....

# 456
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Най - сетне и аз да разбера как се казва....незнайно от къде се самопосади в двора ми и цъфти и расте и е заело голяма площ.... аз много му се радвам, но никакви грижи не полагам за него ... а расте на най- гадното за цветя място  newsm78

# 457
  • Мнения: 3 036
Момичета искам за попитам като съм сложила лист от бегония(кралска) за колко време пуска три листа т .е. д се засади?
Моя лист започна нещо да завяхва и нещо се тревожа че няма да стане.

# 458
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вижте какви кактуси намерих случайно :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=167975


19 страници само цъфтящи кактуси  Crazy

Страхотни са... някой гледа ли си ..и аз искам

# 459
  • Мнения: 11 607
Днес от едната ми саксия изскокна един дзвер  Wink ... чак се стреснах и се опитах да го убия, въпреки, че по принцип не правя такива неща....премествах саксията с кордилинето от вън - вътре и като я поставих , от пръстта се надигна един червей и започна да се оглежда... ужасно изглеждаше - дебел като дъждовните червеи, но с челюсти отпред, явно е ларва някаква, но много зловещо...бързо изкарах саксията навън.... Какво да го правя и как да съм сигурна , че и в другите ми саксии няма такива.... вие вкарвате ли си гадинки със саксиите отвън  newsm78 ...най- интересното е, че тази саксия ми стои на балкона, а пръстта съм купила в пакет....значи някоя пеперуда го е снесла вероятно...но беше много дебел и сега се потрисам като се сетя ... представих си го дълъг и навит отвътре, как заема почти цялата саксия... може да е съвсем къс, но на страха очите са големи.... надигна се от пръстта около 2 см, значи вътре има поне още толкова...бррррр....

Сикрет...без жури ти давам първо място за най-живописно описание!Супер! четох и се смях, въпреки,че на теб хич не ти е било до смях вярвам.......

# 460
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Geleva, този вестник излиза от много години всяка сряда. Преди като работех си го купувах редовно, но сега съм на бебешка вълна. Тази Традесканция, която си показала е стайна и цъфти мисля в бяло, а това за което пише Сикрета цъфти синьо и се разпостранява в градините. На него листата му са по-тъмно зелени.

# 461
  • Мнения: 2 591
secretgarden, и ти си от моята партия с червеите  Sick #2gunfire аз преди време намерих един при пресаждане и направо  #Crazy много мразя гадинки  #2gunfire всякакви Rolling Eyes

а кактусчетата пак започнаха да ми стават страст (като ученичка имах доста голяма колекция), миналата седмица си засадих 5 в едни ефектни саксийки, но ще покажа като ми върнат фотото  Rolling Eyes а те цъфтят за много кратко! дори тези, които продават, са с изкуствени цветчета по тях (един продавач ми обясняваше, че вземали цвета на кактуса, хербаризирали го и го лепели после за самия кактус)

иначе за саксийките - моят канап не се мокри и не мирише Rolling Eyes а на морето видях в един двор стари делви, върху тях някаква смес (лепило строително някакво) и отгоре мидички - беше много ефектно и ние с мъжа ми сме решили да го направим Rolling Eyes

май скоро ще трябва да пускаме нова тема  newsm78 желаещи newsm78

# 462
  • Мнения: 4 392
Сикрет, аз пръстта я запичам леко във фурната, дори когато е току- що купена, защото страшни случаи имам и аз.
Червеите обаче май не са опасни. Четох някъде, че обогатяват почвата. Rolling Eyes

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 3 746
Сикрет с тези червеи ме прикова на полюлея и сега ми е трудно да се добера до клавиатурата. Опасни са само малките, белички, с черни очички.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2007, 11:21 от AlexaS

# 464
  • Мнения: 4 916
Здравейте!
Отново изникна въпрос от начинаещата цветарка  Embarassed

Каланхоето ми изведнъж се оказа пълно с черни листни въшки. Да го напръскам ли със сапунена вода (от какъв сапун) или да му купя препарат срещу акари?  Thinking Какво ще кажат професионалистките?

Общи условия

Активация на акаунт