Възпитание и поведение на двегодишно дете

  • 8 895
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
. Аз знам, че не и обръщам достатъчно внимание, но нямам друга възможност. .
като начало бих преформулирала това изречение,децата ни усещат 100% и поведението им до голяма степен се ръководи от това..

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 213
Извинете ме за разводяването, но още веднъж се уверявам като чета какво сте написали по темата, че гледането на дете е най-трудната работа на света! То атомен инженер да си, ще е по-лесно! Laughing

# 17
  • Мнения: 948
Не казваш колко говори, и дали успява да обясни донякъде поне какво иска. Нервите и тръшканиците в тази възраст до голяма степен са причинени от факта, че вече се чувстват големи, горе-долу знаят какво искат - а не могат да го изразят, и често тяхното мнение не се зачита  Simple Smile

То е ясно, че рецепта няма, ама внимание и общуване с нея е основното. И да разбираш какво иска и какво очаква (в тази възраст е добре да има режим и "предсказуемост" - и да и обясняваш какво следва в програмата).

Примерно: готвите супа "заедно" - казваш и че тази вечер ще се яде супа; вътре има това, това, това (как се бели, как се реже, какъв цвят е, тя ги пуска в тенджерата). После се вари (тя може да бърка от време на време). И като дойде време за вечеря: няма мляко с бисквити, ама сте прекарали цял час да говорите за супата. Дано я опита. И колкото и да се тръшка - никакви бисквити тази вечер (с обяснението, че няма, и затова сте готвили супа...)

Забрави за памперса; давай едно по едно. Първо биберона и храната, и удрянето. След няколко месеца, пробвай с памперса. При Мариана го свалихме за една седмица, беше на 2г.2м.

# 18
  • Мнения: 3 116
Извинете ме за разводяването, но още веднъж се уверявам като чета какво сте написали по темата, че гледането на дете е най-трудната работа на света! То атомен инженер да си, ще е по-лесно! Laughing

Не е лъжа  ooooh! Все се чудиш дали си постъпил правилно или не  ooooh!

# 19
  • Мнения: 967
A гледачката от скоро ли я гледа или от дълго време?
Ако е от скоро просто детето реагира на промяната и вс още му е трудно да свикне - за това е и неспокйно и агресивно.
Ако обаче е с тази глдачка отдавна явно нещо не е наред  newsm78 Причината може да е в гледачката или в дневния режим - наблюдавай, промени нещо, говори с бавачката относно твои идеи.  Говори с детето - дори и по половин час на ден да сте заедно и това е достатъчно, за да й казваш колко я обичаш, да я прегръщаш, да разговаряте, стреми се, когато сте заедно не просто тя да си играе, а ти да я наблюдаваш, а да правите нещата заедно. Не се безпокой всичко това е фаза, която скоро ще отшуми. Пожелавам ти успех  Peace

# 20
  • Мнения: 702
http://www.biberonbg.com/info/parvo_iunoshestvo.htm
http://www.biberonbg.com/info/agresia.htm
http://www.biberonbg.com/info/agresia.htm

Успях да се справя с посягането да ме удря с много говорене, обяснения и няколко шляпвания в отговор на нейните, за да разбере че боли и не е приятно.

С гърнето се справих  като махнах памперса отведнъж. Но за това трябва да си край нея и да я следиш и подканяш. Сега слагам само нощем памперс.

Вместо биберон си смучеше пръста. Мазах го с Daum-exol и има резултат.

Храненето и на нас ни е проблем.

Проблем имам и с обличането и събличането. Винаги се тръшка и реве.

# 21
  • Мнения: 948
Проблем имам и с обличането и събличането. Винаги се тръшка и реве.

Пробвай с така наречения "кнтролиран избор" - да си избере тя какво да облече (предлагаш две неща, не повече, че се объркват). Общо взето - обичат да си казват мнението  Simple Smile, просто не са бебета вече.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Много sorry, ама не понасям неща от сорта "приучаване на дисциплина" - какво означава това?

Ами така се казва книгата  Wink Wink Wink преводът е такъв!
а д-р Спок изобщо не е отживелица!!! Ако си чела книгите му би трябвало да ти е ясно  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Обръщам се с молба за информация към вас, потърсих с търсачката, но явно не формулирам правилно запитването си.
Имам следните проблеми с моята почти двегодишна дъщеря: не иска да яде, не желае да използва гърнето и е агресивна към мен.
Гледа я жена, всяка вечер след работа отиваме на люлки, пързалки, на нещо до към 7-8. Аз знам, че не и обръщам достатъчно внимание, но нямам друга възможност. Отказва всякаква храна освен понякога кашкавал, банан, сирене или кренвирш. Яде само кисело мляко с бисквити, но имайте в предвид че понякога изяжда по 2-3 кофички на ден, през биберон, който искам да махна.
Бе болна по нова година и тогава махнахме залъгалката. После една баба я гледа и я приучи да яде всичко през биберон защото и на двете им бе по-лесно така. Сега смятам да махана шишето с млякото и бисквитите за лека нощ и искам по някакъв начин да я накарам да яде нормална храна.
С гърнето имаме същият проблем, знае какво трябва да се прави там, но не го прави.
И ме удря, при положение, че аз не съм я удряла по никакъв начин.

Насочете ме моля ви към ресурси, където мога да прочета повече за промените в този период, защото съм тотално неподготвена.

А сега ще си позволя аз да ти отговоря на конкретните проблеми...

Храненето.. моята дъщеря (4 г. и половина) не яде кой знае колко. Като цяло яде в малки количества. Нормална си е на тегло и е здрава (чук-чук). Но, яде много сурови плодове и зеленчуци. Много ги обича и ги яде. Готвено ми е трудно да й давам, не го иска много. В градината, обаче яде всичко. Никога не я насилвам. Яде колкото й се яде. Моят съвет е между храненията да не й давате нищо, никакви солети и подобни неща. Така сама ще иска да яде. Гладът е голямо нещо  Mr. Green

Гърнето... до 2-2,5 г. възраст децата не могат да контролират сфинктерите, съответно не могат да задържат. Не очаквай преди тази възраст да ходи съзнателно до тоалетна.

За удрянето.. лично за мен за 2 г. дете не може да се говори за агресия така както я разбирате.

Ако имаш желание прати ми на ЛС мейл и аз ще ти пратя "Изкуството да бъдеш родител". Другата я имам само на книжно тяло. Аз намерих за себе си там отговори на всичките си въпроси. Трудно ми е да преразказвам... Но, чети сега, защото натам става по-трудно ако не можеш да разбереш защо детето прави едно или друго нещо   Wink

# 24
# 25
  • Мнения: 1 052
Искам да кажа няколко неща.
Първо-това да си родител е най-трудното и сложно нещо на света, което не подлежи на някакви константи, както атомната физика например. От мен зависи дъщеря ми да порасне уверен, добър, интелигентен и способен човек. И точно затова всеки един момент е от особено значение.
Наясно съм, че не и обръщам много внимание, но това е по моите мерки, много за мен може да означава нищо за друг или всичко за трети.
Мненията по темата ми бяха изключително полезни, днес ще си купя книгата, защото никой не е родил научен и дори да притежавам усета за детето си, пак не мога да реагирам по най-добрия начин, след като не съм подготвена.
Дъщеря ми не говори, разбирайте смислови думи, които да разбирам аз, освен вода, ам ам и кашкавал.
Понятно защо. Понякога казва ак, и то по темата. Тя няма стимул да започне да говори на моя език защото ние с баща и я разбираме и така горе долу, когато се иска нещо от нас. Иначе тя много говори на бебешки.
Вчера не и давахме нищо между храненията, и тя "вечеря"-изяде 1/3 филия хляб с жълтъка на пържено яйце. Така и ще процедираме.
От другата седмица ще е с мен, на работа, а след това заминаваме на почивка. Ще и махна шишето идващата седмица.

Благодаря ви много, и нека темата да си остане за информация и актуализиране на проблемите на двегодишните.

# 26
  • Мнения: 2 292
Мненията по темата ми бяха изключително полезни, днес ще си купя книгата, защото никой не е родил научен и дори да притежавам усета за детето си, пак не мога да реагирам по най-добрия начин, след като не съм подготвена.
 

Успех и като четеш книгата си слушай инстинктите на майка. ти най добре си поzнаваш детето и себе си и ако нещо те съмнява не го прилагай.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Мненията по темата ми бяха изключително полезни, днес ще си купя книгата, защото никой не е родил научен и дори да притежавам усета за детето си, пак не мога да реагирам по най-добрия начин, след като не съм подготвена.
 

Успех и като четеш книгата си слушай инстинктите на майка. ти най добре си поzнаваш детето и себе си и ако нещо те съмнява не го прилагай.

Ооо, това е най-важното! Майчиния инстинкт никога не лъже! Grinning

# 28
  • Мнения: 3 336
Успех и от мен!

Аз махнах шишетата онзи ден. Кумчо Вълчо ги изяде, както изяде и бибките. Минахме изцяло на авентските магични чаши. Възражения имаше само първата вечер и не искаха да пият АМ от тях, но не им остана избор и накрая се прежалиха Laughing

Ще оставя махането на памперсите за яслата тази есен или за другото лято като станат на 2 и нещо.

Препоръчаните книги ги имам, но скоро не съм ги зачитала, та сега ще ги подхващам наново.

# 29
  • Мнения: 3 116
Мишленце, браво за бибитата Simple Smile

За памперсите, искренно те съветвам да изчакаш децата ти да станат на 2 годинки и да ги сваляш през лятото. Ние започнахме в края на юни и чак сега след месец и половина имаме значителен напредък, вече си казва, макар че има и пропуски.

Общи условия

Активация на акаунт