Нисък хемоглобин и желязо след раждане?

  • 5 094
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 259
Родих нормално баткото, но явно загубих доста кръв. Хемоглобинът ми беше 70 и нещо и ми преляха кръв. Изписаха ми и желязо, пиех и бирена мая. След няколко месеца си напрвих пълни кръвни изследвния и всичко беше в норма.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Лекси, аз бях с 121 хемоглобин преди операцията, след нея 95. Още в болницата пих Тотема, разтворена в портокалов сок. След 2 седмици направих още един курс от 5 ампули. Два месеца след операцията хемоглобинът се вдигна на 115, но желязото е ниско - 6.28. Затова ме пратиха на хематолог, защото явно не усвоявам добре желязото. Още не съм ходила.
Иначе причината и при мен е продължителна операция с голяма кръвозагуба.

# 17
  • Мнения: 1 938
Когато вземаш Метергин неможеш да кърмиш.

Това не е вярно!  Naughty

# 18
  • Мнения: 645
И аз имах много нисък хемоглобин и искаха да ми прелеят кръв, но акушерката от реанимация ме посъветва да не се съгласявам. Пих малтофер и се възстанових бързо. Всичко ще бъде наред, Лекси. Моите стойности бяха приблизително като твоите.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 259
Просто от любопитство - защо някои не препоръчват / не се съгласяват с преливането на кръв?

При мен поне това ме вдигна от леглото, ако трябваше само с пиенето на желязо - сигурно щеше да ми отнеме месеци. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 938
    Хм...Доколкото си спомням, има вероятност да си алергичен към белтъка в донорската кръв и да получиш алергичен шок...
    Преливали са ми кръв. Биха ми урбазон и в продължение на 30 минути лекар стоя до леглото ми.  Peace
    Не ми се видя страшно, а и това е по-бързият и качествен вариант за подобряване на кръвните показатели!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 259
Хм, това не го знаех. На мен първо ми преляха една банка плазма и след това кръв и нямах търпение да изтече и да стана (веднага живнах и вече можех да ставам от леглото, дори се поразходих навън).

Общи условия

Активация на акаунт