Какво значи във feng shui # 23 (поредната американска)

  • 11 793
  • 325
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 940
За да не спориме безкайно ето един линк в който може да видите плюсове и минуси  и аз рент и за купуване.
http://www.ourfamilyplace.com/homebuyer/buyorrent.html

Всичко опира до собствени възгледи!

# 16
  • Мнения: 7 091
За да не спориме безкайно ето един линк в който може да видите плюсове и минуси  и аз рент и за купуване.
http://www.ourfamilyplace.com/homebuyer/buyorrent.html

Всичко опира до собствени възгледи!

Този линк е малко отгоре отгоре на нещата, не съм много съгласна за даунпеймънта, защото при добра лихва и банка, не е необходим въобще такъв, нашия случай е точно така.  Peace

# 17
  • Мнения: 7 837
Другото, е че две от мамите октомврийки вече имат бебета (ама ние с Jenna и Кейси няма да се дадем рано!, да чукна на дърво)...


Иха, почна ли се вече  Simple Smile Предният път родих 3 седмици по рано, сега предпочитам да чакам  Simple Smile

Много красиви цветове. Ние  се нанесохме на прясно боядисано бяло и решихме да не пипаме нищо. Една година по-късно, си личи къде е вършал Сами с колелото, колите, маркерите... Laughing на мен мания са ми картините, така поне разнообразявам бялото. Сега съм почнала да слагам в рамки по стените и абстрактните творения на Самуил  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 381
Taндурка, мерси много (нищо, че не съм Бубка  Laughing).

Тези огледала са ни наследство от старите собственици и много ми харесаха, затова ги оставих (Отделни огледала са, но събрани заедно, не е едно нарязано на правоъгълници). Изобщо семейството, от което купихме апартамента много ми допаднаха като хора. И аз все си мисля, че остана атмосферата от тях Simple Smile
Поради липса на мебели много дълго време нямах никакво намерение да купувам нещо за стените. Така, че остава да се поразровя малко за допълнителна информация.

# 19
  • Мнения: 940
Вярно е Тандури ,аз напълно подкрепям всичките ти мнения - и съм абсолютно ЗА купуване на къща, всички финансови специалисти които съм гледала по ТВто ...Сузи Орман и подобни ...нието един от тях не се изказал против купуването на имущество.
М-у другото  ако  направя груб чертеж на къщата и то го изпратя ,може ли майка ти да го погледне ..или ти ...и да ми кажете горе долу как седят нещата със фенг шуи у нас-много ще ми е интересно.

# 20
  • Мнения: 7 091
Taндурка, мерси много (нищо, че не съм Бубка  Laughing).

Ники извинявай много! Embarassed Embarassed Не знам къде съм бляла! #Crazy

Виктория, трябва да питам майка, защото ако има много клиенти сега не знам дали ще успее, че те са доста изчисления, поне няколко дена работа. Ама ти ми го прати, пък аз ще говоря с нея  Peace И да не забравиш да напишеш посоките!

# 21
  • Мнения: 1 783

Въпросче от мен:
Може ли Бубка, Тандури и който друг е с детенце на годинка и половина- две да сподели, моля, на какви/ кои играчки се радват малчовците ви най- много? А какво им подарихте за 1-вия рожден ден?
Касичката прасе на Елена и Елла вече съм я заплюла, също има едни люлки патладжан на Чико- и една от тях, друго какво?
  bouquet предварителено!
От коли и камиони, това са най-любимите играчки и книги. Ама на твоето сладурче, няма да и влезе в употреба толкова Simple Smile Играчки за бутане също, но те пак са като коли. И тази е все още много популярна у нас - http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.fisher-price.c … 6hl%3Den%26sa%3DG
музиката е малко диско (Бони М Simple Smile) което е по-разведряващо от редовните ей-би-си и олд макдоналдс


Бистре, не съм съгласна с тебе тука обаче.
Това за бизнеса е вярно - но тези хора не зависят да живеят в тези къщи, поне в повечето случаи, а това им е начина да печелят. Това е един начин да инвестираш излишни пари, но не значи че печелиш повече, отколкото ако ги влагаш другаде. А по отношение, на кое по-ликвидно къщата или пари в пенсионен фонд, определено са парите. Колкото има риск с фонда, толкова има и с къщата да изгори, например. Затова и двете имат застраховки. А парите не искат поддръжка, такава каквато къщата иска. Tези, които ги влагаш във поддръжката не всичко ти се връща, някои просто са sunk cost.

Дори някои финансови консултанти съветват следното - плащай само лихвата на мортгиджа, а парите за главница, ако имаш по-добра инвестиция ги инвестирай там, защото е очевидно по-изгодно.

И аз знам, че е не само къщата, за това което плащам, но не знам за какви парцели става дума дето ще ги завещавам, след като повечето са в стрикно градски зони и няма да има корпорации да се интересуват да ги купят.

Истината е, че къщата е емоционално вложение и носи емоционално удовлетворение, но по отношение на парите си е само една от възможностите, чрез които можеш да вложиш и далеч не е най-добрата. Peace

# 22
  • Мнения: 1 593
Само да добавя едно мнение за собственичеството на къщи от предишната тема - да имаш къща е инвестиция само ако имаш още една, в която да не живееш. Иначе каква инвестиция е тази, от която ако я продадеш ще живееш на улицата? Защото не само на твоята къща расте цената, ами и на всички останали и в крайна сметка, ако е пораснала цената, това което си "спечелил" го даваш за нова къща. Или отовш да живееш на по-евтино място, тогава може би се печелят пари.
Не е само мортгиджа дето се плаща, ами и сума ти други суми за поддръжка. Да не говорим за парите, които плащаш на посредници да я купиш (и продадеш). Много хора забравят за тези неща. Според мен е едно към едно дали ще имаш къща или ще плащаш за наем, защото дори и да е по-нисък мортгиджа имаш много други разходи по собствеността. Както със всичко останало - имаш ли нещо трябва да го поддържаш, за да ти върши работа. И това дето цените растат постоянно, не ми го разправяйте на мен - колко повече може да струва една 50 годишна къща, това са нереални цени и пазарът е започнал да се коригира, както забелязваме. Дали след 30 години ще имаш една къща дето уж можеш да я продадеш за определена сума, или ще ги имаш спестени в пенсионен фонд е почти едно и също - дори второто е по-добре от към данъците, понеже на къщата само лихвите не се облагат, главницата я плащаш след като си си платил данъците.

Бистра, не мога да съм по-съгласна с това, което казваш. В наше село има едни нови townhomes, дето real estate таксите им са $11,000 на година. Това е близо $1,000 на месец.
Наемът ми е $868, а апартамента ми е 900 квадрата (т.е. не е супер малък). Някой да ми обясни логиката да купя.
да добавя - правя, каквото си поискам в апартамента (демек боядисвам, дигам шум и тн), даже и ми поправят нещата, като се развалят...

Пък какво ме съветват финансовите специалисти е бошлаф работа... това си е жива пропаганда... има ЦЯЛ МАРКЕТ от хора във финансовите среди, които печелят от скоковете на пазара за недвижимо имущество, няма да седнат да ми обясняват как е хубаво да се рент-ва я.

Купуването, както споменах си заслужава в по-евтините райони, цените могат и да скочат.
Аз приемам залагания, колко би струвала 50 годишната къща до нас след 10 години, ако сега струва 600 хиляди.
Аз залагам на макс 600 хиляди.

---------------------------
да добавя:

междувременно, докато "наемувам", парите в банката (дето иначе щях да ги давам за лихви, такси, ремонт) растат ли растат, и ако недай си боже нещо стане... хаха марсианци ни нападнат в тоя район на САЩ  hahaha... зимам си паричките и си заминавам другаде.

Някой може ли така лесно да си "земе" къщата.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 20:05 от Jenna

# 23
  • Мнения: 7 091
Бистра, не мога да съм по-съгласна с това, което казваш. В наше село има едни нови townhomes, дето real estate таксите им са $11,000 на година. Това е близо $1,000 на месец.
Наемът ми е $868, а апартамента ми е 900 квадрата (т.е. не е супер малък). Някой да ми обясни логиката да купя.


Ами за това от район до район има разлика Simple Smile И аз не искам да си купя къща в Калифорния или пък в Кънектикът  Laughing, но наличието на тези фактори не обезсмисля пазара на недвижима собственост като цяло  Peace Във вашата ситуация вие сте в по-изгодния вариант, затова и казах, че има калкулатори, които изчисляват в зависимост особеностите на ситуацията кое е по-изгодно. Изключения от правилото винаги има, затова и човек трябва да се интересува кое е по-рентабилно за него, а не за средностатистическия Джо и Джейн Simple Smile

Бистра, пак не съм съгласна, защото например в момента в нашата стриктно градска зона искат да строят нов мол, точно на 5 минути от нас и хората, които не са съгласни да си продават местата естествено вдигнаха неимоверно цените на имотите както наоколо, така и на собствените си. В момента една къща там, при положение, че останалите градчета наоколо са към 100-150-200 000, струва от порядъка на 500 000 до милион, в зависимост от това колко е земята. Така че какво е сега в момента не значи какво ще е след 10 години например. Градоустройствените планове се променят непрекъснато.

# 24
  • Мнения: 2 254
Един ден,когато блъснем сегашната ни къща и започнем да стоим нова,ще се допитам до ФШ-експерт!
Сега ,само ще си дам сметка,колко е оплескано всичко....и ще взема да си внушавам ,че ме боли главата всеки ден,поради тая причина........
    MrsG,http://img128.imageshack.us/img128/4866/dscn2839bq0.jpgтези буболечки.Дървени блокове.Моят син сега е на вълна влак и коли(но това не е вашият случай,май  Laughing)
   Пак ли за купуване вс.наем .....болна ми е темата(още).....но вие пишете,пишете....споделяйте.....

# 25
  • Мнения: 1 783

Бистра, пак не съм съгласна, защото например в момента в нашата стриктно градска зона искат да строят нов мол, точно на 5 минути от нас и хората, които не са съгласни да си продават местата естествено вдигнаха неимоверно цените на имотите както наоколо, така и на собствените си. В момента една къща там, при положение, че останалите градчета наоколо са към 100-150-200 000, струва от порядъка на 500 000 до милион, в зависимост от това колко е земята. Така че какво е сега в момента не значи какво ще е след 10 години например. Градоустройствените планове се променят непрекъснато.
Ами точно този пример е изключение. По същата логика, ако решат да строят летище на 5 мили от нашата къща ще ни падне цената веднага. Това което се случва сега на пазара е явна корекция на цените, в някои райони повече, в други по-малко и всички очаквания са да продължат да падат цените, докато стигна едно реално равнище.

И никой не може да ме убеди, че моята дървена къщичка ще струва половин милион+ след 30 години, колкото и подобрения да и направя - моля изглед Simple Smile и ми кажете бихте ли дали толкова пари. Simple Smile Laughing

Отпред
Заден двор
Отзад

# 26
  • Мнения: 7 091
Ами ето, че пак е пример на конкретна ситуация, затова е много субективно, дори ти го потвърждаваш Simple Smile
Освен това къщичката може и да не струва толкова, но земята може Simple Smile Не знаеш как ще е след 10-15 години.

Джена даде много хубав пример с наема, в нашия район ако искаме Калин да ходи в добро училище трябва да сме под наем в този квартал. Там наемите са от 1300$ нагоре без нищо включено. Ами на мене моргиджа ми е толкова. Как на мен да ми е неизгодно тогава да купя ? Simple Smile
Много е субективно както казах, затова примери за едната и другата крайност много... Peace

# 27
  • Мнения: 2 254
Бистра....зависи къде  е....зависи и от подобренията....а и срока дето си дала-30 години,ехееее,колко вода ще ичтече дотогава.
Клише е ,ама в крайна сметка си е силно определящо-локейшън,локейшън,локейшън...
 Не съм проследила колко пари е къщата....но само ако е на 5-6 мили от даунтаун и на поне 20 от черна ерия...също и в много,ама много добър събърб(добър по вси критерии,за които се сетиш)....може бииии да дам ....
 

# 28
  • Мнения: 1 783
Голяма раздумка му дръпнахме Тандури  Joy

# 29
  • Мнения: 1 783
Бистра....зависи къде  е....зависи и от подобренията....а и срока дето си дала-30 години,ехееее,колко вода ще ичтече дотогава.
Клише е ,ама в крайна сметка си е силно определящо-локейшън,локейшън,локейшън...
 Не съм проследила колко пари е къщата....но само ако е на 5-6 мили от даунтаун и на поне 20 от черна ерия...също и в много,ама много добър събър(добър по вси критерии,за които се сетиш)....можебииии да дам някаквпари....
 А и ,само това ли е в наличност за купуване?
Тина, от твоите уста в божиите уши, ха дано да стане половин милион, мойта синя, спретната (???) къщурка с един  клен отпред Joy

Като стана въпрос за клен - знаете ли, колко ми искат да отрежат едно болно дърво в задния двор.....$2,000+!!!!?!? А сега кажете ми как ще ми се върнат тези пари вложени в къщата!

Общи условия

Активация на акаунт