Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Добре, научи ни, как се прави.
Имам желание да се уча.
Виж, природозащитниците успяха.
Като гледам кой в каква сграда, с каква кола
и тъй нататък, то е очевидно от де ще дойдат парите.
Ти да не бачкаш в НЗОК?
Да си чула НЗОК да е отпуснала на болно дете пари за лечение в чужбина?
Ела в "Деца с увреждания и хронични заболявания" да почетеш малко, да видиш
за какво става въпрос. Забелязала ли си в подписите на колко съфорумки има свещици.
Колко от дечицата в лентичките имат по две дати?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Подписах Peace

# 17
  • Мнения: 893
Подписах!

# 18
  • Мнения: 4 380
Добре, научи ни, как се прави.
Имам желание да се уча.
Виж, природозащитниците успяха.
Като гледам кой в каква сграда, с каква кола
и тъй нататък, то е очевидно от де ще дойдат парите.
Ти да не бачкаш в НЗОК?
Да си чула НЗОК да е отпуснала на болно дете пари за лечение в чужбина?
Ела в "Деца с увреждания и хронични заболявания" да почетеш малко, да видиш
за какво става въпрос. Забелязала ли си в подписите на колко съфорумки има свещици.
Колко от дечицата в лентичките имат по две дати?


Знам много добре положението и в медицината, а и социалната политика малко или много съм опитала на гърба си, но знам и че преговори и искания не се правят така. Обучавана съм как да водя преговори за отпускане на средства от държавата, ако много те интересува, мога да поровя из литературата си.

Първото и най-важното условие преди да искаш каквото и да било е да познаваш отлично същността на проблема от вътре и механизмите на финансиране. Това изобщо никой не си е правил труда да проучава като гледам щом ми разказваш за колите на депутатите. newsm78

После трябва да се изложат фактите с цифри и мнения на експерти.
След това да се аргументира ЗАЩО е нужна промяна и защо не може да става въпрос за измъкване от проблема. Да се обоснове защо проблемът е толкова назрял, че вече няма до къде и евентуално да се приведат факти и цифри до какви катастрофални последици би довело ако нищо не се предприеме.

И накрая на всяко искане за средства естествено трябва да има мнение на експерти какви средства ще са нужни за целта и от къде евентуално биха могли да се вземат.

Само такъв сериозен подход може да води до някакви действия по въпроса.
Останалото са приказки във въздуха.

Да тропаме с тенджерите по площадите вече си го можем, нали? Само че времената се менят и да се учим на цивилизован подход никога не е късно. newsm78

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 00:29 от xenia

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
И аз мисля като xenia, ще ме извините. Не бих могла да си дам гласа за нещо, което изобщо не  е култивирано и е на стадий махленски сбор на подписи.
Плюс това не бих могла да сравнявам средства отпуснати за деца и такива подобни за зеленина, по какъвто и ще да е проект.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Подписах

# 21
  • Мнения: 2 199
Дано с моя подпис да съм била от полза  Praynig

# 22
  • Мнения: 351
Подписах и аз!

# 23
  • Мнения: 1 733
При мен не се отваря!

# 24
  • Мнения: 1 483
Подписах и аз и доста мои познати.

# 25
  • Мнения: 2 849
Подписах . Peace

# 26
  • Мнения: 4 585
И аз мисля като xenia, ще ме извините. Не бих могла да си дам гласа за нещо, което изобщо не  е култивирано и е на стадий махленски сбор на подписи.
Плюс това не бих могла да сравнявам средства отпуснати за деца и такива подобни за зеленина, по какъвто и ще да е проект.
Думата култивирана съм я веждал само преди печурки и за каква зеленина ми говориш.
Да не би майките на болните румънчета да са правили финансовите разчети на здравното им министерство и финансово такова. Нито пък имаме изходни данни за такива разчети.
И за каква зеленина ми говориш, красива жено?
Знаеш ли, че в момента се формира огромен бюджетен излишък?
А събираемостта на данъци и глоби е никаква, а?
Обаче мързела и рахата на държавен служител са голяма работа.

# 27
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Заключвам темата, защото виждам как тонът лекинко започва да се повишава, а спорът - да кривва в други коловози.  Rolling Eyes
Заковавам я за известно време, въпреки че хич не й е мястото тук, но заради сериозността на проблема си заслужава. Нека темата повиси и се даде възможност на повече хора да я видят. Пък който реши - да подписва, който не - да кара нататък.
Колкото до дискусията, ако прецените, че е необходима, нека да се прехвърли в по-подходящ подфорум и не забравяйте да спазвате добрия тон на спора!  Peace

# 28
  • Мнения: 4 585
Благодаря ви, майчици!
Подписванито на петициата приключи. Събрани са 3600 подписа.
Петицията е изпратена до:

Г-н Сергей Станишев, Министър - Председател на Р.България
Г-н Георги Пирински, Председател на 40-то Народно събрание
Проф. Радослав Гайдарски, Министър на здравеопазването на Република България
Д-р Румяна Тодорова, Директор на Националната здравно осигурителна каса
Проф. Олег Хинков, Зам.Министър на здравеопазването и Председател на Етичната комисия по трансплантация
Г-н Борислав Китов, Председател на Комисията по здравеопазването към Народното събрание на Република България
Г-жа Шерин Местан, Председател на Държавната агенция за закрила правата на детето
и до всички парпаментарно представени партии.

Ние, родителите на болни деца се надяваме да оздравеят. Тогава ще обърнем внимание на красотата си.
Още веднъж ви благодаря.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт