Отговори
# 75
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Добро утро  Hug

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА!ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ!

За хълцането - и Ния много хълца, почти след всяко ядене.
За секса - все още съм с лохии, така че секса е мираж  Mr. Green  Хери при мен беше така - бяха намалели страшно много, после 2 дни бяха червени, след това отново почти изчезнаха и от вчера са пак ярко червени.
За храненето от шише и количеството АМ съвети не мога да дам, защото се кърмим. А кърмата ми отдавна се регулира, помпата вече въобще не я ползвам и по добре, защото я бях намразила.

Перси, как махнахте едното нощно хранене - или бебонито само се отказа? С Йоан никога не съм го отказвала насила от храненията през нощта, вижда ми се цяло мъчение за мен и за бебето. Той сам си регулира храненията  Peace

Моята госпожица продължава все така много да будува през деня, с изключение когато сме навън по разходки. Добре поне, че вечер спи, единствено се събужда да яде и то не с плач, а започва да мърда в леглото и аз я усещам. Дано така да продължава, че е мъка да не можеш да спиш нощем  Tired

# 76
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Ехааа, сега догато вписвах новите бебоци на 1-ва стр. забелязах, че и мама bini_og е била изненадана с момиченце вместо с очакваното момченце  Grinning

Каке, надеждата се увеличава - след Вася78, това е втория случай  Wink  Hug

# 77
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Каке, надеждата се увеличава - след Вася78, това е втория случай  Wink  Hug

Чул те Господ Peace, ама аз май няма да раждам Thinking.
Вече взе да ми писва. Ни болки, ни контракции, ни признаци някакви.
Ама-ха Crossing Arms!

# 78
  • Мнения: 660
Добро утро,черпя Ви кафенце:) На мен така ми се пие,ама на нали не можело сега,и си пия чая за кърмачки:)
 Party Crazy
Да попитам,ако някой знае,на Алекс устничките отвътре са му много побелели,особенно като суче,млечица ли какс е казваше това,направо са му изпръхнали,уж след всяко хранене му давам водичка да си изплаква устичката,някой има ли същият проблем и какво е решението,маже ли се с нещо или от самосебе си се маха?  newsm78
И друго много се дави като суче,чакс е плаша,дали не може да се задуши така,като почне да кашля и да си взима въздух едно такова шумно,направо изтръпвам,голямо давене,голямо чудо,и спре да яде като се оправи,сигурно много ми тече кърма от едната гърда,защото само на нея така  се задавя:(

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 08:50 от Иррра

# 79
  • Мнения: 4 546
моя беб има сополи и не мога да му ги махна. явно са доста навътре, защото като диша и се чува нещо като хриптене от носа  Sad

# 80
  • UK
  • Мнения: 1 351
моя беб има сополи и не мога да му ги махна. явно са доста навътре, защото като диша и се чува нещо като хриптене от носа  Sad

 Вземи си помпичка за нос...  Peace много помага...

 Ох мами ние май сме запекани  ooooh!... от снощи не е акал и само се напъва и сутринта пих един сок от круша с надеждата да го разхлаби  Sad... Сега спинкаме ама като сме будни сме много кривички  Sad... за първи път ми се криви така... иначе цока от цицата постоянно... имам ужасно много кърма а той е ненаситен... постоянно търси да цица и пак се цедя  ooooh! Гърдите ми са постоянно пълни.. уж ме изцежда добре а след малко пак съм пълна и трябва да се цедя  ooooh!...

 Да кажа за раждането - много съм доволна... грижите бяха на ниво, постоянно ни наблюдаваха лекари, питаха постоянно как сме, дори моята докторка звънеше да пита как съм и как са ми изследванията... хемоглобина ми беше 84 и доста бях ги уплашила.. сега ме карат да пия желязо ама на мен са ми гадни и не съм ги вкусала а съм бледа като платно  Sick... После като ни качиха горе и ни дакоха бебетата постоянно идваха акушерки и питаха дали се справяме с кърменето и памперсите за да помогнат ако имаме проблем  Peace Хлебарки не видях нито една ... абе като цяло съм доволна  Peace

# 81
  • Мнения: 1 216
Добро утро и от мен!
Днес Камен направи рекорд по интервал между папкането, след яденето в 22ч после се събуди чак в 5ч. Иеееееееееееее!
И той се дави на едната гърда, затова другата е любимата!!!
Бялото в устата трябва да се провери при педиатър, има вариант да е млеченица това са гъбички и не е гот, а може да е обикновен налеп.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте и от нас Hug

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ ОБЕБЕЛИ СЕ МАЙЧЕТА, А НА ДРУГИТЕ ЛЕКО РАЖДАНЕ И СТИСКАМ ПАЛЦИ!

Ние , като цяло сме добре. Суче от мен по 20мл кърма (толкова само имам Sad ) и после се дохранваме а АМ (ползвам Аптамил 1 и нямаме запек или други проблеми). Сонита - една кутия от това мляко е 800гр, и струва около 21лв, стига ми за 1 седмица - понеже сме си едри и тя яде(дояжда си) по около 100-110мл на хранене. Колкото до коликите не мога да кажа, че ги има или няма - на Лазар му бяха явно изразени, ама при нея Thinking newsm78 не мога да разбера. Понякога решава, че няма да спи и почва едно извиване, изпъване на краката, унася се да заспива, но не спи, мрънка, прописква, едвам изчаква до следващото хранене - наяжда се и заспива все едно нищо не е било. Ако има колики според мен , тя няма да заспива толкова лесно и бързо Thinking, а всеки път изяжда едно и също количество мляко, не е оставала гладна да речем - уффф, просто не знам какво да мисля вече. Давах и капки - Сап, ама никакъв ефект от тях, от затопляне на корема - също. Тази нощ например - яде към 1часа - 120мл мляко, даже и дойде в повечко и почна да бута шишето на края, и почна мрънкьосването, и така до 3-3.30ч, дадох и пак да яде, излапа го като ламя и заспа до 7ч. В 7ч яде и сега спи, като порче.
Уффф, не знам вече newsm78 newsm78 newsm78....

Колкото до лохиите, си ги имам, предния път си ги имах до 40-45ден след раждането. И понеже съм с операция, за кексенето мисля да го оставя за края на 2месец и по натам (знам, че е много време, ама една позната, дето роди с операция и не се пазеше, от кексене си довлече доста  главоболия, не искам да ви плаша и разправям с подробности).

За побеляването на устичката - с Лазар , мажех с Дактарин - минава за един ден. После, след време, като се появи пак мажа и така.

За сополите - капвам физ. разтвор и после обирам с една клечка за уши ( от тези деот са за възрастни) или с помпичка за нос.

Лек ден за сега от нас Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 1 216
Сополарникът е вълшебен уред, да!

# 84
  • Мнения: 200
 Добро утро! ЧЕСТИТО НА МАМА БИНИ, ДА Й Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА!
 

 Сериозно ли първоначално са й казали момче, мале аз не искам при мен да стават грешки, че всичко съм си накупила розово! А и с таткото сме се настроили за момиченце! Не че ако се роди момченце ще го върна, ще ходи няколко месеца в розово и това е  Laughing

# 85
  • Мнения: 195
Честито на Бини за малката принцеса!    bouquet

И ние хълцаме често, но наистина ако се уригне добре не хълца, само че това оригване понякога идва след 15 мин разхождане из стайте и нали се сещате как я разхождам през нощта особенно ooooh! Много кофти- и понеже не пие вода трябва да дам малко да засуче и така ни минава Peace
Мегита, мисля че имаш много кърма, защото постоянно я стимулираш като му даваш често Thinking
И нашата мома се дави и даже вече 2 пъти повръща след яденето от едната гърда- явно наистина има повече мляко или каналите са по- отпушени newsm78

# 86
  • Мнения: 82
Привет и от нас с малкия Мирко!Да ви почерпя-днес Мирко става на една седмица
От 9 часа е буден и чак сега заспа,вечер също го прави този номер,но издържа буден по четири часа и направо ни измъчва,защото ние заспиваме,а той не!А и на него така му се спи,но имам чувството,че не се усеща,че трябва да затвори очички и да нанка.
Опитах се да ви изчета,но не успявам,нямам време,а и гледам когато мога да легна и да дремна,защото просто умирам за сън.
Нашето пъпче още не е паднало и днес пак ще идва педиатърката,за да го види,понеже започна да тече и секретче,нищо че го мажа със спирт и топоцин.А пък днес също и на мен ще ми махат конците-чувствам се много добре вече и се надявам скоро да съм напълно възстановена.
С храненето и акането сме ОК,но се притеснявам,че не можем да се вмъкнем в график,искам да го науча да си хапва по график,за да ни е по-удобно  и на двамата,ама той за сега не е съгласен!
Някой беше писал за дишането-и мен много ме тревожи,защото ноздричките му не са се отпушили напълно,има някакво месце там дето не се е прибрало и му е трудно дишането,особено като се кърмим,така започва да грухти,че на моменти се плаша.
Извинявайте за дългия пост,но исках да се отчета!
Честито на всички новообебили се,няма да изреждам,за да не пропусна!Да са ви живи и здрави дечицата и вие също,за да им се радвате от сърце!
За раждането мога да кажа,че съм адски доволна от болницата и персонала,другия път живот и здраве пак там!!!Всичко мина добре,вече започвам да забравям болката!!!

# 87
  • Мнения: 200
 Само аз ли съм единствената неродила днес във форума? Да не са тръгнали всички да раждат? Не ме оставяйте сама моля ви!  smile3511. Вече изкрейзвам. Ще бременея до нова година и това си е.

# 88
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Здравейте! Аз нещо все по-рядко успявам да се вредя тук и всеки път, като влезна, има много новородени!!! ЧЕСТИТО НА РОДИТЕЛИТЕ ИМ И ИМ ПОЖЕЛАВАМ НОЩИ БЕЗ КОЛИКИ!!!

Аз се впуснах в чистене с мама днес, после си вземах хидромасажен душ, топлих се и какво ли не. Последва поредното дълго масажиране с масло на тумбак, ханш, бедра и гърди. Ще видим ще има ли резултат ... засега само започна да ме боли кръста.

Звучиш като мен в деня преди да родя. Ето, виж и аз какви съм ги къдрила:


Цитат
Изпрахосмучих в къщи с идеята да си помогна, защото у нас тази дейност си е яка физическа работа. Обаче, освен, че ме заболя "гърбъзъ", друг ефект няма.

# 89
  • Мнения: 138
МОЛЯ бебоците които са на изключително кърмене - тоест само кърма, да кажат колко са наддали до сега и съответно за колко време, защото бобченка ми изкара акъла с това 500гр. !!! newsm09 newsm09 newsm45 smile3511 newsm45 моето бебе Виктор е с 2 дни по-голямо от нейния бебок и е наддал наполовина на нейното отроче?!!?!?

Общи условия

Активация на акаунт