Радостта ми е голяма - ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА мама!

  • 12 054
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 136
И аз искам всеки месец да си го виждам пък  #Cussing out
Този моя лекар със зор ме гледа посления път понеже двата ми безплатни отдавна си ги изконсумирах... Как ви гледат вас всеки месец? На платена ЖК ли ходите?

# 211
Добре дошла в редиците ни,Диляра. smile3541

# 212
И аз искам всеки месец да си го виждам пък  #Cussing out
Този моя лекар със зор ме гледа посления път понеже двата ми безплатни отдавна си ги изконсумирах... Как ви гледат вас всеки месец? На платена ЖК ли ходите?
Аз си ходя на всеки 4 седмици засега и си плащам по 20 лева на всеки ехограф.

# 213
  • София
  • Мнения: 210
Привет мами,
Добре дошла на новата мама и леко бременеене  Grinning
Не знам днес как е било времето обаче налягането изобщо не беше в ред и не съм ставала от леглото цял ден. Голям хърчо си направих днес Sleeping Sleeping Sleeping
Маленуш, аз си ходя на частно от самото начало, даже от предното начало Wink Не виждам смисъл да се записвам на друга ЖК, когато моята гинеколожка си ме следи и познава от години. Е, ако тя работеше със ЗК предполагам, че щях да се възползвам. Все пак, сега като си правя равносметка, давам много повече за козметика покрай бременността, отколкото за прегледи Embarassed, а самите прегледи са ми веднъж месечно. 
От днес и на мен официално ми остават 100 дни. И да ви река, изглеждат ми ужасяващо малко. Предишната бременност нямах особени притеснения, но сега... Дали ще се роди навреме или пък ще избърза, ами ако избърза дали ще са му достатъчно развити органите, дали всичко му е наред или пък сме пропуснали нещо на ФМ, или защо не разбрах по-рано за пустия БХС...  #Crazy
Съвсем се смахнах! Ама казват било нормално, било от хормоните.

# 214
  • Мнения: 219
Добре дошла на Диляра Simple Smile
А иначе и мен ме гледаше всеки месец, каза ми, че толкова имам право на месец, по 1 път, това си се плаща от ЗК. То това си ми е и прегледа, мерат ми коремчето и ме гледат на видеозон, а по някога и кръвно. Ама тоя месец пропуснах, понеже с доки се разминахме, и ще я чакам да се върне от отпуска. Сигурно като отида и й занеса изкследванията от кръв и урина, нищо чудно да ми пусне и другите, или пък октомври месец, знам ли.
Колкото до коремчето, абе уж не личи много, ама си се вижда (то оставаше и да не се вижда де...), а честно казано започна и да ми тежи вече. Едно време бях 45-48кг максимум (преди 3г) и ми беше идеално, до 50кг се чувствах добре. Когато съм забременяла бях 54кг станала. Но после за 2м свалих 2кг, че нищо не ми се ядеше и ми сега гадеше, но пък поне не повръщах. Сега съм 62кг, та не знам, общо 8кг ли съм качила или 10кг  newsm78 А и както викате, че ми е малко коремчето, май повече е на цици и дупе (и бедрата, доста). Еххх, после ще отслабваме, само бебо да е добре.
И на мен не ми се ходи вече на работа. Няма какво да ме ядосва, но няма и работа и цял ден се чудя де да се ровя в нета и откачам. Та...още 2м и нещо и ще съм си в нас, както и повечето от нас предполагам. G-Baby спокойно, ще се справиш с изпитите, как няма, тъкмо бебо ще е учен още от преди да се появи Wink
babaToHka я по ведро, какво си се заразмислила? Ами ако нищо не знаеше, какво щеше да подскачаш ли? Simple Smile Я споко, всичко ще е ок с бебо, както с твойто, така и на другите!
А, някой беше питал за Стела, друга мама каза, че са се чули, и че е добре, да не се притесняваме.

# 215
  • Мнения: 2 641
мами днес ми казаха че от микробиологията открили ентерокок. някой знае ли какво значи тва? и как така преди 2-3 месеца нямаше уж , а сега има  Thinking докторицата спомена за антибиотик даже. азще си питам и мойте лекари де ама някой знае ли какво е тва чудо?

# 216
  • Мнения: 169
Ентерокок е микроорганизъм който обичайно обитава червата. не е патогенен т.е заразен уж, но знам ли ги какво са намерили. аз много много вече не вярвам на лаборатории . Ако са ти взели секрет и са ти го дали и до 30-40 мин си го занесла в лаборатория и са го посяли, да бих се съгласила. На всички други проби които ги предават след 5-10 часа на лаборатория не вярвам! Може и да ти няма нищо да е замърсяване случайно при вземане на пробата. Искай да повторите изследването и искай да си го занесеш ти веднага в лаборатория.

# 217
  • Мнения: 70
Здравейте момичета,

Добре дошла на Диляра Hug

Аз ходя в ЖК в Шейново, платена е - 320лв., но честно казано не съм много доволна, за всичко трябва да ги подсещам, за Доплер, за изследвания, просто и с 1-вата ми Б. бях там и затова и сега се записах, а и лекарката ми е в Шейново, но аз ходя поне веднъж месечно и при нея за ултразвук, тогава пак плащам по 20лв. и то излиза майка си и баща си.......

Anaise, не съм много наясно с коките, ама аз все си мисля, че това са вътрешно-болнични инфекции, но исках да ти кажа, че дори и да се наложи да пиеш антибиотик, пий го, не е проблем, когато бях бременна с Алекс, имах някаква инфекция и пих и всичко беше ОК.
По-важното е да се лекуват тези инфекции, всъщност да се открият своеврменно и да се предприеме адекватно лечение!

# 218
  • Sofia
  • Мнения: 4 734
Запис и от мен!
Диляра, добре дошла!
Цвети снимките са страхотни!
А за секса... мале момичета това какво беше  newsm78   На мен Доки ми забрани още в началото и оттогава ... сух режим. Направо горката аз, а горкия ми мъж ... не искам и да го мисля. Не знам как не е полудял още. Съвестно ми е честно казано. Но живот и здраве ще наваксваме после . Дано не се чака много след секцио.

# 219
  • Мнения: 2 641
най интересното е че периодично все ми откриват някакви Е коли в микробиологията. толкова антибиотика съм изпила заради това как така не се махат. имам усещането че наистина в лабораториите не са в ред. човек неможе да вярва на нищо вече. секрета го взеха в фемина и казаха че там си го правят, аз не съм го носила никъде. нали уж ги слагат в една хранителна среда в нещо като пластмасова епруветка, ама сега не съм сигурна как беше.

# 220
  • Мнения: 70
Ами аз откакто съм бременна, непрекъснато ми откриват гъбички, почти всеки месец, утре ще ми излезне поредния резултат от секрет, да видим какво ще покаже, но пак имам нещо де, засилено ми е течението..... newsm78, аман вече!

# 221
  • Мнения: 2 641
нищо друго не са ми открили, но гъбички сигурно имах и слагах 3 дена гинодактарин. знам че като се махнат гъбоците се изолират и други бактерии като моя ентерокок. въпросът е в какво количество е. утре ще ида да видя и да питам опасно ли е това за някоя инфекция вътре при бебето. ако не ще се лекувам след като родя.

# 222
  • Мнения: 169
Гъбичките са упорити, някой хора до края си ги лекуват и ефект никакъв. А е. coli инфекциите са най-различни. В чревния тракт пак ги има, не всички са опасни щамовете са няколко стотин. а да пиеш ей така антибиотици.. много ще ме прощавате, но първо искайте да направят антибиотикограма след като изолират причинител. Защото при мен изолираха един вих бета-хемолитичен стрептокок, който обикновено се лекува с пеницилин, но при антибиотикограмата се оказа, че не се поддава и беше чувствителен към съвсем друг вид антибиотик. В последствие преди да пия каквото и да е ходих отново в друга лаборатория където направиха посявката веднага и се оказа, че няма нищо такова. При предното изследване пробата е занесена след 8 часа! така, че искайте си освен посявка задължително и антибиотико грама преди да ви предпишат каквото и да е, и ако се съмнявате поне още един път да ви вземат секрет!

# 223
  • Мнения: 444
мами днес ми казаха че от микробиологията открили ентерокок. някой знае ли какво значи тва? и как така преди 2-3 месеца нямаше уж , а сега има  Thinking докторицата спомена за антибиотик даже. азще си питам и мойте лекари де ама някой знае ли какво е тва чудо?
Повтори си изследването след четири пет дни ! На мен ми откриха стафилококи и при повторното изследване се оказа ,че някой лаборант ми е замърсил урината и няма такова нещо ! Вземи си от аптеката стерилно контейнерче за урина и носи такава в него , след старателно измиване без сапун !

# 224
  • Мнения: 337
здравейте бе мушмуроци как я карате

Общи условия

Активация на акаунт