За децата от смесени бракове!

  • 1 850
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
  mugel...Simple Smile...при вас все пак различията не са толкова големи/поне така разбрах от написаното/...религията на мъжът ти каква е?...предполагам пак християнин, но не православен...при нас е по- различно...моята религия е християнство, а на моя мъж- исляма...имали сме някакви спорове, но накрая просто си оставихме детето ей така...по средата...нито е кръстено, нито е обрязвано...незнам дали е правилно така или не, но така го почуствахме...по нататък и аз не знам, честно казано как ще е ...все пак нямам опит...

# 16
  • Мнения: 2 257
Личностните и човешките ни ценности са много сходни - затова не виждам някаква разлика, основана на факта 'смесен брак'. До тук сме нямали драстични различия по отношение на възпитанието и развитието на сина ни.
Иначе - що се отнася до социалните взаимодействия - с каквото трябва да се съобразявам аз на ''чужда" ( макар и вече доста родна всъщност) земя, с това ще трябва и той, въпреки че за него ще е стотици пъти по-лесно, тъй като ще расте в тази среда. Но в тоя смисъл и баща му се съобразява със същите неща, тъй че не виждам голяма драма в целия казус.

# 17
  • Мнения: 1 610
Никакви проблеми нямаме по отношение на възпитание на детето. Никакви съществени различия нямаме в мисленето, освен може би желанието/ нежеланието за притежание на собствена къща, но това е друга тема...
а ти какви проблеми имаш, джъст а мама?Очевидно имаш, щом питаш другите?!Прости ми догадката...  Simple Smile
Може би арабските мами най-добре ще ти помогнат при разрешаването им.   Peace

# 18
  • Мнения: 193
just а мама , да мажът ми е християнин, ако искас моето мнение по въпроса, мисля, че сте ресили правилно с мажът ти.


# 19
  • Мнения: 2 952
  Първо ние  с мъжът ми тряваше  да се справим с различията , след това  стана по-лесно за децата.Накратко, детето става такова каквито са хората , където живее.Колкото и да  се мъчим  да  да вървим срещу естествения ход на нещата(ако изобщо).Приема държанието , навиците , езика и облика на мястото , на което се намира като хамелеонче  Simple Smile.Така , че избора на татко и на местоживеене определя и децата до голяма степен.Аз съм доволна от решението си.Понякога ме гони носталгията и ме налягат едни далечни такива международни мисли(та чак телефона като звънне  ми се чува някак си така международно  Grinning )...но....това е  живота  Wink

# 20
  • Мнения: 2 952
  О, сега  видях , че мъжът ти е палестинец.Може да сме съседки от двете  страни на стената.Дано малките не воюват един срещу  друг  един ден   Wink

# 21
  • Мнения: 205
  здравей petia991...на мене много ми е мъчно за това, което се случва в този район на света...мъчно ми е за всички хора...не мога да коментирам кой е прав и кой е крив...всеки с мирогледа си...но и аз се надявам просто един ден хората да се осъзнаят, че всички сме равни на тази земя и че всички имаме право да бъдем щастливи...и дано всички деца по целия свят да растат с чувсто на любов към "съседа" си и да се научат да вярват повече в доброто...

# 22
  • Мнения: 2 952
Като идея  е  хубаво , дано...

# 23
  • Мнения: 205
  ...ааааа....тука има толкова мами със смесени бракове, ама май на никой не му се разказва толкова:)...

Общи условия

Активация на акаунт