Много банално,...но как се маха нощен памперс???

  • 4 375
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 676
Когато детето започне да се събужда със сух памперс.
    Peace
 Друг вариант да се буди само, когато му се пишка.
 Скоро махнахме дневния, но нощния си е пълен. Не ми се вдига през 1-2 часа вечер, за да се изпишка. Това е физиологична нужда, която е некотролируема от мен  Peace.

# 16
  • Мнения: 4 496
Бих предпочела детето ми да е до петгодишно с нощен памперс пред това да го будя през три часа, за да го слагам на гърне...
Shocked

# 17
  • на село
  • Мнения: 3 920
Ами, аз още  слагам нощен памперс /госпожицата е на 3г./.

Понякога се събужда и иска да пишка, понякога -не, сега е лято и пие доста вода,
та много рядко остава вечер сух.
Имаше период, през който не пишкаше, но за кратко.

И аз мисля като Polly N. - щом започне памперса да е  сух поне за период от 2-3 седмици
или се събужда за всяко пишкане сама, тогава ще го махна.

# 18
  • Мнения: 1 101
От около 2-3 седмици дребен е без нощен памперс, та ми е много прясно Laughing

До Юни си мислех, че никога няма да махнем дневния памперс, а за нощния дори не си мислех - малчо не искаше да погледни гърне. През Юни тръгна на ясла. След около седмица започна да пишка в гърне, а след още  седмица реших да видя какво ще стане без памперс. Махнах от раз и нямахме никакви напишкани гащи, след 3 дни вече нямахме и наакани. Започна да се буди със сух памперс и след около месец реших да опитам и без нощен памперс. Купих бебешки подложки, опаковах негово креватче и нашата спалня, защото нощем суче и идва при мен на спалнята и го оставих да спи без памперс. Първата нощ изобщо не беше пишкал, втората се събудих от думите "мами, напишках си гащите" - беше пишнал съвсем малко, събудил се е от това и се доизпишка на гърнето. След това вече си спи без да пишка цяла нощ. Нощем суче поне по 2-3 пъти, но въпреки това не се буди да пишка и пишка чак като се събуди. Така че при нас стана изведнъж, но явно детето беше напълно готово. Сина ми е на 2г. и 3 месеца

# 19
  • Мнения: 257
Когато детето започне да се събужда със сух памперс.
 
Друг вариант да се буди само, когато му се пишка.
Ако чакате първото, и второто ще закъснее доста. С памперс децата нямат възможност да се учат да контролират сфинктерите си. Защо да се буди да се изпишка, като може да го направи в памперс и няма да е мокро?
Още мога да кажа, че децата с памперси пишкат по-начесто, отколкото деца, научени на ЕБХ (Естествена Бебешка Хигиена). След като премахнете памперс, детето започне постепенно да пишка по-рядко.

Иначе аз съм за мнението, че колкото по-рано - толкова по-добре. И не е толкова трудно, колкото се струва. Горан на 1 годинка и се буди да пишка вече само един път през ноща.  Свалихме нощния памперс на 7 месеца - не съжалявам нито за секунда. Отначало много удобно да ползвате едноразови пелени, продават ги по аптеки. Прави се "сандвич" - едноразова пелена, отгоре обикновена, и така 3 слоя. Ако се подмокри детето, без да се събуди, просто издърпвате горния мокър слой от "сандвича",  и то пак спи на сухо.

# 20
  • Мнения: 1 866
Моят опит пък показа, че сухият памперс сутрин не винаги е показател, че детето е готово да го махне. Дъщеря ми отказа дневния сама като беше на 2г7мес. Следобедния го махнахме 1 месец по-късно. Още 4 месеца по-късно един ден я попитах иска ли да махне и нощния памперс и тя поиска. Първите 4 дни остана суха, не съм я будила (спи от 20 до 8 ч сутринта). След това 1 седмица почти всяка нощ се напикаваше. Но не искаше повече да чуе за памперс. След това спря да се напишква, имаше само някой и друг инцидент - да речем на месеца 2-3 пъти най-много. А преди това всяка сутрин памперса беше пълен. Ако чаках да остане сух, може би още нямаше да сме го махнали. Иначе за мен е абсурдно да се буди детето. Или може да се контролира, или не. Някои деца узряват по-бавно и в този случай мисля, че е по-скоро травмиращо да им се разваля съня само и само, за да се махне памперса.

 

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 13:36 от lala

# 21
  • Мнения: 3 268
След като дъщеря ми започна да се събужда сутрин суха в продължение на 1 седмица,реших,че няма нужда от него.

# 22
  • Мнения: 583
и аз да кажа
когато малкия беше на 8 месеца една позната ми каза че слага нейната госпожица сутрин след събуждане  на гърне и тя там акала и пикала
и аз започнах така, до ден днешен сутрин ака и пика на гърнето
през деня за да свикне да пишка не в памперса /в тоaлетната, в градинката..../ мина доста време, но изведнъж започна да се стиска, да изчаква аз да го издържаm, сега казва и пиш
през ноща се напишкваше в памперса, но един ден беше вдигнал висока температура, и аз не му сложих памперса. и така спрях с памперсите и през ноща, явно усещаше че е с гащички... знам ли
сега вече е на 1 г и 8 месеца и не слагаме памперс нито през деня, нито през ноща /поне от месец/
даже ми се случва от време навреме през ноща да се събуди и да каже "чика" - пика Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
Благодаря за споделения опит Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 715
Със сина ми не съм имала проблем с махането и на дневният и на нощният памперс.Дъщеря ми до 4 годишна спеше нощем с памперс,защото се напишкваше.Сега се изпуска,но рядко когато прекалила през деня със сокчетата и водата.От 2г. 6м. беше без дневен

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо каза че ще става батко и вече неиска памперс:)От тогава не съм слагала нито дневен нито нощен.Е имаме 3 нощни напишквания,но с протектор на матрака не е страшно.
Изпробвай няколко метода и ще решиш какво да приложиш на Косето.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 271
От раз, махаш го и край - повече не си и помисляш да го слагаш.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 702
Моята бебка от около 2 месеца сутрин се буди суха, но не смея да го махна. Тя нито може да стиска, нито да каже по някакъв начин. Но е суха.
Е, тук там има изключения, но са неистина много нарядко.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
Изпробвай няколко метода и ще решиш какво да приложиш на Косето.

Като го знаеш какъв е инат, метода трябва да е кардинален Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
Според мен ,също,трябва да сте стигнали до сух памперс на сутринта/за повече от няколко поредни дни/ за да предприемете тая стъпка....не мисля,че вдигането през нощта е от полза/смятам,че детето трябва да се е научило да стиска,или да се буди само за да пишка.....иначе си е пак насилствено приучване/а за всеки случай ,като махнеш памперса си вземи еднократни чаршафи...че при фал-докато подмениш всичко мокро и ви е отишъл съня/

Общи условия

Активация на акаунт