Какво става с нас , майки

  • 12 265
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 155
 Преди да забременея спрях да пуша, като забременях пиех само по-малко бира, боядисах си косата  2 пъти, кърмих си детето малко, но не зоради това да не разваля бюста си, а по-простата причина, че нямах много кърма, а за яслите мисля, че те са необходимост... Нужни са ни. Не мисля, че съм лоша майка, отдавам се изцяло на детето си.

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Огромен товар върху плещите на едно дете е да знае че всичко ти се върти около него.
О, да- непосилен е ooooh! Разбира се, че най-доброто за едно още непроговорило дете е да бъде оставено по цял ден на непозната леличка с още 25 такива като него...  Crazy

# 62
  • Мнения: 8 999
Честно казано ужасно мразя статистика и статистически данни, но ето какво показва едно мое проследяване на извадка от 15 майки /които познавам лично/:
1. Майка № 1 - пушеща, непиеща, не качила над 12 кг., кърмила 6 мес. - здраво дете, умерено боледуващо от вирусни инфекции, без алергии.
2. Майка № 2- непушач, непиеща, не качила над 12 кг, некърмила - здраво дете, умерено боледуващо от вирусни инфекции, ужасяващо алергично
3. Майка № 3 - непушач, непиеща, не качила над 12 кг, некърмила - здраво дете, рядко боледува от вирусни инфекции, без алергии.
4. Майка № 4 - непушач, непиеща, качила над 12 кг., кърмила - здраво дете, често боледуващо от вирусни инфекции, ужасяващо алергично.
Нужно ли е да продължавам, аз не виждам никаква зависимост, а вие?
Баба ми кърмила вуйчо ми до 3 г. възраст, на село, всред изцяло екологично обкръжение, ядейки изцяло екологично чисти продукти - той почина на 52 г. от рак.
Имам и много примери за дълголетници.
И да ви кажа - още много преди да си дадем сметка дали тровим или не тровим децата си с цигара или чашка алкохол, преди да започнем борбата за вливане на максимален  брой антитела у тях посредством кърмеме, още преди да осъзнаем какво се е случило, едно нещо, наречено ГЕН, вече си е свършило работата.
Другото обяснение за болни хора, които са били отгледани от перфектните майки, е религиозно - някаква карма, някаква вина, някакво изкупление от предишен живот. Е, в този случай май е безсмислено да полагаме каквито и да е усилия за здравословен живот.

И не забравяйте, че статистиката винаги обслужва нечии интереси.

# 63
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Към изброените пороци може би трябваше да добавиш "нетолерантни сме една към друга", нападаме се с повод и без повод и форумът, който е предназначен за обмяна на мнения и опит, по-често се превръща в бойно поле. Sad
Ясно е, че всеки сам преценява как да отгледа живота в себе си и как да продължи по-нататък, но откровената и целенасочена критика едва ли е най-подходяща в случая.
Ти си направила една тъжна равносметка, за съжаление - съвсем правилна. Мисля, обаче, че начинът да се промени всичко това не е като яростно се отбраняваме или обвиняваме взаимно, а сериозно да се замислим за стойностните и истинските неща в живота си.
Конкретно по темата-не съм пушила,нито пила по време на бременността,не съм си боядисвала косата и не съм си държала телефона на корема.
Родих със секцио по желание и за мен това беше най-правилният избор, предвид обстоятелствата, които го предхождаха.
Не съм кърмила, не за да си запазя бюста-той така или иначе се развали от стриите и непрекъснатото дърпане с помпата. В желанието си да дам най-доброто на детето си, плачех от отчаяние, че не успявам и това не ме направи по-добра майка, а напротив - изнервена и обезверена, че не се справям както трябва.
Ще дам детето си на ясла, не за да си почина, а защото със 180 лв. само млякото и памперсите не мога да му купя.
Не съм сигурна, че съм добра майка...По-важното е, че всячески се опитвам да бъда такава.

# 64
  • Мнения: 1 044
Аз не пуша, не пия и съм кърмила, докато имах кърма. Посветих 3 години от живота си изцяло на детето си, не съжалявам, бих го направила пак.  Беше прекрасен период от живота ми свързан със сладки тревоги и много радости. Колкото повече порастваше детето толкова по-лесно се гледаше-заиграва се сам, храни се сам, ходи до тоалетна. Аз разбарах, че е време той да влезе в обществото, да се социализира и да постави основите на образованието си -тръгна на детска градина. Аз се върнах на работа.
През тези три години в къщи обаче, аз съвсем искренно си признавам, че чувствах и някаква неудоволетвореност- липсваха ми социални контакти, губех професионалната си подготовка, нямах никаква възможност за културен живот. Не ми тежеше да се грижа за детето си, живеех с неговите болежки и радости, той беше моя живот. Но тайно завиждах на жените, които сутрин се гримират, обличат официално и отиват на работа. Аз прекарвах деня си по анцуг и бях забравила какво е грим, нямах минутка свободно време и никакъв личен живот. Признавам си, че понякога се изнервях от ежедневието си и се чувствах в изолация.
Сега се чувствам удоволетворена и реализирана. Харесва ми да работя, да доказвам себе си  и чувствам полезността на свършената от мен работа. Не съм занемарила грижите към детето ми, той не е минал на заден план-оказа се, че не е лесно да работиш и да си майка, но не е и невъзможно. Сигурна съм, че детето чувства, че аз съм щастлива и по-уверена в себе си и това е само в негова полза-децата нямат нужда от изнервен, неудоволетворен родител.
Мисля, че при някои майки този период настъпва по-рано, аз ги разбирам напълно. Хората ходят на работа не само заради пари. Най-прекрасното нещо за една жена е да стане майка. Но понякога, а май и в повечето случеи това само не е й достатъчно.

# 65
  • Мнения: 867
Мда, нетолерантността е кофти и е не само сред майките.

Рени, да мисля че яслата ще се отрази на моята дъщеря добре, за твоята незнам. Да уточня че на 5 деца е една "лелка". Това за близката ясла. А има и частни, където на 7 деца са по 5 човека.

Непроговорилото ми дете се чувства много добре сред непознати, закача се, смее се. Мисля че е добре за него да общува с много хора, харесва и и както казах е контактна.  Пак подчертавам, че за моето дете съм сигурна че това е най-дорото. За твоето незнам.

Просто отговарям на поста ти без грам заяждане и казвам всичко с най-приятелски тон.
Поздрави.

# 66
  • Мнения: 3 069
Пушим през бременността си, понякога си и подпийваме, с боядисани коси, с GSM- и  върху бременните кореми, някои от нас не ядат , за да не развалят фигурата си, други не кърмят , за да имат хубав бюст, пушим пред децата си, даваме ги на ясли, за да си починем от тях .....

 Мислите ли, че сме добри майки ?

Това ли е критерия по който оценаваш коя майка е добра и коя не???
Има хиляди неща, действия и постъпки които мога да ти изброя като пример за лош родител!
Всяка майка иска най-доброто за своето дете и го прави.
Всички сме добри майки!

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представи си майка, която затваря по 3 часа на ден децата си в стая и им пуска през дупка в стената отровен газ ... това прави, защото и е кеф ... бихте си помислили, че е психопатка


Майките пушачки правят в действителност същото с бебетата и децата си ... подлагат ги на сериозен риск за здравето , само защото им е кеф ...

# 68
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 и изобщо си правят експерименти с децата си ... "вижте, пуших през бременността си, а детето е здраво, пуша , а то все още е здраво " ... кога ли ще се разболее ...  #Crazy ...

# 69
  • София
  • Мнения: 14 875
Ако те дразнят пушачките, си го кажи, че все натам извърташ нещата. Другите работи защо си ги включила-да се побъркват жените тук да обясняват кой се боядисал, кой си дал детето на ясла...И да се хващат излишно за косите. Горе в карето пише, че е форум за обмяна на опит и на мнения-нещо взе да става като"мерене на пишки".

# 70
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Непроговорилото ми дете се чувства много добре сред непознати, закача се, смее се. Мисля че е добре за него да общува с много хора, харесва и и както казах е контактна.  Пак подчертавам, че за моето дете съм сигурна че това е най-дорото. За твоето незнам.
О, и аз не се заяждам (въпреки иронията ми в предишния пост)... Просто обсъждаме кое е добро и кое не за децата ни Peace
Аз виждам съществена разлика между това, да осигуриш контакти на детето си и това, да смениш средата му. За едно малко дете най-доброто е домашната обстановка и майчината грижа (независимо от темперамета му). Подчертавам, че говоря за "ясленска" възраст, а не "градинска".

# 71
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Представи си майка, която затваря по 3 часа на ден децата си в стая и им пуска през дупка в стената отровен газ ... това прави, защото и е кеф ... бихте си помислили, че е психопатка


Майките пушачки правят в действителност същото с бебетата и децата си ... подлагат ги на сериозен риск за здравето , само защото им е кеф ...

и изобщо си правят експерименти с децата си ... "вижте, пуших през бременността си, а детето е здраво, пуша , а то все още е здраво " ... кога ли ще се разболее ...  #Crazy ...

Това, извинявай много, са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!!

# 72
  • Мнения: 4 496
От повечето ,казано дотук,си мисля,че една добра майка е:
-с прораснали корени на косата
-никога не е палила цигара
-ходи с противогаз по улиците
-държи си GSM-а в оловно калъфче
-яде по много
-кърми 3-4 години
-слага противогази и на децата си,за да не дишат чужд дим.

Значи-признавам си чистосърдечно-аз не съм добра майка. smile3502
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


# 73
  • София
  • Мнения: 2 227
От повечето ,казано дотук,си мисля,че една добра майка е:
-с прораснали корени на косата
-никога не е палила цигара
-ходи с противогаз по улиците
-държи си GSM-а в оловно калъфче
-яде по много
-кърми 3-4 години
-слага противогази и на децата си,за да не дишат чужд дим.

Значи-признавам си чистосърдечно-аз не съм добра майка. smile3502
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

 Peace

secretgarden, не хвърляй камъни в чуждата градина, за да не се окажеш и ти в подобно положение. Не мисля, че имаш право да окачествяваш някоя майка като лоша или се мислиш за безгрешна и се "натискаш" да бъдеш нечий съдник?!?!

# 74
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Много добре разбираме какво има предвид - но сравненията й са меко казани недопустими .... отровен газ ?! Какъв отровен газ ... Все едно някоя мама да прекалява с шоколада и аз да й кажа, че пуска на детето си райски газ  Joy ... така де, хормона на щастието  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт