Половината остана - ЯНУАРИ ще съм мама!

  • 10 812
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Ама какво заглавиеее, а от буквите направо свят ми се зави вече:))

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Ама какво заглавиеее, а от буквите направо свят ми се зави вече:))
Да ги сменям ли?  Grinning

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мен много ме развеселиха цифричките, врът-врът Laughing

За нощното ставане-спасение няма, все по-зле ще става. И аз като Шушони си мислех да се пренеса във вецето в деветия месец.

Днес бях на ЖК. Матката ми е нараснала с цели 7 см за един месец, брех че расте туй бебе Laughing Дадоха ми и талони, пак ще ми точат кръвчицата.

Сега като гледам снимките на коремчетата, се сетих, че миналия път си водих нещо като дневник. Записвах дати на консултации, резулати от изследвания, ехографски прегледи + снимки във всеки месец. Само че, с дрехите, не голо коремче. Ще трябва да се разровя дали го пазя някъде, че оттогава два пъти съм преинсталирала компа, дано не съм го затрила файла.

Хайде, спокойна вечер, отивам да гледам "Закон и ред"

# 18
  • Мнения: 68
ти пък:)
много са сладурски:)

# 19
  • Мнения: 0
 И аз да се запиша. Стахотна темичка както винаги newsm10
 Алех не сменяй цифричките много са хубави

# 20
  • Мнения: 663
Добро утро!

# 21
Добро утро!!!
И аз да се запиша. Как сте мамчета?

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро, момичета!
Добри новини -  smile3558 е:)
Аз днес съм на ФМ и нямам вече търпение! Само дето малко ме е страх...
Стискайте ми палци Praynig
Иии, аз няма да мога, но вие да се пазите от топлото:(((  Nature Sunny

# 23
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен мамита  Joy Желая Ви приятен ден и хиляди усмивки  Hug
И да ви питам нещо...какво точно е ФМ  Embarassed

# 24
  • Мнения: 51
Добро утро!

Аз да ви кажа от вчера съм като бабичка от едната страна на дупето и кръста са мми схванати и като стъпя само на същия крак и направо се подгъва и болииииииииииииииииииии. Tired
Някакъв нерв ли е, какво ли, обаче имам чувство, че както си ходя и ще падна и много гадно боли.
Накой имал ли е такива работи, като лежа и няма проблем ,въпреки че преди пък ме болеше като лежа, а сега е обратното.
Дали ще се намести?

# 25
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро и от мен мамита  Joy Желая Ви приятен ден и хиляди усмивки  Hug
И да ви питам нещо...какво точно е ФМ  Embarassed

Ъ, няма от какво да те е  Embarassed
Аз, например, не знаех какво е ЖК Joy Joy
Ама то и защо ли трябва да го знае човек, като не му е било нужно???
Та, ФМ = Фетална Морфология представлява обстоен преглед с ултразвук на всички органи на бебето, с цел да бъдат диагностицирани навреме потенциални аномалии.
Горе-долу това е, синтезирано и с по-малко думи, но ако искаш да прочетеш повече, можеш да погледнеш в google...

# 26
  • Мнения: 660
Пу-пу и аз в новата ни тема!!! Отново Алекс, Дега - суперска е!!!   bouquet  bouquet

За пишкането, какво да ви кажа - поне по 2 пъти на нощ ставам.  Whistling Ужас е, ама и през деня на всеки час-час и половина ходя!  Embarassed Направо полудявам по някога!

Момичета, да ви питам нещо.  Еднакво ли усещате бебето всеки ден? Тоест - всеки ден ли по едно и също време и най-вече с еднакъв "интензитет" (не е това най-добрата дума  Embarassed Confused). Еднакво активно ли е всеки ден? Ей това се чудя.  newsm78 Че до онзи ден доста често го усещах, а вчера от време на време само и понеже съм паникьор и да ви питам и вас. Може би е нормално.  Thinking Как е при вас?  Blush

Лиди, ФМ е фетална морфология - преглед с ултразвук, при който се измерват костите и органите на бебето за евентуални аномалии.  Peace

Прегръдки и хубав ден!  Hug Hug

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Страхотна тема!
Страхотно заглавие!  Hug
Половината остана наистина  newsm44
Стискам палци на *dega*. Дано всичко е ОК  Peace
Вчера си правих кръвна картина и най-изненадващото беше, че .. нали повечето бременни стадат от липса на желязо, при мен имало излишък на желязо  Laughing
Спрях витамините, сега пия само едни американски витамини - само  Vitamin B12. Това ми предписаха, това и пия. Послушно дете съм  Sunglasses
Относно ходенето до ВЦ през нощите - и аз съм така.
Тъй като сега повече се опитвам да спя по гръб и настрани и така съвсем матката притиска мехура ии .. търча до ВЦ-то  Laughing
Ох, мисля за мъжко име вече  Peace Филип е готино според мен  Heart Eyes

lidi_, фетална морфология е ФМ-то. Оглеждат се подробно органите на бебчето за да се изключат евентуални аномалии. Не че съм ходила .. може и да не е точно така, но така съм чела  Simple Smile

Хубав ден, момичета   bouquet

# 28
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Добро утро! Записвам се и в новата ни темичка.

# 29
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ewito, не се плаши, аз съм така вече повече от месец:(((
Само че мен ме боли кръста ниско долу (горе-долу около опашката) и за жалост е постоянно:(((
И докторята казаха, че общо-взето е от разширяването на тазовите кости.
На мен ми помага частично спазмалгон...Това е, което мога да ти кажа - седя, пъхтя, вайкам се и чакам да отшуми - т`ва е... cry
Ама, не му се връзвай много-много и по-лошо има - аз, понеже имам ревматоиден артрит, който от бременността се обостря, сега по-големият ми дерт са адските болки в двете китки на ръцете и в двата глезена. Не мога да си измия зъбите, толкова ме боли. Но се успокоявам с мисълта защо си струва  newsm32 newsm32 newsm32

Общи условия

Активация на акаунт